Spojte se s námi


Repre

Severní Irsko chce doma udělat první krok směrem na MS

Publikováno

dne

Vedle souboje Chorvatsko – Řecko uvidíme ve čtvrtek neméně zajímavý souboj mezi Severním Irskem a Švýcarskem. Zápas startuje ve 20:45 SEČ.

Severní Irsko

Soupeři české reprezentace v bojích v rámci skupiny C dokázali, že na vlastním hřišti dokáží konkurovat takřka komukoliv. Ve skupině zaznamenalo Irsko ztráty hlavně ve venkovních zápasech. V konečném součtu 19 bodů. Doma Irsko podlehlo pouze suverénímu Německu.

Trenér M. O´Neill nemusí řešit žádné výraznější ztráty vlivem karet či zranění. S největší pravděpodobností postaví svojí formaci do rozestavení 4-2-3-1. Sestava by měla vypadat následovně: McGovern – Brunt, J. Evans, McAuley, McLaughlin – C. Evans, Davis – Dallas, Norwood, Magennis – Washington.

http://gty.im/871615740

Švýcarsko

Smolnou kvalifikaci prožilo Švýcarsko. To ve skupině B vyhrálo téměř vše co se dalo. Až do posledního zápasu mělo maximální počet bodů. V závěrečném zápase na hřišti Portugalska ale Švýcarsko prohrálo 0:2 a bylo odsouzeno do baráže. Švýcarsko tedy ve skupině B získalo krásných 27 bodů a daleko za sebou nechalo ostatní soupeře. Nutno dodat, že Švýcarsko a Portugalsko nemělo ve skupině B výraznější konkurenci.

Bosenský trenér Petkovič doufá, že naváže na (i přes konečné umístění) velmi povedenou kvalifikaci a postup na MS jeho tým dotýhne přes baráž. K dispozici pro souboj v baráži nemá výraznějších ztrát. Petkovič nejspíš využije rovněž formaci ve stylu 4-2-3-1, složenou z těchto hráčů: Sommer – Lichtensteiner, Schar, Akanji, Rodriguez – Xhaka, Freuler – Shaqiri, Dzemaili, Mehmedi – Seferovič.

http://gty.im/658447426

Prediction

SK na postup favorizují Švýcarsko. Je to hlavně díky výkonu ve skupinách a kvalitě kádru. Irsko sice postrádá tak výrazná jména, jako jeho soupeř, ale dokáže to nahradit dobrým týmovým výkonem. Ten roste, zejména v domácím prostředí, do maximálních rozměrů. První zápas bude opatrnější – jde o hodně.

Irsko určitě nebude hrát žádný hurá fotbal, ale bude chtít solidní výsledek do odvety. Myslím, že Švýcarsko v Sev. Irsku na výhru nedosáhne. Osobně tipuji neprohru domácího týmu. Kurzy na 1X se pohybují v průměru kolem 1,65.

Reklama

Fotbal

Fotbalová reprezentace zveřejnila ceny lístků a permanentek na zápasy se Švýcarskem, Španělskem a Portugalskem v Lize národů

Česká fotbalová reprezentace bude v příští sezoně Ligy národů v elitní skupině. Los ji dopřál zajímavé soupeře, a to Švýcarsko, Španělsko a Portugalsko. Čeká nás tak šest zajímavých klání, z toho tři v domácím prostředí. Nyní jsou již představeny ceny lístků a permanentek na tyto duely. Na kolik vás vyjdou?

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace bude v příští sezoně Ligy národů v elitní skupině. Los ji dopřál zajímavé soupeře, a to Švýcarsko, Španělsko a Portugalsko. Čeká nás tak šest zajímavých klání, z toho tři v domácím prostředí. Nyní jsou již představeny ceny lístků a permanentek na tyto duely. Na kolik vás vyjdou?

Liga národů klepe na dveře a Českou fotbalovou reprezentaci čekají vskutku nabití soupeři. Postupně se ve dvojzápasech utkají se třemi týmy.

Těmi jsou Švýcarsko, Španělsko a Portugalsko. Cílem je jednoznačně udržení se v elitní skupině, díky čemuž budou mít Češi pravidelněji srovnání s nejlepšími týmy Evropy.

Se všemi se samozřejmě bude hrát i doma, a to 2. června se Švýcarskem, 5. června se Španělskem a 24. září s Portugalskem.

Tento trojzápas se bude hrát v Edenu, tedy největším stadionu v České republice. Nyní jsou již známé ceny lístků, které jsou přizpůsobeny kvalitě soupeřů.

Ve středu 11. května se budou prodávat permanentky na všechny duely, které budou ve třech cenových kategoriích, a to 2 490 Kč, 3 490 Kč a 4 490 Kč.

Ti, kteří jsou členové fanklubu, dostanou slevu 5 %, ti kteří jsou placenými členy, dokonce 10 %. Pokud se permice nevyprodají, nastává další část prodeje.

26. května si budou moci lidé kupovat samostatné lístky. Proti Švýcarsku budou stát 890 Kč, 1 290 Kč a 1 790 Kč, na Portugalsko a Španělsko si mírně připlatíte.

Lístky budou stát 1 290 Kč, 1 890 Kč a 2 290 Kč. Každá osoba si bude moci koupit maximálně čtyři lístky. Doufejme tedy, že při tak vysokých částkách bude stadion vyprodaný.

Zdroj: Repre fotbal

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Neuvěřitelné záběry z tréninkového kempu ukazují, jak hráči Francie diskutují o tom, jak zastavit ‚R9‘ před finále MS 1998

Ronaldo Luís Nazário de Lima byl fenoménem své doby. Během MS 1998 konaném ve Francii byl právem postrachem všech obran. Do médií uniklo video z tréninku reprezentace Francie, která se před finálovým kláním připravovala na hvězdného Brazilce.

Publikováno

dne

Ronaldo Luís Nazário de Lima byl fenoménem své doby. Během MS 1998 konaném ve Francii byl právem postrachem všech obran. Do médií uniklo video z tréninku reprezentace Francie, která se před finálovým kláním připravovala na hvězdného Brazilce.

Ronaldo byl na MS 1998 ve Francii postrachem všech obran

Ronaldo Nazário je považován za jednu z nejlepších „devítek“ historie fotbalu, která nedávala spát obráncům, kteří mu ve své době čelili. Na Mistrovství světa ve fotbale v roce 1998 byl jednou z ústředních postav celého turnaje a bavil fotbalové fanoušky po celém světě.

Hráč, který dovedl své mužstvo až do finále konaného na Stade de France, získal po turnaji ocenění pro nejlepšího hráče celého šampionátu. Na turnaji udivoval zejména svou dominancí ve vápně soupeřů a driblingem jemu vlastním.

Uniklé video ukazuje, jak se trenéři a hráči Francie připravují na brazilského kouzelníka

Před finálovým duelem trenérský štáb Francie věnoval speciální přípravu právě na brazilského „Fenoména“. Trenér Jacquet si chtěl být jistý, že Ronaldo nezničí jejich šance na vítězství před domácím publikem.

Na uniklém videu je vidět, jak Marcel Desailly, Lillian Thuram a Frank Leboeuf diskutují o tom, jak se pokusit zastavit smrtícího kanonýra Brazílie, který během tehdejší sezony vstřelil 34 gólů ve všech soutěžích. 

Hráči se zaměřili zejména na slavné Ronaldovy přešlapovačky, kterými mátl své soupeře. „Mně to udělal v Miláně,“ popisoval svou zkušenost s Ronaldem Desailly, který hrál v tehdejší době za AC Milán a slavný Brazilec oblékal dres konkurenčního Interu.

„Ať už šel doprava nebo doleva, vůbec jsem neviděl balón,“ líčil schopnosti Ronalda. „Je to magie,“ dodal s údivem.

Zmíněný trénink nakonec mohl být k ničemu, slavný Brazilec totiž v den zápasu omdlel a nakonec nemusel nastoupit do zápasu vůbec. Nakonec 30 minut před duelem brazilský tým potvrdil jeho přítomnost v základní jedenáctce, ve finálovém klání jej ale zastínil jeho pozdější kamarád Zinedine Zidane.

Francie šokovala svět jednoznačným vítězstvím 3:0 a Ronaldo byl pouhým stínem onoho gólového stroje. Brazilský kouzelník si ale spravil chuť čtyři roky poté, když se stal opět hlavní hvězdou turnaje a dovedl svůj tým k vysněnému zlatu.

Zdroj: Sport Bible, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Český reprezentant je blízko absolutní nadvládě nad Polskem! Nedávno třetiligový Raków může dokonat historický double

Český reprezentační obránce Tomáš Petrášek se může stát žijící legendou Rakówu Čenstochová! Téměř dvoumetrový stoper dokázal s Rakówem získat již druhý polský pohár a rozšířil svou sbírku trofejí s tímto týmem už na 3.

Publikováno

dne

Od

Český reprezentační obránce Tomáš Petrášek se může stát žijící legendou Rakówu Čenstochová! Téměř dvoumetrový stoper dokázal s Rakówem získat již druhý polský pohár a rozšířil svou sbírku trofejí s tímto týmem už na 3. V minulé sezóně se Petrášek se svým týmem mimo zisk poháru radoval také z vítězství polského Superpoháru.

Petráškovi chybí v Polsku jediný skalp! A to je pochopitelně zisk mistrovského titulu a ovládnutí Ekstraklasy. Ve hře o titul je Čenstochová zatím v nejlepší pozici, ale stíhají ji hned dva týmy.

Lech Poznaň, který má stejně bodů, a Pogon Štětín, jenž má tříbodovou ztrátu. V posledních třech kolech na sebe tyto týmy už nenarazí, takže Raków má v podstatě nejvýhodnější pozici. Pokud ani jednou nezaváhá, tak je mistrem!

Právě proti Lechu Poznaň dovedl kapitán Tomáš Petrášek tým k vítězství druhého poháru v řadě. Raków si ve finále poradil s Lechem Poznaň 3:1.

K tomu, aby se Petrášek navždy zapsal do fotbalových kronik, chybí jediné – titul. Ten by byl vůbec první v klubové historii, navíc by to byla sezóna, kdy by klub dosáhl na double, a kdo ví, jestli by nepadnul treble!

Pokud se naplní tahle pohádka, tak by příběh Rakówu Čenstochová mohl připomínat až fotbalově biblický příběh. Proč? Výborně to shrnul fotbalový profil na sociální síti Twitter nesoucí jméno Bielsista.

„V roce 2016 hráli třetí ligu. Dnes obhájili vítězství v polském poháru a jsou 3 zápasy od zisku historicky prvního titulu v Ekstraklase! Od samého začátku vzestupu tým vede trenér Marek Papszun a největší přestup je vyšel na 800 tisíc euro.“

Zdroje: Bielsista, Ekstraklasa, Tomáš Petrášek

Pokračovat ve čtení

Oblíbené