Spojte se s námi


Hokej

Sidney Crosby zaznamenal jubilejní 1000. bod v základní části při vyrovnaném počtu hráčů na ledě

Sidney Crosby si připsal v utkání na ledě Vancouveru Canucks dvě nahrávky. O vítězství Penguins rozhodl v prodloužení Erik Karlsson a Crosby se zapsal do historie NHL jako 9. hráč, co dokázal nasbírat 1 000 bodů při vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Publikováno

dne

Sidney Crosby si připsal v utkání na ledě Vancouveru Canucks dvě nahrávky. O vítězství Penguins rozhodl v prodloužení Erik Karlsson a Crosby se zapsal do historie NHL jako 9. hráč, co dokázal nasbírat 1 000 bodů při vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Pittsburgh se zvedá a Sidney Crosby má další historický zápis

V utkání Vancouver Canucks vs Pittsburgh Penguins (3:4) potvrdil tým Pittsburgh Penguins stoupající formu. Vyšlápl si totiž na lídra Západní konference Vancouver Canucks. Ten dokázal v prodloužení udolat zásluhou vítězné branky Erika Karlssona.

Ve výtečné formě hraje právě kapitán Sidney Crosby. Ten na sebe v posledních utkáních vzal odpovědnost po zranění Jakea Guentzela v tom, že tým dotáhne do play off. A v posledních duelech PIttsburgh vítězí. Sice má pořád sedmibodové manko na Tambu Bay, ovšem má 5 utkání k dobru.

Crosby si v tomto zápase připsal dvě nahrávky a opět ukázal svou výjimečnost. Nahrávka na branku Rickarda Rakella srovnala stav utkání na 2:2. Pro Crosbyho se jednalo o 1 000. bod v základní části při vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Při této situaci dokázal nastřílet 408 branek a nahrát na 592 branek. Takovou metu v historii NHL doposud pokořilo pouze osm jiných hráčů. Celkem v základní části nastoupil již k 1 246 utkáním, ve kterých má na kontě již 1 564 bodů za 582 branek a 982 nahrávek.

Je nejproduktivnějším aktivním hráčem před Alexanderem Ovečkinem, který metu 1 500 bodů překonal této sezoně a z historického hlediska je na 12. místě. Vancouver v utkání vedl 2:0 a 3:2. Ovšem Penguins vždy dokázali stav utkání srovnat.

Za Canucks si připsal i bod za nahrávku český nejproduktivnější obránce letošní sezony Filip Hronek, který se podílel na brance Boessera, jenž právě z přesilové hry zajistil dvoubrankový náskok domácímu týmu. Pro Hronka to je již 44. bod v sezoně v 61 odehraných utkáních a je i nadále druhým nejlepším českých hráčem hned po Davidu Pastrňákovi.

Ovšem Pittsburghu patřil závěr utkání. V 50. minutě po nahrávce Letanga srovnal stav zápasu Lars Eller, jenž nedávno jako první Dán v historii NHL pokořil hranici 1 000. zápasů v základní části a ve druhé minutě prodloužení zajistil Penguins bod navíc Erik Karlsson svou osmou brankou v sezoně.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.