Spojte se s námi


Repre

Severní Irsko chce doma udělat první krok směrem na MS

Publikováno

dne

Vedle souboje Chorvatsko – Řecko uvidíme ve čtvrtek neméně zajímavý souboj mezi Severním Irskem a Švýcarskem. Zápas startuje ve 20:45 SEČ.

Severní Irsko

Soupeři české reprezentace v bojích v rámci skupiny C dokázali, že na vlastním hřišti dokáží konkurovat takřka komukoliv. Ve skupině zaznamenalo Irsko ztráty hlavně ve venkovních zápasech. V konečném součtu 19 bodů. Doma Irsko podlehlo pouze suverénímu Německu.

Trenér M. O´Neill nemusí řešit žádné výraznější ztráty vlivem karet či zranění. S největší pravděpodobností postaví svojí formaci do rozestavení 4-2-3-1. Sestava by měla vypadat následovně: McGovern – Brunt, J. Evans, McAuley, McLaughlin – C. Evans, Davis – Dallas, Norwood, Magennis – Washington.

Švýcarsko

Smolnou kvalifikaci prožilo Švýcarsko. To ve skupině B vyhrálo téměř vše co se dalo. Až do posledního zápasu mělo maximální počet bodů. V závěrečném zápase na hřišti Portugalska ale Švýcarsko prohrálo 0:2 a bylo odsouzeno do baráže. Švýcarsko tedy ve skupině B získalo krásných 27 bodů a daleko za sebou nechalo ostatní soupeře. Nutno dodat, že Švýcarsko a Portugalsko nemělo ve skupině B výraznější konkurenci.

Bosenský trenér Petkovič doufá, že naváže na (i přes konečné umístění) velmi povedenou kvalifikaci a postup na MS jeho tým dotýhne přes baráž. K dispozici pro souboj v baráži nemá výraznějších ztrát. Petkovič nejspíš využije rovněž formaci ve stylu 4-2-3-1, složenou z těchto hráčů: Sommer – Lichtensteiner, Schar, Akanji, Rodriguez – Xhaka, Freuler – Shaqiri, Dzemaili, Mehmedi – Seferovič.

Prediction

SK na postup favorizují Švýcarsko. Je to hlavně díky výkonu ve skupinách a kvalitě kádru. Irsko sice postrádá tak výrazná jména, jako jeho soupeř, ale dokáže to nahradit dobrým týmovým výkonem. Ten roste, zejména v domácím prostředí, do maximálních rozměrů. První zápas bude opatrnější – jde o hodně.

Irsko určitě nebude hrát žádný hurá fotbal, ale bude chtít solidní výsledek do odvety. Myslím, že Švýcarsko v Sev. Irsku na výhru nedosáhne. Osobně tipuji neprohru domácího týmu. Kurzy na 1X se pohybují v průměru kolem 1,65.

Reklama

Oblíbené