Spojte se s námi


Hokej

Šílený start Zlína do Chance ligy nebere konce. Syn jeho trenéra rozhodl o výhře Prostějova

Ve Zlíně zažívají po startu Chance ligy pořádně tvrdé probuzení do reality. Tým soutěží neproplouvá ani zdaleka tak hladce, jak se očekávalo. Ve středu přidali Berani již čtvrtou porážku z šesti zápasů a spadli až na 12. místo.

Publikováno

dne

Ve Zlíně zažívají po startu Chance ligy pořádně tvrdé probuzení do reality. Tým soutěží neproplouvá ani zdaleka tak hladce, jak se očekávalo. Ve středu přidali Berani již čtvrtou porážku z šesti zápasů a spadli až na 12. místo. Poměrem 2:1 v prodloužení je porazil poslední Prostějov a aby byla ironie dokonána, o obě trefy hostů se postaral syn zlínského trenéra.

Takhle si to po sestupu do druhé nejvyšší české soutěže ve Zlíně rozhodně nepředstavovali. Po porážce od Kolína přišla sice výhra v Šumperku a po nájezdech i v Jihlavě, následovala ale ponižující prohra ve velkém derby se Vsetínem, neúspěšný výlet až do Sokolova a nejčerstvěji také prohra s Prostějovem.

Na Zimní stadion Luďka Čajky dorazilo ve sváteční den lehce přes dva tisíce lidí, z toho několik desítek příznivců Jestřábů, kteří celý zápas neúnavně povzbuzovali a vytvářeli výbornou atmosféru, zatímco na druhé straně probíhalo po frašce se Vsetínem veskrze neorganizované, leč nakonec též vcelku solidní povzbuzování.

Zřejmě nejvíce se příchozí bavili v první třetině, kdy po osmi minutách otevírala z dorážky skóre letní prostějovská posila a zlínský odchovanec Roman Vlach, mimochodem syn hlavního kouče Beranů Rostislava Vlacha.

Těsně před odchodem do šaten se pak domácí dočkali vyrovnání, když byl při zakončování do prázdné branky faulován Petr Mrázek a tentýž hráč následně krásnou kličkou do bekhendu taky využil nařízeného trestného střílení.

Pak, jak už se ve zlínských zápasech stalo smutným zaběhnutým zvykem, branka až do třetí sirény nepadla. Přestože žlutomodří ve druhé polovině utkání hýřili aktivitou soupeře téměř permanentně drželi pod tlakem, nebyli schopni vytvořit brankovou akci.

Rozhodovalo se tak v prodloužení, kdy se Zlínští nechali vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě a prakticky s uplynutím trestu Prostějov rozhodl o svém vítězství. Katem topícího se Vlachova Zlína nebyl nikdo jiný než Vlach.

„Je jen otázkou času, kdy půjdou nahoru. Není tak jednoduché zvyknout si na tuhle soutěž. Některým týmům to trvalo hodně dlouho. Mají výborné trenéry a myslím si, že je to opravdu jen otázka času a trpělivosti,” řekl o zlínském trápení v pozápasovém vyjádření prostějovský kouč Aleš Totter.

Problém mužstva z Baťova města přitom tkví především v produktivitě a nedisciplinovanosti. Pouhých devět vstřelených branek je suverénně nejhorší číslo z celé soutěže. Hráči proměňují sotva pět a půl procenta střel a co hůř, mají výrazně jasně největší počet trestných minut – 73 jen po šesti zápasech!

Oporou je alespoň brankář. Tedy od té doby, co Daniel Huf před třetí třetinou úvodní bitvy s Kolínem vystřídal Libora Kašíka. Aktuálně má druhá nejlepší čísla z Chance ligy, ať už jde o statistiku procentuální úspěšnosti nebo průměrného počtu obdržených gólů.

„Bojujeme se střeleckou potencí, která nám dělá problém už od samého začátku té ligy a zatím se nám z toho nepodařilo dostat. Herně se to mírně zvedlo, ale je na čem pracovat,” uvědomuje si Rostislav Vlach, hlavní kouč mužstva.

Zlín po porážce od posledního celku ligy klesl až na 12. místo. Přitom má i právě s Prostějovem stejný počet bodů. V sobotu vyjíždí na led aktuálně čtvrté Třebíče, jejíž dosavadní zisk je takřka dvojnásobný.

Zdroj: Hokej.cz, PSG Berani Zlín

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.