Spojte se s námi


Bojové sporty

Sen o UFC se rozpadl! Podívejte se, jak byl Matěj Peňáz uškrcen po pouhých 47 vteřinách svého životního zápasu

Jedna z největších nadějí českého MMA nezvládla svůj posun do nejvyšší ligy světa. V zápase o UFC kontrakt Matěj Peňáz padl již v první minutě.

Publikováno

dne

Jedna z největších nadějí českého MMA nezvládla svůj posun do nejvyšší ligy světa. V zápase o UFC kontrakt Matěj Peňáz padl již v první minutě.

Matěj Peňáz v noci bojoval o životní kontrakt v UFC

Matěj Peňáz patří k nejžhavějším nadějím domácího MMA. Přestože se dostal k MMA až před dvěma lety, dnes v noci dostal možnost zabojovat o UFC kontrakt v Dana White´s Contender series.

26 zápasů v kickboxu, přes 60 amatérských zápasů v rámci postojářských disciplínách. Bohatá kariéra na 25letého borce pocházejícího z Nového města na Moravě, nemyslíte? Jenomže MMA je krutý sport.

Není kam spěchat, předpovídal promotér Oktagonu Novotný

V Oktagonu ničil jednoho soupeře za druhým, ze šesti zápasů si odnesl pět knokautů a jedno vítězství na body. Trénink ve švédském Allstar Training Center po boku hvězdného Khamzata Chimaeva jej měly připravit na přechod do „MMA Ligy mistrů“.

Když v dubnu oznámil svůj odchod do zámoří, promotér Oktagonu Ondřej Novotný brzdil vysoká očekávání jeho fanoušků a možná i samotného zápasníka. „Jako fanoušek a kamarád si myslím, že je čas, že to UFC mohlo počkat, že není kam spěchat,“ řekl tehdy Novotný na adresu vycházející hvězdy.

Sen se rozplynul během 47 vteřin

Pravda nebo jen smůla? Možná od každého něco. Nicméně dnes v noci Peňáz svůj životní zápas nezvládl. Stačilo pouhých 47 vteřin a sen o kontrakt v nejvyšší lize světa se rozplynul v mlze.

Američan Sedriques Dumas, který to měl v MMA stejně jako český borec 6-0 byl tím, kterého si kontroverzní Dana White vybral do své organizace. Již v první minutě totiž nasadil Peňázovi gilotinu, z které se česká naděje již nedostala.

Co nyní bude s kariérou Peňáze, můžeme jen spekulovat. Nicméně Matěj má stále pouhých 25 let, což v kariéře MMA zápasníka znamená, že je stále na začátku své cesty a nikde není psáno, že se do UFC nemůže ještě jednoho dne podívat.

Určitě mu přejeme mnoho štěstí ve své další zápasnické pouti. Již za týden se popere o svou šanci ukázat se před Danou Whitem další perla českého MMA v podobě Terezy Bledé. Doufejme, že bývalá královna Oktagonu si povede lépe.

Zdroj: Twitter, UFC, Sherdog

Reklama

Bojové sporty

Brito zničil Kozmu a je novým šampionem! Sanikidze vyválčil titul s Tichotou a Ostrava viděla hromadu knokautů. Jak vypadal OKTAGON 37?

Ostrava v sobotu večer přivítala galavečer OKTAGON 37. Do akce šlo hned několik domácích borců a dočkali jsme se i dvou velkých titulových bitev. Vyprodaná Ostravar Aréna nabídla skvělou podívanou a skvělou atmosféru. Jak turnaj vypadal?

Publikováno

dne

Ostrava v sobotu večer přivítala galavečer OKTAGON 37. Do akce šlo hned několik domácích borců a dočkali jsme se i dvou velkých titulových bitev. Vyprodaná Ostravar Aréna nabídla skvělou podívanou a skvělou atmosféru. Jak turnaj vypadal?

Prelims

Dvě rychlovky, ukázkové KO Bryczeka a první prohra Chochlíkové

Hned první zápas nabídl souboj Matěje Kuzníka s Ozanem Aslanerem. Kuzník se coby domácí bojovník dočkal velmi vřelého přivítání a jeho výkon to pozitivně ovlivnilo. Po dlouhé pauze sice působil trochu nervózně, nicméně oproti svému soupeři byl jistější v postoji a zápas přenesl i na zem.

Bohužel však při Kuzníkově úspěšném pokusu o takedown došlo ke zranění Aslanera a zápas tak byl poměrně rychle ukončen. Kuzník však šel do zápasu s jasným cílem – vyhrát. To šlo na jeho výkonu znát a také se mu to zaslouženě podařilo během dvou a půl minuty.

Ani druhý souboj netrval příliš dlouho. Robert Bryczek zažil vítězný návrat do Oktagonu a po třech prohrách v největší československé organizaci slaví cenný skalp.

V cestě mu stál Rahmane Abdel Driai, což nebyl snadný soupeř. Nicméně polský bojovník byl skvěle připraven a v postoji svého soupeře zničil. Soupeře natlačil k pletivu, kde rozjel sérii úderů a jeden z nich dopadl přímo na bradu. Výstavní knokaut!

První a jediný ženský souboj na kartě obstaraly Monika Chochlíková a Katharina Dalisda. Očekával se souboj dvou zcela odlišných stylů. Zatímco slovenská bojovnice je čistokrevná a ryzí postojářka, Dalisda vyniká v zemařských disciplínách. Z tohoto ohledu to byla pro Chochlíkovou zatím největší výzva v kariéře.

V prvním kole sice Chochlíková skončila několikrát na zemi, nicméně statečně pokusům o takedown vzdorovala a Dalisda v nich naopak u pletiva nechávala mnoho sil.

V druhém kole trvalo dvě minuty, než Dalisda dokázala souboj přenést na zem, nicméně dostala se do plného mountu a se slovenskou hvězdou to vypadalo bledě. Kritický moment však do konce kola přetrvala.

Ve třetím kole doručila Dalisda takedown o poznání dříve a potvrzovala svou dominanci v zápase. Chochlíková sice statně vzdorovala, nicméně na nic, čím by mohla zápas otočit ve svůj prospěch, se nezmohla. Německá bojovnice tedy vyhrála jednoznačně na body a Slovenska si připsala v MMA první prohru.

Těžkotonážní KO, Mikulášek vyhrál, Paradeiser soupeře zničil ve vteřinách

Další souboj sliboval velký KO potenciál a tato skutečnost byla naplněna. Těžké váhy Tadej Dajčman a Adam Palasz si spolu v kleci dlouho nepostáli. Polák totiž poměrně rychle začal vytvářet tlak a Dajčman mohl brzy poznat jeho sílu. A nedokázal jí odolávat dlouho, když byl zhruba v polovině prvního kola poslán do říše snů.

Posléze se s odhodláním vyhrát postavil do klece Václav Mikulášek. Tomu se však den před soubojem měnil soupeř a nakonec se utkal s Petrem Bartoňkem. V prvním kole dokázal Bartoněk Babu Jagu zaskočit, dvakrát jej dostal na zem a pokoušel se nasadit hned několik submisí, včetně rear-naked choku.

Mikulášek však nepříjemné situace ustál, krátce před koncem prvního kola dokázal ze země vstát a tvrdými údery Bartoňkovi zápas znechutil. Dokonce natolik, že v poslední vteřině prvního kola rozhodčí zápas ukončil a Baba Jaga si připsal výhru na TKO.

Poslední zápas prelims karty trval pouze 21 vteřin. Ronald Paradeiser přivítal v Oktagonu šikovného Felipeho Da Silvu Maiu, nicméně na to, aby poslal brazilského bojovníka do říše snů, mu stačily pouhé tři údery. Neuvěřitelný výkon.

Hlavní karta

Matavao šokoval Ostravu, Široký padl a Čepo úřadoval

První zápas hlavní karty pokračoval v nastoleném stylu a skončil v prvním kole. Al Matavao převážil a namísto Rado Úškrta se s ním do klece postavil Marek Mazuch. Ten se snažil na soupeře vytvářet tlak, jenže prakticky se neuchyloval k úderům.

Zato Matavao nachytal slovenského bojovníka při troše nepozornosti a poslal jej parádní kombinací k zemi, kde jej dokončil. Překvapivý a skvělý výkon.

S již tradiční nástupovkou od Jaromíra Nohavici roztleskal Jan Široký před svým zápasem s Konrádem Dyrschkou celou Ostravar Arénu. V publiku jasné vyhrával, nicméně první kolo šlo na stranu soupeře.

Dyrschka působil jako klíště a neustále se pokoušel zápas přenést na zem a dařilo se mu v něm dominovat. Široký na něho ne a ne najít recept. Stejně tak ve druhé pětiminutovce a vlastně i třetí pětiminutovce.

Dyrschka tak naprosto zaslouženě a jednoznačně vyhrál na body.

Další očekávaný zápas obstarali Giovanni Melillo a Vlasto Čepo. Čekala se divočina a té jsme se dočkali. Sice chvíli trvalo, než se slovenská mašina rozjela, nicméně Ital mu dal příležitost a ta byla využita. Jednalo se tak o další konec v prvním kole.

Sanikidze s Tichotou předvedli fantastický titulový zápas

První titulový zápas večera sliboval atraktivní podívanou a hned první kolo ukázalo proč, když nabídlo hned dva knockdowny, po jednom na každé straně. Nejinak to bylo s takedowny.

I ve druhém kole oba bojovníci krásně ukazovali krásu a rozmanitost MMA. Až třetí kolo bylo celé v postoji a oba bojovníci si vyměňovali zajímavé a místy i velmi kreativní kombinace, hala zápas sledovala ve velkém napětí.

Čtvrté kolo opět nabídlo pohled na zemařské i postojářské dovednosti obou bojovníků. Po jeho konci šlo znát, že si Tichota vysloužil Sanikidzeho respekt. Páté kolo pak ovládl právě talentovaný Gruzínec, který vyhrál i celý zápas na split decision.

Oba bojovníci však předvedli fantastický a komplexní výkon a oba si vysloužili potlesk celé Ostravar Arény.

Kozmova dominance skončila!

Hlavní tahák turnaje OKTAGON 37. David Kozma ve své šesté obhajobě čelil nebezpečné brazilské hrozbě. Kaik Brito si do zápasu věřil, očekávalo se, že šampionovi může zejména v postoji pořádně zatopit hned z úvodu duelu a také z toho důvodu se bylo na co těšit.

Kozmu při nástupu pochopitelně domácí publikum extrémně hlasitě přivítalo. Nicméně zápas začal lépe Brito. Poměrně rychle poslal šampiona k zemi a ten začal mít o plánu zápasu jasno.

S Brazilcem se hlavně tahat, případně jej brát na zem a nesnažit se mu dávat šance v postoji. To se mu vcelku vycházelo, nicméně Brito dokázal úspěšně vstávat a na konci prvního kola poslal Kozmu k zemi podruhé.

Druhé kolo bylo z pohledu Kozmy absolutně hrozivé. Brito jej neustále trefoval, fyzicky jej zničil a Kozma byl na jeho konci rád, že vůbec došel do svého rohu k týmu. Ukázal obrovské srdce, Brito musel být zoufalý, že domácí borec stále stál.

Hala hnala Kozmu, aby se vzchopil. Jenže marně. I ve třetím kole jej totiž Brito začal naprosto rozebírat a třebaže se Kozma snažil, Brito mu nedal šanci a rozhodčí přeci jen musel zápas ukončit. Předvedl naprosto precizní výkon a řekl si o reálný a vážný zájem UFC.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

VIDEO: Čepo se opět urval ze řetězu! Tentokráte v přestřelce ukončil Melilla. Bude zápas s Peňázem?

Oktagon zamířil v sobotu do Ostravy s galavečerem s pořadovým číslem 37. K vidění bylo mnoho skvělých zápasů a hlavně ukončení. O jedno z nich se postaral i Vlasto Čepo, který si suverénně řekl o zápas s Matějem Peňázem.

Publikováno

dne

Oktagon zamířil v sobotu do Ostravy s galavečerem s pořadovým číslem 37. K vidění bylo mnoho skvělých zápasů a hlavně ukončení. O jedno z nich se postaral i Vlasto Čepo, který si suverénně řekl o zápas s Matějem Peňázem.

Vlasto Čepo vs. Matěj Peňáz. Zápas, který chtějí fanoušci Oktagonu už velice dlouho. Prakticky od turnajů OKTAGON Underground. Jenže zatím k němu stále nedošlo a zdá se, že v příštím roce už by se tak konečně mohlo stát.

A možná dokonce ještě i na konci tohoto roku. Peňáz stále nemá soupeře pro turnaj v O2 Aréně s pořadovým číslem 38 a Čepo si svým zápasem v Ostravě jasně řekl o slovo.

V zaplněné Ostravar Aréně totiž vyzval Giovanniho Melilla, který za sebou má těžké zápasy. Bojoval například s hvězdným Michaelem Pagem a v Oktagonu prověřil právě Peňáze.

Melillo je jediný bojovník, který s Peňázem vydržel v kleci celá tři kola. Sice prohrál na body, moravské hvězdě to však nedal zadarmo. Proto byl pro Čepa zajímavou výzvou.

Slovenský bijec se netajil tím, že chce Itala ukončit co nejdříve, aby udělal dojem nejen na Peňáze, ale i na jeho trenéra Andrého Reinderse, který prohlásil, že nejsou na stejné úrovni.

A to se mu podařilo. Z počátku sice Melillo dokázal hrozit a byl tím, kdo zápas víceméně tvořil, jenže brzy si začal věřit až příliš a přesně na to jako by Čepo čekal. Došlo k přestřelce a v těch je zkrátka Slovák jako doma.

Nebylo tedy překvapením, jak zápas skončil. Melillo na zemi a Čepo byl tím, kdo po zásahu rozhodčího mohl zvedat ruce nad hlavu.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Neuvěřitelný výkon! Paradeiser poslal soupeře do říše snů za 21 vteřin. Podívejte se na ukázkový knokaut

Ronald Paradeiser patří ke špičkám lehké váhy a po prohře s Losenem Keitou je odhodlaný porvat se o titul. V Ostravě si na turnaji OKTAGON 37 bezesporu o svou šanci řekl, když soupeře ukončil během pár vteřin.

Publikováno

dne

Ronald Paradeiser patří ke špičkám lehké váhy a po prohře s Losenem Keitou je odhodlaný porvat se o titul. V Ostravě si na turnaji OKTAGON 37 bezesporu o svou šanci řekl, když soupeře ukončil během pár vteřin.

Vyprodaná Ostravar Arena sledovala v sobotu večer galavečer OKTAGON 37. Na akci se představilo několik skvělých a atraktivních bojovníků, včetně těch, kteří mají ostravský původ.

Jedním z největších taháků byl Ronald Paradeiser, kterému se však měnil soupeř. Nakonec se jím stal Felipe Da Silva Maia, šikovný Brazilec, který vyniká svými kvalitami zejména v brazilském jiu-jitsu.

Čekala se těžká zkouška, nicméně Brazilec se trápil už se samotnou váhou. Zápas probíhal v domluvené váze do 73 kilogramů a aby vůbec Maia došel na váhu, museli jej podpírat lidé z jeho týmu.

Když pak přišel zápas, vypadal hned od začátku Paradeiser mnohem lépe, živěji, aktivněji. A podle toho to také celé dopadlo, když bylo po 21 vteřinách po všem. Slovenský bojovník totiž svého soupeře parádně knokautoval.

Paradeiser si připsal důležitou výhru. Mohl by se i díky ní dočkat dalšího špičkového soupeře a není vyloučeno, že by se v příštím roce mohl znovu představit v titulovém zápase.

Svůj jediný titulový zápas v lednu 2021 nezvládl a Ivan Buchinger jej porazil za půlku jednoho kola, když jej utáhl na rear-naked choke. Posléze však porazil Ardu Adase a Gilbera Ordoneze.

Následoval stěžejní zápas s Losenem Keitou, s tím v pětikolové bitvě prohrál na boty a druhý zápas o titul si nevybojoval. Následovala výhra nad Iamikem Furtadem a nyní porazil Maiu.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené