Spojte se s námi


Hokej

Šéfa extraligy Martina Loukotu stížnost Dynama na sudí rozhořčila: Podávají velmi dobré výkony

Klub HC Dynamo Pardubice zveřejnil v úterý na svém webu článek, ve kterém si sportovní ředitel klubu Dušan Salfický veřejně stěžuje na výkony rozhodčích v zápasech Dynama. Nelíbí se mu poměr přesilovek a oslabení.

Publikováno

dne

Klub HC Dynamo Pardubice zveřejnil v úterý na svém webu článek, ve kterém si sportovní ředitel klubu Dušan Salfický veřejně stěžuje na výkony rozhodčích v zápasech Dynama. Nelíbí se mu poměr přesilovek a oslabení. Zároveň podle něj dochází k přehlížení zákroků na pardubické hráče. Nyní se v exkluzivním rozhovoru pro server iSport k celé situaci vyjádřil i ředitel Tipsport Extraligy Martin Loukota.

Neradi se stavíme do role týmu, který si stěžuje na nevyváženost výkonů arbitrů, jenže 37 odehraných zápasů je dostatečný vzorek pro to, abychom měli dojem, že jsme poškozováni. Celé to jde proti hokejové logice,” uvedl v úterý na oficiálním webu Dynama sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Salfický je přesvědčený, že jeho hráči jsou biti v situacích, kdy aktivní hrou přehrávají soupeře a ti se je snaží rozhodit nejrůznějšími způsoby: „Právě v těch chvílích dochází k přehlížení zákroků, které by mohly zápasy jednoznačně převažovat na naší stranu,” přidává ke komentáři Salfický.

Sportovní manažer dodal, že si vedení klubu zápasy zpětně analyzovalo a celou situaci se snaží podložit diskusemi s odborníky a také fakty. Zároveň však Dynamo nepodalo vedení extraligy či disciplinární komisi žádnou oficiální stížnost.

Musím říct, že za sebe jsem velmi rozhořčený z vyjádření Pardubic k výkonu rozhodčích. Myslím, že mediální tlak vytvořený zveřejněním poměru přesilovek a oslabení je nevhodný,” popsal pro iSport současnou situaci ředitel extraligy Martin Loukota, který byl taktéž v rozhovoru dotázán, zda nejde o mstu.

Zároveň Loukota dodal, že tvrzení Dynama se neopírá o žádnou oficiální statistiku. K samotným číslům se konkrétně vyjadřovat nechtěl: „Rychle jsme si spočítali ze zápisů o utkání taky a došli k jiným údajům,” dodal šéf české nejvyšší soutěže.

Poukázal na to, že šéf rozhodčích v TELH Vladimír Pešina pracuje s rozhodčími tak, že se na každý zápas připravují, jak nejlíp mohou. A že si rozhodně nenechají v utkání připouštět jakoukoli podobnou neoficiální statistiku. Pochybení rozhodčích na úkor Dynama tak striktně odmítá.

Loukota nadále upozornil, že na rozhodčí jsou kladeny nejvyšší nároky. A to jak od klubů, tak od fanoušků a permanentně se dostávají pod obrovský tlak. Na úkor této kombinace došel k závěru, že celkově podávají rozhodčí v extralize velmi dobré výkony.

Vždycky po měsíci se sejdou a řeší to jako kolektiv, kvalita jde i díky tomu dopředu. A jako dělají chyby hráči, brankáři, trenéři, dělají je i rozhodčí,” uzavřel čtyřicetiletý manažer, který převzal českou nejvyšší soutěž před začátkem letošní sezony.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice, iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.