Spojte se s námi


Motorsport

Šéf Mercedesu přirovnal Hamiltona k Michaelu Schumacherovi. Má vlastnosti, které jsem ještě neviděl, říká

Lewis Hamilton je bezpochyby jedním z nejlepších závodníků a největších legend Formule 1. Šéf Mercedesu jej pak dokonce přirovnal k Michaelu Schumacherovi. Co konkrétně Toto Wolff na adresu britského sedminásobného šampiona prohlásil?

Publikováno

dne

Lewis Hamilton je bezpochyby jedním z nejlepších závodníků a největších legend Formule 1. Šéf Mercedesu jej pak dokonce přirovnal k Michaelu Schumacherovi. Co konkrétně Toto Wolff na adresu britského sedminásobného šampiona prohlásil?

O sezóně Lewise Hamiltona jsme psali již před několika dny. Ovšem stručně – poprvé ve své šestnáctileté kariéře závodníka F1 se totiž ocitl v situaci, kdy nevyhrál ani jeden závod. A konečná šestá příčka v šampionátu je rovněž jeho dosud nejhorším výsledkem.

Sedmatřicetiletý závodník totiž završil sezónu 2022 v šampionátu jezdců až na šestém místě, a to se ziskem 240 bodů, bez jediného vítězství a s počtem devíti pódiových umístění.

Nutno podotknout, Mercedes letos neprožil zrovna oslnivou sezónu, když se především v první polovině sezóny velmi trápil se svými vozy.

Byť George Russell dokázat pravidelně jezdit v nejlepší pětici pilotů, zaznamenával Mercedes vskutku výrazné časové ztráty.

Také proto v nedávném podcastu Beyond the Grid šéf Mercedesu Toto Wolff pochválil svého jezdce za „opravdu obdivuhodný“ přístup k neúspěchům v ročníku 2022 a přirovnal jej k Michaelu Schumacherovi.

Wolffovo vyjádření

Takto Wolff odpověděl na otázku, jak těžká musela být pro Hamiltona sezóna 2022. „Bylo to pro něj nesmírně těžké, protože jsme mu dali auto, se kterým nebyl schopen vyhrát,“ řekl Wolff v onom podcastu Beyond the Grid.

„Navíc měli jezdci k dispozici vůz, který byl nepředvídatelný, byl nestabilní, někdy dobrý, jindy ne – tedy něco, s čím se nedá pracovat a rozvíjet. Ale to, jak prošel sezónou jako osobnost, je opravdu obdivuhodné. Byly chvíle, kdy se tým cítil kvůli špatným výkonům na dně, a on tady ty lidi zvedl a motivoval,“ vysvětlil šéf Mercedesu.

„To jsou manažerské vlastnosti, které jsem u profesionálního sportovce ještě neviděl. Je možná trochu jako kdysi Michael, nebo si vzpomínám na Toma Bradyho (hráč amerického fotbalu – pozn. red.), že se z vás stane něco víc než jen hráč nebo jen pilot. Jste emocionální součástí týmu, a to on rozhodně je,“ dodal.

Wolff pak ještě závěrem dodal, že jezdci zkrátka přijdou, dostanou zaplaceno a odejdou za další lepší příležitostí. V tomhle je však prý ten velký rozdíl, Hamilton je s Mercedesem už deset let a je jeho nedílnou součástí.

Hamilton by navíc měl být členem týmu i v příštím roce, jelikož usiluje o rekordní osmý titul mistra světa.

Jestli po sezóně 2023 opustí Mercedes nebo v něm přijme jinou roli je momentálně velkou otázkou. Pokud se mu ale v příštím roce skutečně podaří dosáhnout na celkové prvenství, je velmi pravděpodobné, že svou kariéru bude chtít ukončit na vrcholu.

Zdroje: F1, Beyond the Grid

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.