Spojte se s námi


Bojové sporty

Teixeira není člověk! UFC má dva nové šampiony, turnaj nabídl několik parádních ukončení. Jak vypadalo UFC 283?

První číslovaný turnaj roku je za námi. UFC 283 bylo přehlídkou zejména brazilských bojovníků a bojovnic. K vidění byly i dva titulové zápasy, z jednoho z nich navíc zřejmě vzešlo jméno dalšího soupeře Jiřího Procházky. Jak celý galavečer vypadal?

Publikováno

dne

První číslovaný turnaj roku je za námi. UFC 283 bylo přehlídkou zejména brazilských bojovníků a bojovnic. K vidění byly i dva titulové zápasy, z jednoho z nich navíc zřejmě vzešlo jméno dalšího soupeře Jiřího Procházky. Jak celý galavečer vypadal?

Early Prelims

UFC 283 začalo poměrně ve velkém stylu a hned první zápas nabídl překvapení. Daniel Marcos šel do souboje se Saimonem Oliveirou jako outsider, domácího bojovníka však při svém debutu v UFC naprosto přejel a v prvním kole jej ukončil.

Peruánský bojovník si tak vylepšil skóre na skvělých 14-0. Lépe svou štaci v nejlepší organizaci planety zahájit nemohl.

Následovaly dva zápasy, které skončily na body. Jeden z ženských duelů na akci obstaraly Josiane Nunes a Zarah Fairn, přičemž Brazilka potvrdila roli favoritky a jednomyslně vyhrála.

Roli favorita naopak nenaplnil domácí bojovník Warlley Alves, jenž prohrál na split-decision s dánským Nicolasem Dalbym.

O další překvapení hned na první kartě se pe postaral Ismael Bonfim. Ve druhém kole se pokusil o naskočené koleno a to dopadlo přesně na bradu Terrance McKinneyho, jenž šel ihned k zemi.

Souboj Luana Lucardy a Codyho Stamanna skončil na body. Vítězem se stal druhý jmenovaný muž.

Early Prelims kartu pak ukončil další ukončení, postaral se o něj Jailton Almeida, jenž na zemi utrápil Shamila Abdurakhimova.

Prelims

Prostřední kartu turnaje zahájil bratr muže, který se postaral o nejkrásnější knokaut první karty. A také se v kleci zrovna dvakrát nezdržel. Gabriel Bonfim potřeboval pouhých 49 vteřin k tomu, aby donutil soupeře Mounira Lazzeze odklepat.

Pouze jeden zápas prelims karty došel do druhého kola. V souboji dvou brazilských bojovníků Thiago Moises potvrdil roli favorita a utáhl Melquizaela Costu na rear-naked choke.

Costa odklepal 55 vteřin před koncem druhého kola.

Pak už ale padaly další KO/TKO v prvním kole. A padl další favorit. Gregory Rodrigues nestačil na Brunna Ferreiru a po čistě trefeném levém háku se poroučel k zemi.

Zápas trval čtyři minuty a 13 vteřin.

Následoval smutný konec legendy. Mauricio Rua šel do posledního zápasu své kariéry, posledním soupeřem mu byl Ihor Potieria, jenž byl favorizován sázkovými kancelářemi i samotným UFC.

A roli favorita potvrdil. Rua nedokázal ustát soupeřův tlak a v čase 4:05 v prvním kole bylo po všem.

Hlavní karta

Nejsledovanější a hlavní část UFC 283 začala ve velkém stylu. Za téměř až fotbalové atmosféry v Riu de Janeiro totiž celou hlavní kartu otevíral domácí Johnny Walker coby dvanáctka polotěžké váhy.

Soupeřem mu byl devátý bojovník polotěžké váhy, konkrétně Skot Paul Craig. Walker šel do zápasu jako mírný favorit a této roli dostál. Zápas totiž ukončil už v prvním kole, když se Craig pokoušel o takedown.

Poslední ženský zápas večera obstaraly Lauren Murphy a Jessica Andrade, tedy čtyřka a šestka muší váhy. Andrade byla velkou favoritkou a v prvním kole ukazovala proč. Tvrdě trefovala, dělala si, co chtěla. Murphy však ukázala velkou výdrž.

Brazilka jednoznačně dominovala v postoji, Američanka tak zkoušela takedowny, ale marně. Andrade všechny pokusy odmítla a v naprostém klidu a s naprostým přehledem rozebírala soupeřku v postoji i ve druhé pětiminutovce. Ani obrovský tlak na jejím konci však k ukončení Murphy nevedl.

Demolice pokračovala i v posledním, tedy třetím kole. Andrade chtěla zápas ukončit, jenže se jí to nepovedlo. Každopádně zápas naprosto suverénně vyhrála, obličej Murphy ostatně po zápase podle toho vypadal. Brazilka si připsala jasnou výhru na body.

Následoval souboj Gilberta Burnse s Neilem Magnym. Pro Burnse byl zápas riskantní, coby pětka welteru totiž vzal zápas s dvanáctým mužem žebříčku. Kdyby prohrál, mohl o hodně přijít. Nicméně chtěl si napravit chuť po prohře s Khamzatem Chimaevem a šlo to znát.

Brazilec šel do zápasu opatrně. Nikam nespěchal, počkal si na své příležitosti a těch se dočkal. Aniž by byl nějak výrazněji ohrožen, podařilo se mu dostat zápas na zem, kde pomalu a trpělivě pracoval na tom, aby mohl Magnyho ukončit na arm triangl, což zvládl v čase 4:15

Titulové zápasy

Moreno je novým šampionem!

Historicky první tetralogie v historii UFC. Deiveison Figueiredo a Brandon Moreno dostali příležitost počtvrté stanout tváří v tvář. Brazilec nastupoval jako šampion, Mexičan držel prozatímní pás.

A jak vypadal jejich čtvrtý zápas? Čekalo se, že se dočkáme pořádné štípané, jako tomu bylo v předešlých třech duelech. A hned první kolo očekáváním dostálo. Na úvod se totiž Moreno pokusil o takedown, nicméně Figueiredo nasadil gilotinu, kterou ale úspěšně neutáhl.

V postoji působil lépe, rychleji a přesvědčivěji Moreno, nicméně na konci kola se dostal do potíží, když se Figueiredo pokusil o páku na nohu, nicméně opět bez úspěchu.

I ve druhém kole měl Moreno navrch. Nicméně také se znovu dostal do situace, kdy musel řešit problémy. Figueiredo totiž nasadil gilotinu a měl ji chycenou více než dobře. Moreno z ní ale utekl a zbytek kola na zemi odkontroloval.

Třetí kolo rozhodlo o všem. Moreno v něm měl opět navrch, jedním úderem trefil oko Figueireda natolik, že nejenže vznikla tržná rána, ale také se brazilskému bojovníkovi oko úplně zavřelo. Na zemi ubránil zbytek kola, nicméně po jeho konci doktor nedovolil Figueiredovi v zápase pokračovat.

Moreno tak zvítězil a získal titul před nepřátelským publikem. Během jeho pozápasového rozhovoru se ozýval pouze hlasitý pískot. Při odchodu z klece na něj navíc z publika létaly například kelímky s pivem.

Teixeira není člověk! Hill novým šampionem!

Bitva u uvolněný titul Jiřího Procházky. Už druhá. První mezi Magomedem Ankalaevem a Janem Blachowiczem skončila remízou a tak dostal šanci Glover Teixeira, kterého vyzval překvapivě Jamahal Hill.

Hill byl navíc označen jako favorit, což bylo překvapivé hned z několika důvodů. Jedním z nich byla zkušenost Teixeiry, dále by šlo zmínit brazilské publikum či Teixeirův skvělý výkon proti Procházkovi spolu s mnohem delší přípravou.

Američan je pověstným ranařem, nicméně brazilský veterán je mnohem komplexnější a čekalo se, že to v zápase bude chtít dokázat. Hned po začátku prvního kola začal naznačovat takedowny a také se o něj párkrát pokusil, jenže bez úspěchu.

Kromě toho Hill určoval tempo v postoji. Byl mnohem rychlejší než Teixeira, několikrát dobře a tvrdě zasáhlo. Brazilec se do zápasu dlouho nemohl vůbec dostat. Jako kdyby mu Hillův styl příliš nechutnal.

Druhé kolo nabídlo mnohem zajímavější a lepší podívanou. Teixeira v něm byl pohyblivější a lepší než v první pětiminutovce, nicméně posléze „sežral“ několik highkicků v řadě a zatancoval Hillovi.

Dokázal se ale navzdory několika dalším inkasovaným úderům oklepat a zápas vzal i na zem. Sám navíc Hilla dokázal několikrát natrefovat. Kolo určitě nezískal, ukázal však soupeři, že žádnou dávačku čekat nemá.

Ve třetím kole však psal další příběh Hillův highkick. Opět Teixeiru roztancoval, nechtěl však jít do risku a nešel za ním na zem. Naopak si počkal, až se postaví. Nicméně Brazilec přežil další kritický moment a sám se snažil Hilla trefovat. Dokonce jej párkrát v závěru kola přiměl k útěku. Jenže v posledních vteřinách inkasoval koleno na bradu, přesto to ustál.

Hill a jeho kopy? I ve čtvrté pěti minutovce něco neuvěřitelného, Teixeira ale pořád stál. Dokonce jednou dokázal Hilla nahulit. Jenže to bylo málo. To, co i v prvním kole šampionů vydržel, bylo něco neuvěřitelného. Několik úderů přímo na bradu, kopy na tělo. Co ho jen drželo na nohou? Po čtyřech kolech inkasoval 192 signifikantních úderů, rozdal jich jen přes 50.

Poslední kolo začalo pro Teixeiru nadějně. Zápas šel na zem a vypadalo to, že má dost času, aby si připravil nějakou úspěšnou submisi. Jenže jakmile přešel do plného mountu, tak mu Hill unikl a došlo k výměně pozic.

Američan si na zemi zápas dokontroloval, jen na poslední minutu se rozhodl pro ukončení zápasu v postoji. Tam už se ale nic zásadního nestalo a Hill se stal novým šampionem po výhře na body.

Teixeira po zápase hodil rukavice na podlahu oktagonu a rozhodl se tedy ukončit velkolepou kariéru.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Bojové sporty

Nejmladší bojovník UFC nemá malé ambice! Chci být nejmladší šampion a vládnout třem váhám, říká 18letý Rosas

Ještě neměl ani 18 let, když si v Dana White’s Contender Series vybojoval smlouvu v UFC. Teď už za sebou má Raul Rosas Jr. úspěšný debut a v hlavě má velké plány. Nelze se divit, že se líbí i legendárnímu Conoru McGregorovi.

Publikováno

dne

Ještě neměl ani 18 let, když si v Dana White’s Contender Series vybojoval smlouvu v UFC. Teď už za sebou má Raul Rosas Jr. úspěšný debut a v hlavě má velké plány. Nelze se divit, že se líbí i legendárnímu Conoru McGregorovi.

Téměř měsíc před svými 18. narozeninami si Raul Rosas Jr. připsal šestou profesionální výhru ve své MMA kariéře. A byla do té doby tou suverénně nejdůležitější, když v Dana White’s Contender Series porazil na body Mando Gutierreze (25 let) a vybojoval si smlouvu v UFC.

Když pak měl 18 let a 62 dní, dočkal se i soutěžního debutu v UFC. Stal se nejmladším bojovníkem v historii organizace a opět čelil mnohem staršímu a zkušenějšímu soupeři.

Na turnaji UFC 282 hned v prvním kole smetl Jaye Perrina, 29letého bojovníka, který za sebou měl v den zápasu dva souboje v UFC a bilanci 10-6. Rosas si z něj dělal už před vzájemným soubojem srandu a oblíbil si jej i Conor McGregor.

Mladý bojovník má velké sebevědomí, velké ambice a talent pro zábavný trash-talk. Nelze se divit, že jej McGregor velice chválil. Nyní navíc stále poměrně čerstvě 18letý Rosas prozradil své cíle velice konkrétně.

Ukázal se totiž na turnaji FuryFC 73, kde si profesionální debut připsal jeho starší bratr Kevin Rosas. Dostal příležitost přijít do klece a promluvit před publikem.

„Je mi jedno, komu čelím. Jsem tady, abych ukázal, že existuje nějaká úroveň. Už 8. dubna znovu ukážu své schopnosti a ukázu, že si zasloužím bojovat o titul,“ nechal se slyšet Rosas, který bude v další bitvě čelit Christianu Rodriguezovi (bilance 8-1) na turnaji UFC 287.

„Musíš si věřit. Bez ohledu na to, kdo o tobě pochybuje. Říkám vám, že se stanu šampionem. Leckdo si myslí, že jsem blázen, když říkám, že budu nejmladší šampion v UFC, ale já si věřím a budu šampionem maximálně do roka,“ pokračoval talentovaný bojovník.

A to nebylo vše. Prý nehodlá slavit nic do momentu, kdy bude mít kolem pasu tři pásy. Hodlá totiž ovládnout bantamovou, pérovou i lehkou váhu. Je se tedy na co těšit.

Pokud se mu totiž podaří splnit, co říká, má zaděláno na neuvěřitelný příběh.

Zdroj: MMA Mania, UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Van Buren? Zvažovali jsme ho do základní sestavy, zápasy mu ale vycházely spíše jako střídajícímu hráči, řekl Trpišovský

Pražská Slavia zvládla první jarní zápas a Jablonec porazila po zásluze 5:1. V poločase se přitom fanoušci obávali o výsledek, nicméně po příchodu navrátilce Micka van Burena se začaly dít pořádné věci. Co po utkání řekl trenér Jindřich Trpišovský?

Publikováno

dne

Pražská Slavia zvládla první jarní zápas a Jablonec porazila po zásluze 5:1. V poločase se přitom fanoušci obávali o výsledek, nicméně po příchodu navrátilce Micka van Burena se začaly dít pořádné věci. Co po utkání řekl trenér Jindřich Trpišovský?

Slavia v prvním ligovém utkání jarní části po zásluze bere tři body po výhře 5:1 nad Jabloncem a posouvá se na čelo tabulky. O poločase přitom na tribunách veselo nebylo.

Již ve 12. minutě sice vedení vystřelil Slavii Václav Jurečka, v závěru úvodní půle ale srovnal krásnou střelou Vladimir Jovovič. Slavia nesložila zbraně a udeřila po hodině hry.

Krátce po příchodu Micka van Burena jsme se dočkali druhé branky sešívaných a trefil se právě onen navrátilec z hostování. Ten o dvě minuty později naservíroval asistenci Ondřeji Lingrovi.

Slavii tyto dva góly dodaly sebevědomí a mohli jsme vidět ještě dva, když se v obou případech prosadil Matěj Jurásek, který si tak hlasitě říká o základní sestavu.

„Jsme rádi za vysoké vítězství v prvním jarním zápase, víme, že s tím míváme problémy. V prvních zápasech se často hodně trápíme, i výsledkově, jsme rádi, že teď jsme to zvládli. Dali jsme pět gólů, měli jsme hodně dalších šancí, které jsme neproměnili. Z tohohle pohledu to bylo dobré,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Ten měl bezpochyby radost i z výborného vystoupení nizozemského forvarda, který si svůj gól opravdu užil. Běžel totiž rovnou k fanouškům, jejichž je velkým oblíbencem.

„Navázal na rozpoložení, které měl ke konci podzimu a v jeho druhé půli, a které si sem přinesl. Zvažovali jsme jeho postavení do základní sestavy, pamatovali jsme ale na jeho historii tady, že mu zápasy vycházely spíše jako střídajícímu hráči.

Spoléhali jsme na to, že si bude věřit a bude nebezpečný, že budeme mít dobře připravený zápas a on do toho vlétne. Mick je ve skvělém rozpoložení, rozehraný, sebevědomý, cítí strašnou podporu týmu i spoluhráčů,“ dodal trenér Slavie.

Ten může být rád i za to, že se mu jako jedinému z elitní trojice povedlo bodovat naplno. Slavia vede ligu o bod před druhou Plzní a aktuálně je favoritem na zisk titulu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Turnaj v Liberci se dočká skvělého zápasu! Magard je zpátky, pás bude chtít sebrat prozatimnímu šampionovi Lopezovi

Tak tohle čekal málokdo. Oktagon oznámil zápas, který jsme očekávali spíše ve druhé polovině roku. O titul bantamové váhy se utká prozatimní šampion Gustavo Lopez s Jonasem Magardem, který se na konci minulého roku ošklivě zranil, do pořádku se ale do do dubnového turnaje v Liberci!

Publikováno

dne

Tak tohle čekal málokdo. Oktagon oznámil zápas, který jsme očekávali spíše ve druhé polovině roku. O titul bantamové váhy se utká prozatimní šampion Gustavo Lopez s Jonasem Magardem, který se na konci minulého roku ošklivě zranil, do pořádku se ale do do dubnového turnaje v Liberci!

Jonas Magard měl obhajovat svůj titul na posledním turnaji roku 2022, ovšem kvůli zlomené čelisti musela organizace hledat náhradu. Tu našla více než adekvátní.

Oktagon posílil Gustavo Lopez, který potvrdil kvality proti Filipu Mackovi a získal prozatimní titul. Mluvilo se tak o tom, kdy se bude moct utkat s právoplatným šampionem.

Vzhledem ke zranění se ovšem očekávalo, že dánský Žralok bude k dispozici až ve druhé polovině roku. Nakonec ale bude schopen překvapivě bojovat mnohem dříve.

Oktagon oznámil jejich titulový zápas na dubnový turnaj v Liberci! Na prvním turnaji v severském městě se tak dočkají jednoho z nejočekávanějších zápasů tohoto roku.

“Přišel, viděl, zvítězil a teď se Gustavo Lopez vrací do Čech, aby prozatímní pás šampiona bantamové váhy přetavil v plnohodnotný titul. Po demolici Filipa Macka před zraky zaplněné O2 areny hodnotil své představení v OKTAGONu jako velkou věc, která dokazuje, že ve svém řemesle patří mezi nejlepší zápasníky na celém světě.

Veterán UFC 12 ze 13 vítězství dosáhl před limitem! Nástup do OKTAGON MMA byl o to působivější, protože na samotný zápas kývl pouhých 10 dní před jeho konáním kvůli zranění držitele plnohodnotného titulu: dánského “Žraloka” Jonase Magarda.

Ten se po nepříjemné fraktuře čelisti z tréninku dal do kupy ve velmi rychlém čase a status šampiona je připraven obhájit v liberecké Home Credit Areně. Blonďatý tvrďák chtěl zápasit i navzdory svému handicapu, lékaři mu ale vystavili ráznou stopku.

Nyní je Magard zpět v přípravě a připravený obhájit svůj titul! Udrží svou neporazitelnost v OKTAGONu i proti Lopezovi?” oznámila organizace na svých sociálních sítích.

Turnaj Oktagon 41 se bude konat v liberecké Home Credit Areně 15. dubna 2023. Lístky jsou stále dostupné na webu organizace.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené