Spojte se s námi


Hokej

S kým se Češi utkají za rok ve skupině MS? Repríza čtvrtfinále i úvodního zápasu z Prahy

Sotva skončilo mistrovství světa v Praze, už teď víme složení základních skupin pro příští rok. Češi budou obhajovat zlato v dánském Herningu a narazí třeba na USA nebo Finsko.

Publikováno

dne

Sotva skončilo mistrovství světa v Praze, už teď víme složení základních skupin pro příští rok. Češi budou obhajovat zlato v dánském Herningu a narazí třeba na USA nebo Finsko.

Ten nejdůležitější šampionát posledních let máme za sebou. Na domácí šampionát byla upřena velká pozornost a povedlo se to na výbornou, Češi získali vytoužené a naprosto zasloužené zlato.

Zároveň bude ale mistrovství díky tomu bedlivě sledované i příští rok, kde bude národní tým první místo obhajovat. Otázkou je, v jakém to bude složení, protože český hokej je nadále závislý na příjezdu posil z NHL.

V letošní skupině Češi postupně vyzvali Finsko, Norsko, Švýcarsko, Dánsko, Rakousko, Velkou Británii a Kanadu. Ani jednou v základní části neprohráli, v prodloužení nestačili jen na Kanadu a po nájezdech na Švýcary.

Díky vítězství na šampionátu Češi poskočili v žebříčku IIHF na čtvrté místo. Před ním je pouze Kanada, Finsko a paradoxně Rusko, které si každý rok obhajuje body v žebříčku.

S kým se tedy Češi utkají za rok v dánském Herningu? Opět vyzvou Finsko, ze silných soupeřů poté ještě USA a Německo. Překvapit bude chtít domácí Dánsko, trochu napravit letošní šampionát Norsko. Outsidery skupiny budou Kazachstán a nově postupující Maďarsko.

Druhá skupina je ve složení Kanada, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Rakousko, Francie a Slovinsko. Zatímco v „české“ skupině jsou čtyři postupující jasní na první pohled, zde bude nejspíš opět boj mezi Slovenskem a Lotyšskem.

V Praze Češi skončili ve skupině třetí a narazili na druhé Američany ve skupině B. Duel zvládli a vyzvali první Švédy a také postoupili. Ve finále poté porazili Švýcary, kteří nakonec Čechy předskočili na druhém místě ve skupině

Zdroj: IIFH, Český Hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.