Spojte se s námi


Hokej

Síla Dynama proti vítězné DNA Ocelářů. Co rozhodne o extraligovém titulu?

Poslední dva týmy, už nikdo další. Cesta Tipsport Extraligy v sezoně 2023/2024 se dostává do cílové rovinky. O Masarykův pohár si to v příštích dnech rozdají Dynamo Pardubice a Oceláři Třinec. Bude to souboj úřadujícího vládce české nejvyšší soutěže a klubu, jenž se touží vrátit na vrchol po dlouhých 12 letech.

Publikováno

dne

Poslední dva týmy, už nikdo další. Cesta Tipsport Extraligy v sezoně 2023/2024 se dostává do cílové rovinky. O Masarykův pohár si to v příštích dnech rozdají Dynamo Pardubice a Oceláři Třinec. Bude to souboj úřadujícího vládce české nejvyšší soutěže a klubu, jenž se touží vrátit na vrchol po dlouhých 12 letech.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Faktem je, že (téměř) celá hokejová republika toužila po superfinále mezi Spartou a Pardubicemi. Místo toho ale viděla spíš supersemifinále. Série mezi Třincem a Spartou bude v historických tabulkách dlouho zapsána jako možná ta nejlepší série, kterou kdy liga viděla, korunována senzačním obratem třineckých hokejistů z 0:3 na 4:3 na zápasy.

Na jednu stranu si pardubičtí mnuli ruce, když viděli, jak se série Sparty s Třincem natahuje. Nejdřív pátý, šestý, pak i sedmý zápas a k tomu ještě jeden celý další v nastaveném čase. Jestli chtělo jít odpočaté Dynamo na unaveného soupeře, žádný sebelepší scénář už neexistoval ani v oblasti teorie.

Dynamo čeká na opravdovou prověrku 

Cesta obou týmů do finále snad ani nemohla být rozdílnější. Zatímco Třinec sehrál v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů maximální počet čtrnácti zápasů, pardubičtí hokejisté jich mají v nohách o pět méně, budeme-li počítat již zmíněné nekonečné prodloužení, tak prakticky o šest. To vše navíc v relativně krátkém časovém úseku.

Ve čtvrtfinále vyřadily Pardubice svého největšího rivala z nedalekého Hradce Králové 4:1 na zápasy. Dá se říct, že série byla mnohem vyrovnanější, než vypadá jeho závěrečný sumář. Všechny zápasy skončily o jednu branku. Mountfield místy působil na ledě i živějším dojmem. Jenomže v klíčové fázi zápasu strhlo na svou stranu skóre Dynamo.

Semifinále s Litvínovem se pak neslo v poklidnější režii. Dynamu stačily k postupu jen čtyři zápasy, Verva zatlačila trochu favorita až v koncovkách třetího a čtvrtého duelu. Jinak ale tahle série pardubické hokejisty příliš sil nestála. Celou „poklidnou“ cestu Dynama v letošním play-off ještě podtrhuje fakt, že se Východočeši ani příliš nenacestovali. Do Hradce to měli sotva půl hodinu cesty. Do Litvínova pak přibližně dvě a půl.

Třinecké dvakrát na sedm

Jaký to rozdíl oproti Třinci! Ještě nikdy snad nešly dva celky do finále extraligy v tak rozdílném rozpoložení. Ve čtvrtfinále museli Oceláři hasit požár až v sedmém utkání s Českými Budějovicemi, když ztratili v sérii vedení 3:0.

V semifinále dokonce prohrávali proti favorizované Spartě 0:3, ale dokázali se naprosto fenomenálně do boje o finále vrátit a ve čtvrtém prodloužení sedmého zápasu jej strhnout na svou stranu. Před zraky zaplněné O2 arény dokonali největší hokejovou krádež v dějinách české nejvyšší soutěže.

Avšak nic není zadarmo. Oceláře tato dech beroucí cesta stála mraky sil, úsilí, vůle a procestovaných kilometrů. Autobusem, vlakem, letadlem… Do sbírky chybí třineckým hokejistům už jen loď nebo vzducholoď. Přesto ale především silou vůle a vítěznou DNA vyválčili už šesté finále v řadě.

Favorit je daný, ale šance jsou otevřené

Na jedné straně tak stojí ve finále tým, který má kvalitou po strop nabité všechny čtyři formace, má obrovskou touhu a sil prakticky na rozdávání. Na druhé straně stojí vyždímaný šampion, kterého ale nesmíte nikdy podcenit. Ani za stavu 0:3 v sérii, ani když na časomíře zbývá méně než jedna vteřina zápasu.

V době, kdy mají Oceláři nůž na krku, tak jsou vůbec nejnebezpečnější. Nepodlehnou tíze okamžiku za žádných okolností. Bude zajímavé sledovat, jak se Dynamo Ocelářům postaví. Především ve chvílích, kdy začne jít úplně o všechno. Pardubice mají za sebou vynikající sezonu, nezlomil je ani mediálně velmi diskutovaný odchod Václava Varadi.

Ale zároveň se tým z východu Čech ještě nedostal do nekomfortní pozice, kdy zkrátka musí. Tam, kde Třinec vypadá nejsilnější, tam jsme Dynamo letos ještě neviděli. Naposledy před rokem v semifinále právě s Oceláři, kdy musel rozhodnout až sedmý zápas. I z této bolestivé zkušenosti si musí vzít Pardubice ponaučení, chtějí-li po dlouhých letech ukončit nadvládu ocelových draků.

Zdroj: Tipsport Extraliga 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.