Spojte se s námi


Hokej

Slafkovský po porážce s Kanadou: Chtěli jsme si dokázat, že umíme hrát s každým. Proti USA se to povedlo, teď to bohužel nevyšlo

Slovensko se loučí s MS v hokeji. Ve čtvrtfinále jako největší outsider ze všech týmů nestačilo na výběr Kanady, který i bez Bedarda zvítězil 6:3. Talentovaný Slafkovský po utkání předstoupil před novináře a pochválil svého soupeře.

Publikováno

dne

Slovensko se loučí s MS v hokeji. Ve čtvrtfinále jako největší outsider ze všech týmů nestačilo na výběr Kanady, který i bez Bedarda zvítězil 6:3. Talentovaný Slafkovský po utkání předstoupil před novináře a pochválil svého soupeře.

Slovensko na start turnaje nestačilo na Německo, ale poté zdolalo Kazachstán, USA, Polsko i Francii. Nebýt dvou porážek s Lotyšskem a Švédskem, mohlo být lépe. Nakonec z toho byla ve skupině čtvrtá příčka.

Ta znamenala jediné, Slováci se mohli těšit na Kanadu. Favorit byl jasný a hotovo bylo takřka po pěti minutách, kdy Kanada vedla o dvě branky. Poté přišlo snížení, ale Kanaďaně si vzali dvougólové vedení zpátky.

V jeden moment utkání vedli 5:1, zápas nakonec skončil 6:3. Slovensko se tak s turnajem loučí už ve čtvrtfinále, ale vzhledem k rozdílným silám obou celků se rozhodně nedá mluvit o neúspěchu.

„Chtěli jsme si dokázat, že umíme hrát s každým. Proti USA se to povedlo, teď to bohužel nevyšlo,“ řekl po zápase talentovaný útočník Juraj Slafkovský, který bohužel vyšel na MS střelecky naprázdno.

„Je to dobrý a zkušený tým, když uděláme nějakou chybu, tak ji využije. Nemyslím si, že jsme byli nervózní. Dostali jsme dva rychlé góly, ale byli jsme v zápase, byli jsme pořád na dostřel. Bohužel to nestačilo,“ dodal.

„Vytvořili jsme si ale dostatek příležitostí. Měli víc střel, ale i my jsme se dostávali do šancí. Těch vyložených proti takovým týmům nebývá moc. Když už jsou, je potřeba je využít.

Jsou ale dobří, vědí, jak bránit a mají dobrého brankáře. Bylo to těžké,“ zakončil. Na Kanadu se nyní může těšit Švýcarsko, ve druhém semifinále se utká Česko se Švédskem.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.