Spojte se s námi


Bojové sporty

Sladká pomsta světoznámého novináře! Jak si Ariel Helwani vychutnal promotéra UFC Danu Whitea?

Světoznámý novinář Ariel Helwani se ve svém podcastu pomstil promotérovi UFC Danu Whiteovi, s kterým má dlouhodobě nepřátelský vztah.

Publikováno

dne

Světoznámý novinář Ariel Helwani se ve svém podcastu pomstil promotérovi UFC Danu Whiteovi, s kterým má dlouhodobě nepřátelský vztah.

Spor Whitea s Helwanim má dlouholetou historii

Promotéři organizací pořádající bojové sporty často spolupracují s médii z důvodu oboustranné spokojenosti. Zatímco novináři propagují bojovníky a eventy organizací, ty jim zase dávají zákulisní informace z turnajů.

To ale rozhodně není případ šéfa největší světové MMA organizace UFC Dany Whitea s asi nejznámějším novinářem z oblasti bojových sportů Arielem Helwanim. Jejich spor má již dlouholetou historii.

Kanadsko-americký novinář se často dotýkal téma platů UFC zápasníků a dělával rozhovory s bojovníky, kteří nebyli spokojeni se svými platovými podmínkami v organizaci. Vše vyvrcholilo v roce 2016, když Helwani vyvedla ochranka z UFC 199 za to, že v průběhu turnaje odhaloval novinky organizace, které měly zůstat za zavřenými dveřmi.

Promotér zakázal novináři vstup na turnaje UFC

V tu noc White médiím sdělil, že Helwani má zákaz účasti na turnajích UFC, dokud bude prezidentem organizace. Novináře navíc zesměšňoval nepřiměřenými poznámkami o jeho rodině a dětech.

Nyní přichází Helwani se sladkou pomstou v závislosti na posledním incidentu Whitea. Ten se totiž účastnil se svou ženou Anne silvestrovských oslav Nového roku v Mexiku.

Opilý pár se pustil v pokročilých hodinách do hádky, která vyvrcholila vzájemnými fackami. Incident samozřejmě neunikl mediím a na promotéra se snesla vlna kritiky a hateu.

Helwani nyní přispěchal se sladkou pomstou

Se svou trochou do mlýna přispěchal i Helwani, který natočil pro promotéra video vzkaz. “Důvod, proč tohle točím, je pro mě hodně osobní. Vše se dostalo někam, kam jsem vůbec nečekal, že se někdy dostaneme.

Poslední dny jsem hodně přemýšlel, kam až chci já sám zajít. Tohle ale není o mně, ale o sportu a o osobě, která ho vede a reprezentuje. Nebudu tedy zacházet do určitých míst, ale řeknu alespoň následující,“ řekl Helwani ve svém podcastu The MMA Hour.

„Ze všech těch lží, které o mně Dana White řekl, ze všech těch útoků a nesmyslů, krutých nadávek a nechutností za to, že sdílím novinky a nelíbám mu p**el, mi zůstala v hlavě jedna jediná věc. Ta mě tehdy zasáhla přímo do srdce,“ líčil svou motivaci natočit video.

„Nemusí se mít rádi, ale existují zkrátka hranice, které by se neměli překračovat. Té noci hovořil o tom, že moje děti tohle všechno jednoho dne uvidí a budou se za mě stydět,“ vysvětloval důvod jejich narušeného vztahu.

„Tehdy jsem se sám sebe opravdu ptal, co na to moje děti tedy řeknou. Teď už vím, že to vidí tak, že jsem se postavil na stranu pravdy a nenechal se zastrašit. Tehdy mi to ale utkvělo v hlavě a nesu si to s sebou dodnes. O rodinách a dětech se zkrátka nemluví,“ neskrýval své znechucení.

„Dnes bych chtěl tedy položit stejnou otázku. Co dnes řeknou tvoje děti o tobě? Co řeknou tvoje děti o tvém odkazu? Co řeknou o tom, jak se chováš k bojovníkům a lidem okolo? Co tvoje děti řeknou o tom videu? Co o tobě děti řeknou? Nad tím se ku**a zamysli,” završil svou sladkou pomstu.

Zdroj: Ariel Helwani, MMA Sucka

Reklama

Bojové sporty

Kincl dvojitým šampionem? I kdyby prohrál s Vémolou, je legitimním vyzyvatelem Brita ve veltru, uvedl promotér Novotný

Ondřej Novotný prozradil, že Patrik Kincl může být v tomto roce dvojitým šampionem. Ať už dopadne zápas s Vémolou ve střední váze jakkoliv, Patrik je právoplatným vyzyvatelem šampiona welteru Kaika Brita.

Publikováno

dne

Ondřej Novotný prozradil, že Patrik Kincl může být v tomto roce dvojitým šampionem. Ať už dopadne zápas s Vémolou ve střední váze jakkoliv, Patrik je právoplatným vyzyvatelem šampiona welteru Kaika Brita.

Patrik Kincl stál na začátku roku před složitým rozhodnutím, které mohlo rozhodnout o jeho osudu v bojovém roce 2023. Mohl se účastnit velkolepého projektu Oktagonu Tipsport Gamechanger anebo dát prostor odvetě s Karlosem Vémolou.

Šampion střední váhy si ale vybral cestu obhajoby svého titulu právě s Terminátorem, což mnozí fanoušci jen těžko chápali. K jejich odvetě z roku 2019 v tehdejší organizaci XFN totiž mělo dojít už dvakrát, ale vždy ze zápasu nakonec sešlo.

Nejprve totiž Vémola odešel do konkurenčního Oktagonu a na konci minulého roku pak musel zápas odřeknout kvůli zranění. Kincl po oznámení rozhodnutí sdělil veřejnosti, že důvodem pro jeho rozhodnutí bylo zejména uzavření dlouholetého příběhu s Vémolou a náročnost shazování. Gamechanger se totiž bude odehrávat na pěti turnajích během celého roku.

Majitel a promotér Oktagonu Ondřej Novotný ale nyní prozradil, co mohlo být dalším dalším motivem pro jeho rozhodnutí.

„Patrik Kincl, ať už vyhraje nebo prohraje (s Vémolou), tak je naprosto legitimním soupeřem Kaika Brita v době, kdy se koná Gamechanger,“ uvedl Novotný ve svém pořadu MMA Letem světem.

Organizace již dříve uvedla, že Gamechanger se nebude promítat do žebříčku Oktagonu. A to i přesto, že v něm zápasí většina těch nejlepších bojovníků divize welterové váhy organizace.

„Gamechanger nezasahuje do tabulky Oktagonu, co se týká žebříčkových míst,“ potvrdil informaci charismatický promotér.

Již před časem proběhla médii zpráva, že současný šampion welteru Kaik Brito nebude součástí projektu, titulový zápas s Kinclem se tak přímo vybízí. Pro Kincla to je tak jedinečná příležitost stát se dvojitým šampionem organizace.

Zdroj: MMA Letem světem, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Proč bude Vémola zápasit už v Liberci? Oktagonu dal podmínku, Kincl zápas odsouhlasil, přiznal Novotný

Když byl oznámený start Karlose Vémoly v Liberci, fanoušci nebyli zrovna nadšení. Promotér organizace nyní vysvětlil, jak se celá situace vlastně měla, proč mu byla splněna jeho podmínka a co se stane v případě, když se zraní.

Publikováno

dne

Když byl oznámený start Karlose Vémoly v Liberci, fanoušci nebyli zrovna nadšení. Promotér organizace nyní vysvětlil, jak se celá situace vlastně měla, proč mu byla splněna jeho podmínka a co se stane v případě, když se zraní.

Oktagon nám představil kompletní startovku Tipsport Gamechangeru, ovšem toto není jediné téma, které aktuálně ve veřejnosti rezonuje.

Hojně se debatuje o Karlosu Vémolovi, který se rozhodl startovat na turnaji v Liberci, který je měsíc před oznámeným soubojem s Patrikem Kinclem.

Mnozí fanoušci byli naštvaní, jelikož jeho start krátce před titulovým zápasem jej poměrně dost ohrožuje. Stejně tak to vidí i Kincl, který na Vémolovi na sociálních sítích nenechal nit suchou.

Ondřej Novotný se nicméně rozhodl, že se pokusí fanouškům situaci přiblížit a popsal, jak se vlastně věci měly. Kincl totiž o zápase již nějakou dobu věděl.

„Pro nás je zajímavý, když Karlos zápasí. Na první dobrou jsem nebyl pro to, aby šel zápasit, na druhou stranu ale Karlos nikdy nebyl člověk, který by se zraňoval a odstupoval ze zápasů.

Před námi stálo rozhodnutí, buď ten zápas uděláme v nejkratším možné době, s tou podmínkou, že si Karlos prostě zazápasí v Liberci v souboji, který by neměl být ten nejtěžší možný na světě, ale zároveň by měl být dostatečně dobrý na to, aby prověřil jeho reálnou připravenost.

To jsem Patrikovi řekl s tím, že když se prostě zraní, tak máme náhradu. Všichni souhlasili, nebyl to blesk z čistého nebe. Za mě je to férová podmínka, ten frajer nechce rok stát a pak naskočit do zápasu s Kinclem.

Když jsem se tedy měl rozhodnout, zda ten zápasu bude nebo ne, tak jsem se s ostatníma dohodl, že ano, i v téhle konstelaci. Nikdy nejsou věci ideální a musíš vždycky najít konsenzus,“ řekl v pořadu MMA Letem světem promotér Novotný.

Pokud by tedy organizace na tuto podmínku nekývla, odvety Kincla s Vémolou bychom se v první polovině tohoto roku nedočkali. Věřme tedy tomu, že se Terminátor opravdu nezraní a celá kauza se konečně zakončí.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Oktagon zveřejnil kompletní startovku Gamechangeru! Na jaké zápasy se můžeme těšit?

Organizace Oktagon MMA zveřejnila kompletní startovku Tipsport Gamechanger, kterého se dočkáme na startu března v Ostravě. Těšit se můžeme na mnoho zajímavých duelů, ve kterých si každý fanoušek najde svého oblíbence.

Publikováno

dne

Organizace Oktagon MMA zveřejnila kompletní startovku Tipsport Gamechanger, kterého se dočkáme na startu března v Ostravě. Těšit se můžeme na mnoho zajímavých duelů, ve kterých si každý fanoušek najde svého oblíbence.

Jako první jsme se dočkali oznámení zápasu Samuela Krištofiče s Alexem Lohorém. Tento zápas bude jedním z nejočekávanějších, ostatně málem k němu došlo již ve střední váze.

David Kozma narazí na Poláka Lukasze Siwiece, proti kterému bude velkým favoritem. Ostatně růžový panter je hned za Johnem Hathawayem největším favoritem projektu.

Hathaway stane proti Maté Kertészovi, který si v Oktagonu vybudoval již dobré jméno. Proti UFC veteránovi to ale bude mít opravdu náročné.

Christian Eckerlin bude mít za soupeře Melvina van Suijdama, který je jedním z největších outsiderů. Těšit se můžeme i na Bojana Veličkoviče, jenž vyzve Iona Surdua.

Dále nám Oktagon představil i souboj Christiana Jungwirtha, jenž stane proti Tato Primerovi, kterého si do Tipsport Gamechangeru vyhlasovali fanoušci.

Dalších oznámení jsme se dočkali ve čtvrtek. Jeden z favoritů Apollo Silva se může těšit na Andrease Michailidise, nejlepší zápas z pohledu kurzů nás ale čeká v poslední dvojici.

Dán Louis Glismann, který je dle kurzů třetí nejlepší bojovník pyramidy, bude mít zápas se sedmičkou Amiranem Gogoladzem. Dle oznámených zápasů je jisté, že žádné zklamání se nekoná.

Naopak. Něco podobného na evropské scéně dosud nebylo a těšit se na tento turnaj můžeme již 4. března na turnaji Oktagon 40 v Ostravě.

Mimo elitní šestnáctku se dočkáme i dvou zápasů náhradníků, jejichž složení by měla organizace brzy představit. V pořadu MMA Letem světem zmínil Ondřej Novotný informaci, že jedním z bojovníků bude Radovan Úškrt.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené