Spojte se s námi


Tenis

S Björnem Borgem na něj nechoďte! Sebevědomý Alcaraz má v plánu překonávat úplně jiné rekordy!

Už patří neodmyslitelně do světové špičky a míří ještě výš. Carlos Alcaraz zaznamenal další se zajímavých rekordů, ale po pravdě jej to příliš nevzrušilo. Španěl má totiž ty nejvyšší cíle.

Publikováno

dne

Už patří neodmyslitelně do světové špičky a míří ještě výš. Carlos Alcaraz zaznamenal další se zajímavých rekordů, ale po pravdě jej to příliš nevzrušilo. Španěl má totiž ty nejvyšší cíle. Jaké mety by ambiciozní tenista rád dosáhnul a údělá k nim zásadní krok tento týden v Melbourne?

Alcaraz na grandslamech

Čtvrtfinále na French Open 2022, osmifinále na Wimbledonu v témže roce a následný triumf na US Open. Na tyto výkony navázal Carlos Alcaraz v minulé sezoně semifinálovou účastí v Paříži, legendárním vítězstvím ve Wimbledonu a účastí v semifinále na US Open.

Aktuální výkon španělského tenisty na Australian Open znamená jediné. Nástupce Rafaela Nadala na pozici španělské jedničky překonal dosavadní rekord Bjorna Borga a stal se nejmladším tenistou, který kdy postoupil minimálně do osmifinále na sedmi majorech v řadě.

Jen pro pořádek dodejme, že loňského majoru v Melbourne se Alcaraz neúčastnil. Tento ročník grandslamu tak nemá na danou sérii žádný vliv.

Překonání Borga španělskému tenistovi ale nestačí, byť jej jako každý úspěch těší. Carlito má vyšší cíle a prozradil jaké. Dodejme, že srovnání počátku jeho kariéry s Djokovičem, Federerem a Nadalem jej opravňuje k jisté dávce sebejistoty.

Pohled upřený na Djokoviče

Rekordy, které chci překonávat, jsou ty, které překonává Novak (Djokovič). To jsou cíle, které jsem si pro svou kariéru stanovil,“ odhaluje dvacetiletý tenista své vysoké ambice. Majitel dvou grandslamových titulů, ale asi nemůže mířit nízko.

Djokovič by se rád pokusil o zisk kalendářního grandslamu. A pokud chce Alcaraz totéž co on, pak vlastně už s plněním svého cíle začal loni. To Srbovi na zmíněném Wimbledonu právě splnění tohoto snu zablokoval.

A letos může začít už na Australian Open, protože jeho výkon se tady zápas od zápasu lepší. Jeho výkon v osmifinále proti Srbu Kecmanovičovi byl už dominantní. Na kurtě proti svému soupeři nepotřeboval ani dvě hodiny k vítězství 3:0 na sety. A Španěl si svou aktuální formu pochvaluje.

Jeho vysněné finále s Djokovičem tak je na obzoru.  Svěřenec Juana Carlose Ferrera teď vyhlíží Zápas s Němcem Zverevem. Ted v Melbourne potřeboval k postupu už dvakrát pět setů a proti Alcarazovi bude jasným outsiderem.

V horní části pavouka si na zápas s Djokovičem zase brousí zuby Ital Sinner. Na Alcaraze číhá i Medveděv. Ve druhém týdnu Australian Open se máme rozhodně na co těšit.

Zdroj: Tennis Majors, Australian Open

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.