Šipkařské Masters vyhrál Cullen a má první televizní titul v kariéře
Konec ledna již tradičně patří začátku šipkařské sezony pro nejlepší hráče planety. I letos se během turnaje Masters představilo 24 hráčů světové špičky. A ve finále to byla bitva, která přinesla nového šampiona televizního turnaje. V boji o titul se totiž potkali Angličané Joe Cullen a Dave Chisnall, kterým tato trofej chyběla.

Konec ledna již tradičně patří začátku šipkařské sezony pro nejlepší hráče planety. I letos se během turnaje Masters představilo 24 hráčů světové špičky. A ve finále to byla bitva, která přinesla nového šampiona televizního turnaje. V boji o titul se totiž potkali Angličané Joe Cullen a Dave Chisnall, kterým tato trofej chyběla.
Větší zkušenosti s finále turnajů kategorie Major má Chisnall. Světová třináctka nastoupila už do svého šestého závěrečného zápasu. O dvě pozice lepší Cullen hrál televizní finále poprvé. V zápase na jedenáct vítězných legů tak nebyl jasný favorit.
Po první sérii pěti her se držel ve vedení „The Rockstar“ Cullen. Vedení 3:2 bylo ale pouze výsledkem udržených podání. Hned na úvod druhé session žebříčkově lepší z Angličanů dokázal získat podání soupeře a odskočil na rozdíl dvou legů. Chisnall ale rychle kontroval a do druhé pauzy šli hráči za stavu 5:5. Zápas se tak de facto zkrátil na šest vítězných her.
Třetí část zápasu znovu nabídla rychlý Cullenův brejk, který k tomu ještě udržel dva servisy a rázem vedl 8:5. Vedení o tři legy „Rockstarovi“ zůstalo i před třetí pauzou, stav z jeho pohledu byl 9:6. O dva legy později byl 32letý Angličan jednu hru od titulu. V osmnáctém legu by se nervozita dala krájet. Chisnall přežil čtyři soupeřovy šipky na výhru.
Za stavu 10:8 ale Cullen hrál skvěle a byl připravený na zavření. Ovšem zahodil dalších šest šipek na výhru a dal šanci Chisnallovi vrátit se zpět. Ten jí nepohrdl a rázem to bylo jen o leg. Znovu se „Rockstar“ dostal k závěru jako první. A tentokrát double 18 trefil z první šipky a stal se šampionem Masters 2022.
„Je to něco, o čem sní každý šipkař. Doufám, že je to první z mnoha,“ uvedl Cullen po zápase. „Ten závěrečný double 18 přinesl spíš úlevu než dobrou reakci,“ dodal.
Joe Cullen na své cestě k titulu vyřadil Daryla Gurneyho 6:2, Garyho Andersona 10:1, Michaela van Gerwena 10:7, Joseho de Sousu 11:8 a ve finále Davea Chisnalla 11:9.
Zdroj: The Masters
-
Tenis
Foto dne: Kostyuk na Roland Garros okouzluje skvěle padnoucími šaty i výkonem
-
Chance Liga
Prvoligová nabídka ho nezlomila. Trenér Hašek táhne Kladno do druhé ligy, vedení si ho nemůže vynachválit
-
Bojové sporty
Pohled jen pro otrlé! Titulová bitva v boxu bez rukavic skončila děsivým zraněním a koncem kariéry
-
Chance Liga
Šádek s Kaniou rozjeli přestupový poker! Ve hře je „megavýměna“ za stovky milionů












