Spojte se s námi


Ostatní

Šampionem European Tour 4 van Gerwen, Sedláčka zradilo zavírání

Profesionální šipkaři zahájili v Grazu dlouhou sérii po sobě jdoucích turnajů European Tour. V následujících čtyřech víkendech série obejde Evropu a zastaví se i v Praze. Pětitýdenní zápolení začalo v rakouském Grazu a opět u toho byl i Čech Karel Sedláček. Vítězem turnaje se stal Michael van Gerwen, který v nizozemském finále zdolal Dannyho Nopperta poměrem

Publikováno

dne

Profesionální šipkaři zahájili v Grazu dlouhou sérii po sobě jdoucích turnajů European Tour. V následujících čtyřech víkendech série obejde Evropu a zastaví se i v Praze. Pětitýdenní zápolení začalo v rakouském Grazu a opět u toho byl i Čech Karel Sedláček. Vítězem turnaje se stal Michael van Gerwen, který v nizozemském finále zdolal Dannyho Nopperta poměrem 8:5 na legy.

Páteční program byl pro českého fanouška zajímavý hlavně kvůli dalšímu představení bývalého profesionála Karla Sedláčka. Ten se snaží získat zpět Tour card pro 128 nejlepších hráčů planety právě úspěchy na turnajích European Tour.

Jeho soupeřem byl tentokrát Angličan Stephen Bunting, který do zápasu s Čechem vstoupil dobře. Sedláček se ale dokázal vrátit a za stavu 5:5 na hry měl dokonce čtyři šipky na postup. Netrefil je a dovolil tak Buntingovi pokračovat v cestě, která skončila až v semifinále.

V sobotu se s turnajem hned v prvním zápase rozloučili dva nejvýše nasazení hráči. Nasazená a světová jednička Peter Wright podlehla Callanu Rydzovi poměrem 6:3. Druhý nejvýše postavený hráč, Portugalec José de Sousa, nestačil v souboji zástupců netradičních šipkových zemí na Lotyše Madarse Razmu.

Spolu se zmiňovanou dvojicí se s turnajem ve svém prvním zápase rozloučilo ještě šest dalších nasazených. Šance na překvapivého vítěze turnaje tak o něco vzrostla. Skvěle se prezentoval Danny Noppert, který si po výhře na letošním UK Open (Major turnaj – pozn. red.) drží solidní formu.  

Nedělní odpoledne zahájila tradičně osmifinálová utkání, v nichž nejzajímavějšími zápasy byly duely Michaela van Gerwena s Jamesem Wadem a Roba Crosse s Gabrielem Clemensem. Oba prvně jmenovaní nakonec vyhráli až v rozhodujícím legu a postupovali tak oproti ostatním hodně těsně.

Ve čtvrtfinále to byla velká jízda pozdějších finalistů. Jak van Gerwen, tak Noppert, zničili své soupeře poměrem 6:1 na legy a prolétli do semifinále. V něm už byly výsledky poměrně odlišné. Zatímco van Gerwen se mírně trápil s přemožitelem Sedláčka Buntingem a vyhrál 7:5, Noppert vyřadil Nathana Aspinalla z Anglie hladce 7:2 na legy (semifinále je hráno na 7 vítězných – pozn. red.).

Finále na osm vítězných by se dalo popsat jako klasická hra „povolit, přitáhnout“ ze strany van Gerwena. Ten totiž vedl 3:0, nechal si zápas vyrovnat, ale od stavu 5:5 znovu „MvG“ zabral a vyhrál nakonec 8:5. Pro Nizozemce se jedná už o 34. titul v kariéře z podniku European Tour.

Série se nyní vrátí do Německa, konkrétně do Leverkusenu, kde se ke Karlovi Sedláčkovi přidá i jediný český profesionál Adam Gawlas. O týden později se bude hrát v pražské hale Královka.

Zdroj: PDC  

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.