Spojte se s námi


Hokej

Souboj o vítěze bodování Tipsport Extraligy se zřejmě zúžil na Martina Růžičku a Tomáše Filippiho

Hokejová Tipsport Extraliga pomalinku spěje ke konci základní části. O vítězství v kanadském bodování se přetahují především dva hráči, a to třinecký Martin Růžička a liberecký Tomáš Filippi.

Publikováno

dne

Hokejová Tipsport Extraliga pomalinku spěje ke konci základní části. O vítězství v kanadském bodování se přetahují především dva hráči, a to třinecký Martin Růžička a liberecký Tomáš Filippi.

Ovládne opět bodování velezkušený Růžička?

Velezkušený útočník a legenda Extraligy Martin Růžička vévodí bodování společně s útočníkem Liberce Tomášem Filippim. Oba dva mají shodný počet bodů (51) i branek (20). 38letý matador ovšem odehrál o 4 utkání méně.

Díky jeho neskutečné formě a především nebývalou konzistentní výkonností se na ‚‚stará kolena“ opět dostal do reprezentace, kam jej povolal Radim Rulík. Byl povolán po více než 6 letech. Není se čemu divit jelikož Růžička i v pokročilém hokejovém věku opět dominuje Extralize.

Navíc svou herní pohodu potvrdil hned v prvním mezistátním utkání, kdy byl jediným střelcem českého týmu v jinak bídném utkání se Švédy. Růžička v Extralize sehrál 874 utkání, ve kterých nasázel 349 branek a nasbíral 760 bodů.

Navíc vyhrál bodování i v loňské sezoně, kdy po základní části měl na kontě 52 bodů. Ovšem má velmi nebezpečného protivníka v boji o krále bodování letošní sezony.

31letý hokejový útočník Liberce Tomáš Filippi výkonnostně dozrál a výsledkem toho je to, že hraje životní sezonu v naší nejvyšší lize. V dosavadní kariéře bylo jeho bodové maximum po základní části 40 bodů. To jen svědčí o tom, v jaké formě v letošní sezoně hraje.

Jak jsou na tom další hráči?

Za již zmíněnými lídry je sedmi bodová mezera a na třetí pozici je útočník Vervy Litvínov Ondřej Kaše, který má 44 bodů za 18 branek a 26 nahrávek. Za ním je s dvoubodovým odstupem spoluhráč Růžičky Daniel Voženílek, jenž zaznamenal 18 branek a 24 nahrávek.

Na páté pozici je Sparťan Filip Chlapík (loňský nejužitečnější hráč Tipsport Extraligy), ten má 41 bodů za 17 branek a 24 nahrávek. Střelecké tabulce vládne s 21 zásahy Petr Koblasa z Litvínova. Toho stíhá trio Růžička, Filippi a Radil. Ti na něj ztrácí pouhý jeden zásah.

Nejvíce nahrávek nashromáždili lídři bodování. Pokud se budeme pohybovat v teoretické rovině, může tedy Růžička ovládnout všechny tři zmíněné statistiky, které již v minulosti v Extralize několikrát ovládl. Šestinásobný ligový mistr je i majitelem zlaté medaile z památného MS v roce 2010.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Wikipedie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.