Spojte se s námi


Bojové sporty

Se silou úderů Jamahala Hilla to nebude tak horký, řekl Procházka. Kdy můžeme očekávat návrat moravského samuraje do klece?

Jiří Procházka reaguje na nový vývoj v divizi polotěžké váhy UFC a přibližuje datum svého návratu z vážného zranění ramene.

Publikováno

dne

Jiří Procházka reaguje na nový vývoj v divizi polotěžké váhy UFC a přibližuje datum svého návratu z vážného zranění ramene.

Polotěžká váha v UFC má nového šampiona

Když loni dovezl do České republiky pás šampiona UFC, stal se téměř národním hrdinou. Jiří Procházka porazil pouhých 28 vteřin před koncem zápasu veterána UFC Glovera Teixeiru a jejich pětikolová válka byla označena organizací jako zápas roku.

V závěru minulého roku měla přijít velkolepá odveta titulového souboje, nicméně Procházka oznámil vážný úraz ramene, který si vyžádal operaci.

Český bojovník se poté rozhodl uvolnit svůj titul. UFC tak uspořádalo nový zápas o titul, kde během víkendového UFC 283 Jamahal Hill porazil právě Brazilce Teixeiru. Ten po prohraném zápase ukončil kariéru před domácím publikem.

Agilní Hill předvedl v zápase naprostou dominanci a ukázal, že bude rozhodně velký problém v divizi. Na tiskové konferenci po turnaji pak potvrdil svůj předzápasový slib, že právě moravský samuraj by mohl být soupeřem v jeho první titulové obhajobě.

Co na zápas Hilla s Teixeirou řekl Jirka Procházka?

Vše ale záleží od zdravotního stavu českého zápasníka a jeho návratu do klece. Bližší informace prozradil Procházka v pořadu světoznámého novináře Ariela Helwaniho, kde se vyjádřil i k víkendovému zápasu a situaci v divizi.

„Byl jsem poněkud překvapený z Gloverova výkonu, z jeho energie, zdál se mi trochu pomalý,“ zhodnotil Procházka v pořadu The MMA Hour hlavní zápas UFC 283. „A samozřejmě úžasný výkon Jamahala, všechno, co toho večera udělal, prostě klaplo.“

„Trochu mě mrzí, že se to Gloverovi nepodařilo před domácím publikem, ale je to skvělý krok pro divizi polotěžké váhy. Jamahal je mladý nebezpečný kluk a je skvělé, že má ten titul někdo takový jako on, je to pro mě výzva. Už se nemůže dočkat tréninku,“ uznal kvality nového šampiona.

Neubránil se ale připomenout mladému knockoutérovi jeho předzápasová slova. „Mluvil o síle jeho úderů. Že když udeří Glovera, tak bude konec, ale Glover ukázal, že to s tou sílou nebude tak horké,“ nebojí se úderů Hilla.

Kdy mohou fanoušci očekávat návrat moravského samuraje?

Nyní je ale stále ve fázi rehabilitaci a odhalil své plány na příští týdny. „Zatím jde všechno podle plánu. Příští týden odlétám do Las Vegas, kde budu pokračovat v rehabilitaci. Nejedu tam spravovat jen rameno, ale celé tělo, už se těším na spolupráci se špičkou oboru.“

„Myslím, že bych mohl být zpět v červenci nebo srpnu, šest až sedm měsíců, ale nechci být zpět, co nejrychleji to půjde, jen abych bojoval. Chci mít jistotu, že moje tělo bude pracovat na dvě stě procent,“ nechce nic uspěchat.

„Je vyloženě na něm, jestli chce na mě čekat. Já budu jen rád, už na něj piluju své zbraně. Jak už jsem ale řekl, chci, aby se divize hýbala, je tam spousta skvělých kluků, Ankalaev, Blachowicz, vrací se Rakic, taky se hovoří o Smithovi. Ale budu rád, když počká na mě, potřebuju jen trochu času,“ završil.

Zdroj: The MMA Hour, UFC

Reklama

Bojové sporty

Váš chlapec sotva porazil Teixeiru, odpovídá Hill na kritiku, že právoplatným šampionem je stále Procházka

Jamahal Hill reaguje na kritiku haterů, kteří mu upírají jeho status šampiona polotěžké váhy UFC. Skutečným šampionem je pro mnohé stále Jiří Procházka.

Publikováno

dne

Jamahal Hill reaguje na kritiku haterů, kteří mu upírají jeho status šampiona polotěžké váhy UFC. Skutečným šampionem je pro mnohé stále Jiří Procházka.

Jamahal Hill je šampionem díky zranění Jirky Procházky

Novopečený šampion Hill nejvíce vydělal na zamotané situaci v polotěžké váze UFC. Po vážném zranění Jirky Procházky a remíze Ankalaeva s Blachowiczem totiž agilní Američan dostal titulovou šanci, přestože byl až na sedmém místě žebříčku.

Původního soupeře Procházky Glovera Teixeiru ale přejel dominantním způsobem a získal pás šampiona divize. Místo toho, aby si užíval slávy, ale musí řešit nepříjemnosti s důvěrou v jeho schopnosti.

Mnoho haterů jej totiž doposud nepovažují za legitimního šampiona divize a titul přisuzují předchozímu šampionu Jirkovi Procházkovi. Ten totiž svůj titul neztratil v boji, ale uvolnil jej na nátlak organizace kvůli jeho dlouhé rekonvalescenci.

V posledních dnech se ale do moravského samuraje často naváží

Těmto kritikům nyní Hill odpověděl v pořadu světoznámého novináře Ariela Helwaniho. „Rád bych těmto hlasům připomněl, že váš chlapec sotva porazil Glovera,“ připomněl v pořadu The MMA Hour památnou bitvu mezi oběma muži, kdy Procházka „uškrtil“ veterána UFC pouhých 28 vteřin před koncem zápasu.

„Pokud by bojovali v deseti zápasech, kolikrát by Jiří vyhrál? Jsem si jist, že by to nebylo v desetkrát, ani devětkrát, ani osmkrát. Kdybyste si ale měli vsadit peníze, kdo z nás dvou by Glovera porazil vícekrát, koho byste si vybrali,“ ptal se jednoznačně.

„Když pak vezmu v potaz to jeho vážné zranění, bude to po takovém zranění pořád ten stejný bojovník, až se vrátí? Z aktivních bojovníků jsem právě já ten nejlepší,“ smetl ze stolu jakékoliv diskuze.

Jde vidět, že Procházka leží současnému šampionu hodně v žaludku. Těch reakcí na osobu moravského samuraje je v posledních dnech z jeho úst opravdu mnoho. Procházka je v současné době v Performance Institutu UFC v Las Vegas, kde rehabilituje zraněné rameno.

Doufejme, že se dá co nejdříve do pořádku, abychom zjistili, jak to s Hillovým sebevědomím je doopravdy. Šampion údajně počká do dubna a pak se rozhodne, kdo bude jeho prvním titulovým vyzyvatelem. Věří ale, že je schopen Procházku knockoutovat. Dostane svým slovům?

Zdroj: The MMA Hour

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Procházka by dokázal porazit Jona Jonese? Jeho bývalý rival má jasno. Čím by zřejmě nejlepšího bojovníka v historii přemohl?

Jon Jones se vrací, nicméně tentokráte bude postrachem v těžké váze. Bohužel. Fanoušky by určitě zajímalo, jak by se s ním popasovala nová generace v divizi, které dlouhodobě vládl. Například Jiří Procházka by určitě mohl být zajímavou výzvou pro jednoho z nejlepších bojovníků všech dob. Jasno o tom má i jeho bývalý rival.

Publikováno

dne

Jon Jones se vrací, nicméně tentokráte bude postrachem v těžké váze. Bohužel. Fanoušky by určitě zajímalo, jak by se s ním popasovala nová generace v divizi, které dlouhodobě vládl. Například Jiří Procházka by určitě mohl být zajímavou výzvou pro jednoho z nejlepších bojovníků všech dob. Jasno o tom má i jeho bývalý rival.

Je považován za jednoho z nejlepších bojovníků všech dob. Pro mnoho expertů, bývalých i současných hvězd světového MMA je bezkonkurenčně tím nejlepším. A není se čemu divit.

Jon Jones má fenomenální kariéru, dlouhodobě vládl polotěžké váze a v počtu obhajob mu nikdo nemůže konkurovat. Uspěl totiž hned ve 13 titulových obhajobách. Na kontě má jedinou prohru, a to kvůli diskvalifikaci.

Naposledy zápasil v únoru 2020. Posléze se vzdal titulu a šel vstříc nové výzvě. Pracoval na přesunu do těžké váhy a v březnu jej čeká první zápas. Bohužel se tak zřejmě nedočkáme jeho případného zápasu s Jiřím Procházkou, který by se vyloženě nabízel.

Procházka totiž byl šampionem polotěžké váhy. O titul přišel kvůli zranění, je však odhodlaný jej vybojovat zpět. A zápas s Jonesem? Již několikrát přiznal, že by se mu rozhodně nebránil. Naopak.

A jak by souboj Procházka vs. Jones vypadal? Podle dřívějšího rivala moravského bijce by rozhodně rodák z jižní Moravy nebyl bez šance. Ba naopak. Ostatně kdo jiný by to mohl vědět lépe než Muhammed Lawal, jenž s Procházkou bojoval dvakrát a jednou jej porazil a jednou padl.

Lawal tvrdí, že Procházka a jeho potenciál nemají limit. „Upřímně si myslím, že zdravý Jiří by mohl Jonese porazit. Jones je skvělý bojovník, pravděpodobně jeden z nejlepších všech dob. Musíte proti němu bojovat, jako kdyby to byl tříminutový tvrdý souboj,“ cituje jej MMA Fighting.

Bývalý soupeř Procházky tak naráží na to, jak moc technicky Jones bojuje. „Procházka bojuje v ohromném tempu, nebere na nic ohledy. Nebude se vás snažit technicky nabodovat, prostě se vás pokusí porazit. Jeho styl by Jonesovi dělal problémy,“ má jasno Lawal.

Bývalý bojovník Rizinu či Bellatoru mimo jiné vyzdvihl způsob, jakým se Procházka v UFC uvedl. Vysekl mu poklonu i za zápas s Gloverem Teixeirou, když mu unikl z pozic, které by pro mnoho jiných bojovníků byly konečnou.

Zdroj: MMA Fighting, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Už aby byla zpět! UFC krásku trápily psychické trable, teď se pochlubila perfektní figurou

V prosinci mělo dojít k jedné bitvě dvou krásných bojovnic. Fanoušci se jí ale bohužel nedočkali, jelikož Tracy Cortez ze zápasu vycouvala. Důvod? Psychické problémy. Není jasné, kdy bude znovu bojovat, nicméně pochlubila se aktuální formou a potěšila své příznivce.

Publikováno

dne

V prosinci mělo dojít k jedné bitvě dvou krásných bojovnic. Fanoušci se jí ale bohužel nedočkali, jelikož Tracy Cortez ze zápasu vycouvala. Důvod? Psychické problémy. Není jasné, kdy bude znovu bojovat, nicméně pochlubila se aktuální formou a potěšila své příznivce.

Amanda Ribas vs. Tracy Cortez. To měl být souboj dvou elitních krásek na nečíslovaném turnaji UFC na začátku prosince. Fanoušci se na jejich souboj těšili, mělo jít o atraktivní podívanou z mnoha úhlů pohledu.

Jenže k duelu bohužel nedošlo. Cortez totiž nemohla do zápasu nastoupit a několik dní se pouze spekulovalo, proč tomu tak je. Několik dní po turnaji se ovšem k celé situaci vyjádřila.

Přiznala psychické problémy, nicméně slíbila, že se vrátí. Nenaznačila ale, kdy by tomu tak mohlo být. „Nikdy jsem nebyla jednou z těch, co se vzdávají. Vrátím se silná, mnohem silnější, než jsem kdy byla,“ vyjádřila se na Instagramu.

„Jsem válečník. Bojuji s kariérou i s životem celý život. Tohle je jen další etapa mého života, z níž vyjdu vítězně. Procházím bouří se vztyčenou hlavou,“ dodala.

Cortez následně přiznala také to, že ji psychicky zlomil tréninkový kemp při přípravě na zápas s Ribas. Věří však, že daň si vybírá tato část kariéry na každém, kdo se bojovým sportům věnuje. Sebe samotnou má na prvním místě a proto si dává čas, aby se dala dohromady.

Nyní je prý v pořádku a stále se udržuje ve formě, což ostatně ukázala fanouškům na sociálních sítích. Prokázala perfektní figuru a navnadila fanoušky na svůj návrat.

https://twitter.com/TracyCortezmma/status/1621198591141478400

Za zmínku stojí, že Cortez má aktuálně skvělé skóre 10-1, přičemž prohrála pouze jediný svůj zápas. A to hned ten první profesionální. Od té doby už jen vyhrává a aktuálně je na 13. pozici v rámci muší váhy UFC.

Ve 29 letech má navíc atraktivní bojovnice stále nejlepší roky před sebou a není vyloučeno, že by se mohla časem probojovat mezi tu nejužší špičku UFC.

Zdroj: UFC, Tapology, Tracy Cortez

Pokračovat ve čtení

Oblíbené