Spojte se s námi


Tenis

Lepší než Federer, Nadal a Djokovič? Alcaraz završil prvních 200 zápasů na ATP. Jak si vede ve srovnání s velkou trojkou světového tenisu?

Byl symbolem roku 2023.Minimálně tedy jeho první poloviny. Carlos Alcaraz se hned dvakrát radoval ze zisku grandslamového titulu a na tom aktuálním završil první dvoustovku svých zápasu na okruhu ATP.

Publikováno

dne

Byl symbolem roku 2023.Minimálně tedy jeho první poloviny. Carlos Alcaraz se hned dvakrát radoval ze zisku grandslamového titulu a na tom aktuálním završil první dvoustovku svých zápasu na okruhu ATP. Jak si vede ve srovnání se začátkem kariéry Djokoviče, Nadala a Federera?

Alcaraz a jeho skvělý start

Španělský tenista vpadl na okruh ATP jako velká voda. Mezi jeho největší počiny patří samozřejmě triumf na US Open 2022 a ten na loňském Wimbledonu.

V minulém roce ovládl antukovou část sezony, ačkoliv na Roland Garros se po španělových zdravotních problémech radoval Djokovič. Co nebylo, může být. Koneckonců, letos bude mít svěřenec Juana Carlose Ferrerra na slavných antukových dvorcích v Paříži díky olympiádě hned dva pokusy.

Podívejme se ale na to, čeho obdivovatel Rafaela Nadala dosáhl během úvodních dvou set duelů. Ty právě v tomto týdnu završil.

Alcaraz 157 z 200 zápasů vyhrál a radoval se ze zisku dvanácti turnajových trofejí mezi nimiž jsou nejcennější dva zmíněné z majorů. Ano, je ošidné srovnávat různá období, ale přesto se podívejme, čeho dosáhli na začátku své kariéry ikony světového tenisu Federer, Djokovič a Nadal.

Porovnání s legendami

Nadal v úvodu své kariéry vyhrál ze stejné porce o zápas více než jeho mladší krajan. Král antuky také získal o čtyři tituly více, ale na grandslamu se radoval pouze jednou. Pochopitelně, právě na nejpomalejším povrchu.

To Djokovič stihl z úvodních 200 duelů zvítězit ve 144 a také titulů na nich získal méně než Alcaraz. Podobně jako Nadal i srbský tenista triumfoval na jednom majoru.

Možná vás překvapí, jak pomalu začínala v tomto ohledu kariéra Rogera Federera. Švýcar z úvodní porce 200 zápasů vyhrál 124 a získal pouze dva tituly na okruhu ATP. A na výhru v grandslamu si musel ještě v této době počkat.

Alcaraz tak zahájil kariéru ve velkém stylu i ve srovnání s hráči velké trojky. Vždyť je ve většině sledovaných atributů na jejich úrovni nebo dokonce lepší.

O to zajímavější bude sledovat, jak se jeho kariéra bude dále vyvíjet. Druhou stovku svých zápasů začne v sobotu na australském grandslamu s velmi zajímavým soupeřem.

Zdroj: ATP, Tennis Majors

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.