Spojte se s námi


Extraliga

Ševci vs. Rytíři. Tuhý boj, který sledují všichni. Rozhodnou emoce

KOMENTÁŘ – Ještě před několika týdny to vypadalo na jasnou záležitost. Zdecimovaný Zlín si kráčel jako zlomený vězeň s hlavou na špalek. V zoufalé situaci se ale zmátořil. Jestli se zachrání, to je v tuto chvíli otázka. Jedno je jasné, bez boje jej na kolenou neuvidíme. Boj Ševců s Rytíři ještě bude letos diváky nejspíš hodně bavit.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Ještě před několika týdny to vypadalo na jasnou záležitost. Zdecimovaný Zlín si kráčel jako zlomený vězeň s hlavou na špalek. V zoufalé situaci se ale zmátořil. Jestli se zachrání, to je v tuto chvíli otázka. Jedno je jasné, bez boje jej na kolenou neuvidíme. Boj Ševců s Rytíři ještě bude letos diváky nejspíš hodně bavit.

Ne nadarmo se základní části extraligy říká dlouhodobá část. Ačkoliv může být v konečném zúčtování rozhodující každý bodík, počítat se bude celek. Letos navíc okořeněný ještě o porci zápasů navíc.

Extraliga má za sebou čtyřicet kol, ještě dvacet jich zbývá odehrát. Zatímco na čele tabulky uvidíme zřejmě velký boj o Prezidentský pohár, na opačné straně extraligového žebříčku to bude doslova bitva na život a na smrt.

Velkým příběhem bylo nedávné utkání 38. kola mezi těmito celky. Pověstný zápas o šest bodů, urvali Berani po nekompromisní dělovce obránce Jakuba Ference. Náhle stáhli ztrátu na Kladno jen na rozdíl tří bodů.

Jenomže v následujícím utkání s Olomoucí Ševci odmítli srovnat s Rytíři krok, po jásotu na cestě z Chomutova přišla krutá porážka 0:4 a rychlý návrat zpátky do reality. Kladno naopak v následujícím kole tým kolem Davida Krejčího porazit dokázalo, opět si tak mohlo vydechnout. Navíc má ještě jeden zápas k dobru.

KAŽDÝ CHVILKU TAHÁ PILKU

Jako den a noc. Když to vypadalo, že Zlín se už z bažiny nedokáže vyhrabat, tak jsem tvrdil, že to tak taky skončí. Kladno totiž dokázalo alespoň sem tam nějaké body urvat, ale Zlín nikoliv. Jenomže pak se karta obrátila.

Ne, že by začali Ševci válcovat soupeře. Občas ale dokázali vyhrát, zatímco Kladno upadlo do podobné deky, která mu před dvěma lety zlomila v extralize vaz. Zlín dotáhl zdánlivě nedosažitelné, boj o přímý pád do Chance ligy zase nabral na životu.

Teď zase otáčí kartu Rytíři. Domácí porážka se Zlínem přinesla v jádru klubu nevídané zemětřesení, mezi které údajně patřily i hádky a šarvátky na tréninku. „Mám to potvrzeno od zdroje, který se pohybuje kolem týmu. Prý to bylo celkem divoké,” svěřil se na svém Twitteru komentátor ČT Sport Ondřej Zamazal.

Jiné zdroje dokonce mluvily o krvavých šrámech, které ale klub jednohlasně popřel. Ať se v mančaftu Jaromíra Jágra stalo cokoliv, vypadá to, že to pročistilo vzduch. Jedinou obětí se stal útočník Marek Račuk, jenž o par dní později sbalil výstroj a vydal se do Prostějova.

Spekulaci, že se zbavilo Kladno zlé krve ve svých řadách, sice nikdo oficiálně nepotvrdil, ale všechno k tomu vede. Navíc povolali Rytíři do zbroje další posily, což taky z části vedlo k nedělnímu vítěztví 2:0.

I když to před několika dny vypadalo, že Zlínští se z největší krize vyhrabali a kladenští se začínají ve svých problémech utápět, během několika dní je najednou opticky zase všechno naopak.

Kladenští fanoušci vyrukovali do zápasu s Olomoucí s transparentem: „Kdo má Kladno u pr…, ať táhne! My bojujem.“ Tříbodové vítěztví pak slavili po dlouhých deseti zápasech. Podobně bouřlivě, jako hráči Zlína před pěti dny na stejném místě.

Kolikrát už tahle chomutovská hala zažila barážové bitvy o všechno? Pokud půjdou Rytíři pověrčivosti naproti, bude se tahle historická událost na severu Čech znovu opakovat.  

Teď už to nebude o tom, který z klubů dokáže do svých řad přivést více posil. Na konci ledna se trh uzavře, brát taky není už z čeho. Nebude ani záležet na tom, do kolika zápasů stihne naskočit Jaromír Jágr se svými bolavými třísly, ani jak starou čepici bude na hlavě nosit kouč Beranů Luboš Jenáček. 

Rozhodne to, který z týmu prokáže větší touhu a zdravější emoce. V psychické a bodové výhodě je teď Kladno. Šest bodů náskok a zápas k dobru ale nemusí být ve finále nic.

Pro Zlín je to stále mimořádně těžká šichta. I kdyby se zmátořil a kritickou situaci nakonec zvládl zvrátit, stále tady bude baráž, která zatím ale vypadá pravděpodobněji pro největšího a jediného opravdového soupeře v letošní sezoně.

Zdroj: Tipsport Extraliga 

Reklama

Extraliga

Nátlak fanoušků Zlína: Jestli si máme koupit permanentky, tak odstupte!

Pohár trpělivosti fanoušků zlínských Beranů přetekl. Ti se po ostudné porážce na domácím ledě s Mladou Boleslaví (2:7) rozhodli udělat rázný krok. Vedení klubu obdrželo dopis, který je součástí petice, aby se ze zlínského hokeje poroučelo.

Publikováno

dne

Pohár trpělivosti fanoušků zlínských Beranů přetekl. Ti se po ostudné porážce na domácím ledě s Mladou Boleslaví (2:7) rozhodli udělat rázný krok. Vedení klubu a zastupitelé města obdrželi dopis, který je součástí petice, aby se ze zlínského hokeje poroučeli.

Vyzýváme vrcholový managment klubu PSG Berani Zlín tímto k přijetí zodpovědnosti a k následujícím krokům,” začíná otevřený dopis od fanoušků, který putuje do kanceláře klubu.

Jeho součástí je striktní žádost o rezignaci nejvyšších zastupitelů Beranů, tedy jak prezidenta klubu Jiřího Korce, tak kompletní rady jednatelů. Fanoušci jsou přesvědčeni, že jedině tento krok povede k tomu, aby zlínský klub hrál důstojnou roli alepoň v Chance lize, kam tým Beranů v letošní sezoně směřuje.

Najděte pro klub zkušeného a kompetentního manažera, který za něj převezme zodpovědnost, práci pro klub bude vykonávat na plný úvazek a sestaví si tým spolupracovníků,” píší fanoušci podrobněji v jednom ze zásadních bodů.

Chceme tým podporovat i v první lize, chceme ve Zlíně chodit na hokej. Zároveň ale chceme, aby klub byl profesionálně a transparentně řízen,” stojí v závěru krátkého, ale vystiženého dopisu.

Dlouholetí fanoušci Ševců zároveň upozorňují, že pokud nebudou jejich uvedené požadavky splněny, nepodpoří klub nákupem permanentek na příští sezónu. Pod dopisem se podepsala organizace Žlutomodří z.s., která Berany podporuje i v těžkých časech.

Organizace zároveň vyzývá fanoušky k podepsání petice, která je veřejnosti dostupná na internetu. Nejen, že spokojenost z publika stojí dlouhodobě na bodě mrazu, Zlín zažívá taky výsledkové fiasko.

Po čtyřiceti odehraných zápasech se krčí suverénně v suterénu extraligové tabulky. K záchranné brzdě s názvem baráž, jim chybí na čtrnácté Kladno 14 bodů.

Poslední porážka na domácím ledě s Mladou Boleslaví však ukázala, že v současném stavu nemá tým šanci v závěru soutěže ještě katastrofický scénář zvrátit.

Zdroj: Žlutomodří z.s.

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Extraligové příklepy: Tradice klubů, spousta kilometrů a deprese Beranů

V dnešním vydání extraligového přehledu dostává docela velkou porci řádků Zlín, abychom si ho ještě trochu užili, než skončí v propadlišti dějin Tipsport Extraligy. Podíváme se taky, které týmy mají v nejvyšší české soutěži největší tradici, nebo kolik kilometrů musí hokejisté Energie urazit na dnešní zápas do Vítkovic. 

Publikováno

dne

V dnešním vydání extraligového přehledu dostává docela velkou porci řádků Zlín, abychom si ho ještě trochu užili, než skončí v propadlišti dějin Tipsport Extraligy. Podíváme se taky, které týmy mají v nejvyšší české soutěži největší tradici, nebo kolik kilometrů musí hokejisté Energie urazit na dnešní zápas do Vítkovic. 

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Velký návrat

Kometa v úterý oznámila poměrně nečekanou staronovou posilu. Do brankoviště se vrací strůjce dvou brněnských extraligových titulů, Marek Čiliak. Naposledy odchytal v klubu celou sezonu 2017/18, pak spíše přijal roli cestovatele.

Postupně od té doby vystřídal Zlín, České Budějovice a Poprad. „Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal. Je to kombinace radosti a štěstí. Udělám všechno pro to, abych splatil důvěru, kterou jsem teď dostal,” řekl krátce pro klubový web.

I když na fotkách příliš nadšeně Čiliak nepůsobí, na brněnský led se těší. Za Kometu doposud odchytal včetně play-off 276 utkání.

Zlín na hraně Chance ligy

Situace Beranů je na kritickém bodě prakticky celou sezonu, teď už se dá jejich situace označit za zcela alarmující. Další vysoká porážka na domácím ledě 2:7 s Mladou Boleslaví působí jen jako další hřebíček do extraligové rakve.

Beranům už nevěří nejen odborníci, ale ani fanoušci. Proti je taky matematický model, který věští sestup Zlína na 98 %. V týmu není odhodlání, energie ani peníze. Jediné, co může ještě ševce spasit, je zázrak a fatální kolaps kladenských Rytířů v závěru základní části. Zdá se však, že ti už se ze svých problémů dostatečně poučili.

Tradiční kluby

Smutně se bude fanouškům Zlína koukat i na tuhle historickou tabulku, kterou sestavil deník Sport. Představuje žebříček klubů, které mají v Česku (potažmo Československu) nejdelší tradici.

Vévodí Dynamo, které působí v nejvyšší soutěži už neuvěřitelných 72 sezon. I Dynamo však ještě pár sezon zpět sedělo hrobníkovi na lopatě, ale finanční situace v klubu byla tehdy oproti Zlínu rozdílná.

Jen o chlup za Pardubicemi je Sparta, v TOP trojce se pyšní ještě Litvínov. I ten má za sebou hodně krušná léta. Zlín je aktuálně na pátém místě – 42 sezon v řadě mezi elitou. Každá historie ale jednou končí. Ta beraní sice ještě dýchá, ale už bohužel hodně ztěžka.

Dnešní extraligový program

Ani dnes si Tipsport Extraliga nevydechne, jelikož musí dohánět karanténní resty. Na všechna tři utkání musely hostující týmy urazit spoustu kilometrů. Nejdelší vzdálenost počítají Karlovy Vary, které to mají od své haly do té vítkovické přes D1 rovných 500 km. 

Dále to mají v rámci extraligy už jen do Třince, kde to dělá ještě o 30 km víc. Utkaní Vítkovic proti Enegrii začíná v Ostravar Aréně od tradičních 17:30. Televizní stanice bohužel nechaly dnešní extraligový program v šuplíku.

43. kolo
Dynamo Pardubice — HC Olomouc
(17:00)

47. kolo
Vítkovice Ridera — Energie KV
(17:30)

52. kolo
Rytíři Kladno — Oceláři Třinec
(18:00)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Kometa Brno hlásí hvězdný návrat! Vrací se hráč, který vybojoval dva tituly

HC Kometa Brno ohlašuje návrat bývalé hvězdy, která se do týmu vrací po dvou letech. Klub oznámil, že se do týmu vrací slovenský brankář Marek Čiliak, který naposledy působil ve slovenském Popradu.

Publikováno

dne

HC Kometa Brno ohlašuje návrat bývalé hvězdy, která se do týmu vrací po dvou letech. Klub oznámil, že se do týmu vrací slovenský brankář Marek Čiliak, který naposledy působil ve slovenském Popradu.

Jednatřicetiletý brankář se vrací do působiště, které je mu velmi známé. Brněnští fanoušci jej milují. V Kometě Brno Marek Čiliak působil přes deset let a jednalo se o důležitého člena týmu při zisku titulů v letech 2017 a 2018.

Zatím za brněnský klub odchytal 276 zápasů v naší Extralize, když počítáme i utkání v play-off. Nyní může do svých statistik přidat další utkání.

„Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal,“ říká Marek Čiliak pro web Komety Brno.

Staronový přírůstek má v plánu vydat ze sebe maximum, aby splatil důvěru, kterou od vedení brněnského týmu dostal.

Marek Čiliak mimo jiné působil také ve Zlíně a Českých Budějovicích, ve Znojmě, Slovanu Bratislava, Nitře a naposledy Popradu. Nyní se vrátil, jak sám říká, domů.

Kometa Brno se v současné chvíli nachází na osmém místě v Extralize a Marek Čiliak má být posilou do brankoviště, která pomůže ke zlepšení a upevnění pozice v tabulce a s budoucími boji play-off.

Zdroj: HC Kometa Brno

Pokračovat ve čtení

Oblíbené