Spojte se s námi


Extraliga

Sparta, Dynamo, nebo zase Třinec? Kdo v další sezoně zaútočí na extraligový titul?

KOMENTÁŘ – Extraligové týmy vstupují do své poslední fáze přípravy na novou sezonu, která zahrnuje i série přípravných zápasů. Poté se už v polovině září rozehraje ostrá partie, po které se na Masarykův pohár zapíše zlatým písmem další skupina hokejistů. Kdo na jaře získá vysněný grál?

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Extraligové týmy vstupují do své poslední fáze přípravy na novou sezonu, která zahrnuje i série přípravných zápasů. Poté se už v polovině září rozehraje ostrá partie, po které se na Masarykův pohár zapíše zlatým písmem další skupina hokejistů. Kdo na jaře získá vysněný grál?

Dřina, pot, radost, ale i slzy. Toť stručné menu každého ročníku Tipsport Extraligy. Měsíce urputných bojů odstartují letos v pátek 16. září prvním kolem, které pravidelně láká na tribuny spoustu fanoušků.

Jen jedna skupina z celkových čtrnácti se však bude na konci jubilejního 30. ročníku české nejvyšší soutěže usmívat nejvíc. Jako každý rok, i následující sezona bude mít několik horkých favoritů.

Pro třináct ze čtrnácti klubů zní úkol číslo jedna zcela jasně – zastavit nadvládu třineckých Ocelářů. Poslední čtyři ročníky (sezona 2019/2020 se kvůli koronaviru nedohrála) sledujeme stále stejný scénář. Tuhé boje v základní části, následně ještě dramatičtější v play-off, ale na konci pořád ten stejný vítěz.

Takovýto majstrštyk se povedl naposledy Vsetínu na přelomu tisíciletí, v moderní éře hokeje se však jedná o ještě větší unikát. Otázka tedy zní – budou koukat Ocelářům na záda všechny ostatní týmy i po následující sezoně?

Ano, Oceláři i tentokrát zcela jistě patří mezi top favority Tipsport Extraligy. A pokud si někdo říká pro sebe něco jiného, lže pouze sám sobě.

Nic jednoduchého to ale ani tentokrát nebude. Obzvlášť po tom, co po sezóně na lavičce šampionů skončili Václav Varaďa s asistentem Markem Zadinou. Tam utrpěli Slezané bezesporu největší ztrátu, neboť právě Varaďa patřil mezi hlavní strůjce zlatého hattricku.

V poli už ale zase tolik lesku Oceláři neztratili. Ano, i tentokrát se museli vypořádat s tvrdou daní šampionů, kdy odešlo několik elitních hráčů. Žádná velká obměna kádru se však nekonala. Management Třince opět zvládl minimálně z větší části nahradit odchody kvalitními posilami.

Jak se Zdeněk Moták (nový kouč Třince) popasuje se svou novou životní výzvou, to ukáže čas. Každopádně, zcela otevřeně lze říct, že absence Varadi přece jen zvyšuje ostatním konkurentům šance, aby doba ocelová v české nejvyšší soutěži po čase skončila.

NEJVĚTŠÍ VYZYVATELÉ

Už na šestnáct let si protáhla čekání na titul pražská Sparta. V minulé sezoně prakticky největší adept na ukončení třinecké dynastie. I přes brutálně nabitý kádr ale zůstal tradiční klub pod vrcholem.

O další krok k vysněnému cíli se pokusí Sparta dokráčet pod novým koučem Pavlem Paterou. Bude zajímavé sledovat, jestli už Patera dospěl trenérsky do takových kvalit, aby táhl takto nabitý kádr k nejvyšším příčkám. Daleko zkušenějším trenérům se to v minulosti nepodařilo.

V útoku utrpěli Pražané největší direkt při odchodu Filipa Chlapíka do Švýcarska. Nahradit 70 kanadských bodů v základní části se zdá jako nesplnitelné výzva. Je jasné, že otěže do rukou budou muset vzít i další hráči. Minimálně v brankovišti by to po letech mohlo na Spartě klapat. Příchod Jakuba Kováře je hotový jackpot.

Do role favoritů se však vehementně hlásí taky Dynamo. Majitel Petr Dědek vůbec nekouká na stav svého bankovního konta, tentokrát napumpoval do týmu ještě více peněz než loni. Konec už ve čtvrtfinále byl v uplynulé sezoně absolutním zklamáním. 

Letos budou mít Pardubice opět nejvyšší ambice. Jenom se stačí podívat na armádu příchozích hráčů. Jestli v Česku někdo na válce na Ukrajině skutečně vydělal, pak to bylo Dynamo. Zcela určitě, co se kvality posil týká.

I tady však visí spousta otazníků. Mnoho lidí (včetně mně) si pokládá otázku, jestli to už není trochu moc. Jestli v kabině Dynama nebude až příliš elitních borců, kteří budou chtít být absolutními lídry týmu. To by nemuselo dělat dobrotu. Vyváženost skvělých hokejistů a méně viditelných pracantů, je jedním ze zásadních kroků při skladbě týmu.

Dopomoct má k tomu Radim Rulík, kterého Dynamo doslova ukradlo Boleslavi za lákavou finanční nabídku, v kombinaci s nejvyššími ambicemi. V Mladé Boleslavi měl sestavu postavenou vyloženě na pracantech. Nyní bude pracovat s poněkud odlišným materiálem. Velký tlak na výsledky bude absolutní samozřejmost.

Zajímavě vypadá i soupiska Komety. Uvolněný rozpočet za odchod Petera Muellera může paradoxně družině Libora Zábranského pomoct. Kometa navíc výrazně zpevnila obranu, dobře vyztužila i útočné řady. Obměnu kádru potřebovali v Brně už jako sůl, jelikož výsledky z posledních sezon šly strmě dolů. Bude to však stačit na titul?

Nebo si extraligu po čase podmaní opět smečka Bílých Tygrů, která do svých řad ulovila jednu z největších posil léta Michaela Frolíka?  A co třeba loni nečekaně bronzový českobudějovický Motor?

Nebo se na zlatou stezku vydá ještě někdo další?

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Jaromír Jágr naznačil a připustil možný konec kariéry! K čemu všemu se legendární 68 přiznala?

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Publikováno

dne

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Jágrovo Kladno začalo sezónu poměrně slušně. Minimálně ve srovnání s předchozími ročníky. Z úvodním pěti kol Kladno nevyšlo ani jednou na prázdno a vždy bralo minimálně bod. Všechno to byla velmi vyrovnaná utkání, včetně první prohry s Třincem 1:2.

Poslední zápas z nedělního kola byl však první jednoznačný. Rytíři nestačili na živějšího a bruslivějšího soupeře na ledě Mladé Boleslavi. Výsledkem byl nezdar 0:4. Právě po prohraném duelu ve ŠKO-ENERGO Aréně Jágr poskytl rozhovor deníku Sport.

Nejprve došlo k hodnocení právě skončeného utkání: „Dostali jsme tu lekci, Boleslav byla o hodně lepší, nedala nám absolutně šanci. Domácí byli prvním týmem, který nás od začátku zápasu přehrál. Z mého pohledu proti nám hrál nejlepší tým, proti kterému jsme zatím nastoupili.“ zaznělo.

Následovalo srovnání hráčů, platů a rozpočtu Kladna a Mladé Boleslavi. Podle redaktora deníku Sport jsou na tom kluby podobně. Majitel Rytířů si to však nemyslí: „My rozhodně půlmilionové hráče nemáme. Jejich rozpočet se nedá s naším srovnávat, my za sebou nemáme Škodovku.“

Pak přišla série klíčových otázek. Na led se příliš nehrnete. Jak dlouho vydržíte pouze na střídačce? Neblíží se Váš návrat na led? Nechybí Vám hraní?

JJ reagoval pro mnohé překvapivě: „Abych byl upřímný, ani nemám chuť se vracet. Kdyby se konal Winter Classic, který jsem slíbil, asi bych se musel přinutit jít hrát. Popravdě, nemám motivaci, nemám chuť. Hokej mám rád, ale je to dřina. Na zimáku strávím mnohem víc času než dřív především kvůli organizačním věcem. Před sezonou jsme byli trochu ve stresu, museli jsme řešit spoustu záležitostí, abychom vůbec zvládli první zápas.„, řekla legenda z Kladna.

Na otázku, zda je možné, že už hrát vůbec nebude, odpověděl Jágr takto: „Je to možný. Jak říkám, uvidím, jak to dopadne s Winter Classic. Třeba by mě to nakoplo, ale momentálně nemám ani chuť.“

Jágr je půl roku bez ostrého zápasu, nebo zápasového tempa. Cítí se více jako majitel klubu, než hráč. Sám sobě přiznává, že letos má Kladno kvalitní kádr a musel by si hodně odříkat a zapracovat na sobě, aby se objektivně vešel do sestavy. Loni si připadal, že musí klukům pomoci i na ledě, ale letos už je to jinak.

Před sezonou řešil spoustu věcí ohledně rekonstrukce zimního stadionu a vzhledem k jeho funkcím a postavení v klubu tráví na „zimáku“ více času, než kdy dřív. Jestli ještě uvidíme v Kladenském dresu na ledě v zápasu legendární číslo 68, je otázka.

Sám Jágr zmínil, že aktuálně k návratu na led nemá důvod, motivaci, čas, ani chuť. Zřejmě jediná událost, která by to přiměla zvážit comeback by byl velký zápas pod otevřeným nebem.

Nezbývá než čekat, jak se vše vyvine. Kladnu se zatím v rámci možností daří. Přejme tak hodně štěstí nejen klubu, ale také jeho majiteli, ať už bude budoucnost vypadat jakkoli.

Zdroj: Hokej.cz, deník Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Hokej v TV: Kompletní přehled přímých přenosů Tipsport Extraligy na měsíc říjen

Úvod sezony má Tipsport Extraliga úspěšně za sebou, nyní se řítí do jednoho z nejnabitějších měsíců v celém ročníku. Říjen se hraje opět bez reprezentační pauzy, což znamená, že i v televizi uvidíme ryze extraligový program. V říjnu nás podle programu ČT Sport a O2 TV Sport čeká 14 přímých přenosů.

Publikováno

dne

Úvod sezony má Tipsport Extraliga úspěšně za sebou, nyní se řítí do jednoho z nejnabitějších měsíců v celém ročníku. Říjen se hraje opět bez reprezentační pauzy, což znamená, že i v televizi uvidíme ryze extraligový program. V říjnu nás podle programu ČT Sport a O2 TV Sport čeká 14 přímých přenosů.

Na zavedených pořádcích se samozřejmě nic zásadního nezmění, čtvrtky s pátky budou nadále pod taktovkou O2 TV Sport, kdežto Česká televize nabízí přímé přenosy z drtivé většiny jen v neděli. Pouze 18. října uvidí fanoušci na ČT Sport hokej taky v úterý.

Česká televize se snaží vybírat do televizního vysílání všechny týmy rovnoměrně, takže v říjnu na jejich obrazovkách neuvidíme například Třinec ani Pardubice. Hned dvakrát se mohou těšit fanoušci Olomouce nebo Hradce Králové.

HOKEJOVÝ PROGRAM NA ČT SPORT

neděle 2. října 2022 – 17:20
Verva Litvínov – Mountfield HK

neděle 9. října 2022 – 17:20
HC Olomouc – Rytíři Kladno

neděle 16. října 2022 – 17:20
Energie KV – Motor ČB

úterý 18. října 2022 – 17:00
Kometa Brno – Vítkovice Ridera

neděle 23. října 2022 – 16:00
Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK

neděle 30. října 2022 – 16:00
Sparta Praha – HC Olomouc

Stejně jako v září, i v říjnu bude kanál O2 TV Sport o něco aktivnější. Zatímco ČT Sport chystá šest přímých přenosů, placený kanál jich nabídne osm. Ze čtvrtečního a pátečního programu nevynechá ani jeden den.

Nejvíce se na hokej v televizi můžou těšit fanoušci Sparty, neboť klub z hlavního města republiky budou kamery přenášet hned čtyřikrát. Dvakrát se poté v televizi objeví týmy Komety, Dynama nebo Motoru. 

HOKEJOVÝ PROGRAM NA O2 TV SPORT

čtvrtek 6. října 2022 – 17:30
Mladá Boleslav – Energie KV

pátek 7. října 2022 – 17:30
Motor ČB – Sparta Praha

čtvrtek 13. října 2022 – 18:00
Kometa Brno – Dynamo Pardubice

pátek 14. října 2022 – 18:00
Rytíři Kladno – Sparta Praha

čtvrtek 20. října 2022 – 17:30
Motor ČB – Škoda Plzeň

pátek 21. října 2022 – 18:30
Sparta Praha – Kometa Brno

čtvrtek 27. října 2022 – 17:00
Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice

pátek 28. října 2022 – 17:30
Verva Litvínov – Sparta Praha

Zdroj: Tipsport Extraliga, ČT Sport, O2 TV Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Chování Kmoníčka bylo bezpáteřní, říká Orsava. Hradec by nikomu nedoporučil. Co na to manažer?

Hokej je týmový sport, ve kterém musí klapat každý detail. Že si občas v týmu nesedne trenér s hráčem, na tom není nic neobvyklého. Většinou však veškeré podobné problémy zamete pod koberec přestup či předčasné rozvázání smlouvy. Olomoucký útočník Jakub Orsava však nyní vyšel s výpovědí, která budí pozornost.

Publikováno

dne

Hokej je týmový sport, ve kterém musí klapat každý detail. Že si občas v týmu nesedne trenér s hráčem, na tom není nic neobvyklého. Většinou však veškeré podobné problémy zamete pod koberec přestup či předčasné rozvázání smlouvy. Olomoucký útočník Jakub Orsava však nyní vyšel s výpovědí, která budí pozornost.

Jednatřicetiletý šumperský rodák Jakub Orsava letos válčí za Olomouc, kam přestoupil během posledního léta. Začátek sezony mu vyšel skvěle, když v dosavadních pěti odehraných duelech nasbíral čtyři body za jeden gól a tři nahrávky.

Nyní se však svěřil, co stálo za jeho výměnou z Hradce Králové. Do Mountfieldu přišel Orsava v průběhu sezony 2019/2020 těsně před uzávěrkou přestupového období z Komety Brno výměnou za Rudolfa Červeného.

Za jeho nedávným odchodem stojí nejspíš neshody s generálním manažerem hradeckého klubu Alešem Kmoníčkem: „Nějaké škraloupy tam jsou. Ale to je život, vždycky to není jen růžové. Člověk se s tím musí vyrovnat a jít dál,” řekl Orsava v rozhovoru pro iDnes.

O co přesně šlo, nechtěl být dnes už Olomoucký útočník konkrétní, nicméně přiznává, že hlavní problém vznikl právě mezi nim a generálním manažerem Mountfieldu.

Pan generální manažer Kmoníček se ke mně nezachoval nejlíp. Svým jednáním, až vydíráním, mě dohnal k určitým krokům, proto to tak dopadlo. Viděl jsem, jak se dovede chovat k hráčům, popsal bych to jako bezpáteřní,” netajil se v rozhovoru.

Mountfield je v posledních letech taky známý tím, že angažuje do svého extraligového týmu spoustu cizinců. „Ti úplně nevědí, jak to funguje,” řekl Orsava na jejich adresu.

Já si to ale zažil a těžko budu Hradec někomu doporučovat. To, co jsem tam řešil, mi hlava nebere,” doplnil hokejista, jenž v minulé sezoně zaznamenal v dresu Hradce Králové v základní části 16 bodů (6+10).

KMONÍČEK MUSEL REAGOVAT

Generální manažer hradeckého klubu tato slova v mediálním prostoru samozřejmě zaznamenal, proto se rozhodl následně zareagovat.

Situace s působením Jakuba Orsavy v Mountfieldu HK v sezoně 2021/22 byla poněkud komplikovanější. Hráči se nedařilo, nesplňoval očekávání, která do něj byla jako do jednoho z nejlépe placených hráčů týmu vkládána,” odpověděl Kmoníček na stížnosti útočníka. 

Právě loňskou sezonu zmínil jako zásadní, kdy se dostal jednatřicetiletý křídelník k poklesu formy. Kmoníček však zmínil ještě jednu podstatnou věc.

Jakub navíc na začátku roku 2022 řešil určité rodinné záležitosti, proto jsme mu chtěli dopřát klid na práci a vyvarovat se výměny do jiného týmu, která se nabízela. Požádal nás, jestli může zůstat v týmu, s čímž jsme mu vyšli vstříc,” reagoval manažer s tím, že ani po vyřešení těchto záležitostí nedošlo ke zlepšení formy.

Následně byla podle slov Aleše Kmoníčka hráči nabídnuta výměna do jiného klubu nebo úprava odměny. „Jakub se rozhodl pro druhou variantu. Jestli je takové chování ‚bezpáteřní‘, to ať posoudí každý sám,” dodal třiapadesátiletý boss Mountfieldu.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iDnes

Pokračovat ve čtení

Oblíbené