Spojte se s námi


Tenis

Senzace! Brenda Fruhvirtová ve 14 letech podruhé za sebou vyhrála turnaj ITF

Ze 4 turnajů 2 vítězství. Taková je bilance 14leté Brendy Fruhvirtové na turnajích mezi ženami. Obě vítězství zvládla na antuce v argentinském Tacumanu.

Publikováno

dne

Ze 4 turnajů 2 vítězství. Taková je bilance 14leté Brendy Fruhvirtové na turnajích mezi ženami. Obě vítězství zvládla na antuce v argentinském Tacumanu.

Mladší ze sester Fruhvirtových se přihlásila na oba turnaje ITF s dotací 25 000 dolarů, které se hrály na antuce v Argentině a udělala dobře. V minulém týdnu si totiž připsala premiérové vítězství mezi ženami. Dva měsíce před 15. narozeninami.

Ve druhém turnaji hraném v argentinském městě porazila Fruhvirtová postupně čtyři hráčky, které byly v žebříčku WTA před ní. Ve finále ji čekala domácí nasazená jednička Paula Ormaecheová. S aktuálně 171. hráčkou světa se Brenda střetla i na turnaji před týdnem. Po dvou hodinách ji tehdy porazila ve třech setech 6-1, 4-6 a 6-4.

Češka začala tentokrát první set špatně, když ztratila úvodní servis, pak ale obrátila stav ve svůj prospěch a ovládla první sadu 6-3.

Argentinka ale ve druhém setu zabrala a vyhrála ho 6-1. V posledním třetím setu vedla už 3:1 a měla na své raketě dva brejkboly na 4-1. Češka ale tyto hrozby odvrátila, otočila na 5-3 a i přes to, že devátý game ztratila, dokázala celou situaci ustát a zvítězit 6-4.

Díky tomuto vítězství se mladá Češka posune v žebříčku WTA ke 440. místu. V Top 500 tak bude mít Česko hned 11 hráček, kterým ještě nebylo ani 18 let.

Paula Ormaechea (Arg. – 171) – Brenda Fruhvirtová (Cze. – 611) 3-6, 6-1, 4-6

Zdroj: tenisportal.cz, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.