Reklama

Soupiska reprezentace České republiky pro MS se začíná rýsovat. Co posily ze zámoří? 

Už se nám to blíží! Po roční odmlce se zanedlouho vrátí do obývacích pokojů hokejových fanoušků (do hospod nejspíš ještě ne) mistrovství světa. Právě fanoušci budou bedlivě sledovat, fandit a koučovat cestu reprezentace zpátky na medailové pozice. 

Zdroj: ČH, Jan Beneš

Na mistrovství světa budeme mít dobrý tým,” řekl v nedávnem povídání v podcastu o českém hokeji Petr Nedvěd, který je manažerem naší hokejové reprezentace.

Právě on bude mít na konečné podobě týmu lví podíl. Neustále sonduje možné posily ze zámoří, o složení týmu s Filipem Pešánem neustále diskutuje. Právě on má na starost ulovit ty největší esa pro blížící se šampionát.   

Na pondělní tiskové konferenci odtajnil trenérský tým jména hráčů z NHL, kteří už předběžně na účast turnaje v Lotyšsku kývli.

Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks)

David Kämpf (Chicago Blackhawks)

Filip Hronek (Detroit Red Wings)

Filip Zadina (Detroit Red Wings)

Jakub Vrána (Detroit Red Wings)

Filip Chytil (New York Rangers)

Libor Hájek (New York Rangers)

Radim Šimek (San Jose Sharks)

Tito hráči už prakticky ztratili se svými týmy šance na play-off. Pochopitelně mezi nepostupujícími celky do bojů o Stanley Cup jsou i další jména. Ve většině případů však hráče nepustí zdravotní důvody, nebo ještě bojují ve svých farmářských týmech. 

Nedvěd prozradil, že s případným doplněním hráčů po prvním kole play-off počítat nelze. Vzhledem k několikadenní karanténě po příjezdu hokejistů do dějiště šampionátu se tahle možnost jeví jako nereálná.

I tak však může reprezentace počítat s poměrně silnou družinou. Širší kádr ještě v tomto týdnu doplní šampioni Jiří Sekáč a Šimon Hrubec z Omsku.

Ve hře o konečnou nominaci jsou dále beci Lukáš Klok (Rauma) a Michal Moravčík (Tappara Tampere) nebo útočník Jan Kovář z Zugu, který bojuje ve finále švýcarské ligy. Do debaty o sestavu ještě Pešán zařadil Romana Červenku.

S některými hráči se trenérský tým naopak pro letošní sezonu definitivně rozloučil. Například Patrik Bartošák je už ze hry. Ačkoliv Pešán nastínil, že s řadou hráčů počítá třeba už do další sezony.

Na konečnou nominaci na MS bude zařazeno celkem 28 hráčů. „Sestava se neustále obměňuje, ještě neznáme jména všech, kteří by tým mohli posílit. Ale takhle bychom to chtěli držet do začátku mistrovství světa, mít pět pětek a tři gólmany,“ dodal Pešán k současné podobě české reprezentace.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené