Spojte se s námi


Hokej

Rychlý nástup favorita zaskočil Slováky. Kanada postupuje do semifinále

Ve čtvrtek odpoledne se v rámci čtvrtfinálového dne hokejového mistrovství světa postavily proti sobě týmy Kanady a Slovenska. Favorit předvedl především rychlý nástup, díky kterému si vytvořil dvougólový náskok. Slováci sice odpovědět dokázali, ale Kanaďané v průběhu utkání náskok bezpečně udržovali. Slovensko na turnaji končí.

Publikováno

dne

Ve čtvrtek odpoledne se v rámci čtvrtfinálového dne hokejového mistrovství světa postavily proti sobě týmy Kanady a Slovenska. Favorit předvedl především rychlý nástup, díky kterému si vytvořil dvougólový náskok. Slováci sice odpovědět dokázali, ale Kanaďané v průběhu utkání náskok bezpečně udržovali. Slovensko na turnaji končí.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

1. třetina

Početná část naplněné pražské O2 arény věřila v zázrak, ale sen o postupu se začal Slovákům rozplývat prakticky hned od začátku utkání. Už v čase 2:45 se před slovenským brankářem Hlavajem zjevil Jared McCann a s trochou štěstí se mu podařilo dostat puk do branky.

Neuběhly ani dvě minuty a Kanada už vedla 2:0, když pohlednou kanadskou akci zakončil přesným zakončením Pierre-Luc Dubois. Následně hrály Javorové listy přesilovou hru, avšak tentokrát se Slováci zuby nehty ubránili.

Kanaďané brzy opět skórovali, leč nešťastně do své sítě. Na konci osmé minuty si Cehlárikovou nahrávku srazil za záda vlastního brankáře kanadský obránce. Oba celky si ještě do konce první třetiny vytvořily několik velkých šancí, ale skóre už se neměnilo.

2. třetina

Začátek druhé části patřil Slovákům, kteří doslova vlétli na soupeře. Velkou příležitost měl Čacho, ale nepochopitelně nedokázal zamést kotouč do odkryté branky. Kanaďané přežili i následný závar před brankovištěm Binningtona.

Opět tak platilo staré známe pravidlo „nedáš, dostaneš“. Kanaďané za chvíli ujeli do přečíslení tři na jednoho, po ose Guenther – Bedard se dostal kotouč k Nicku Pulovi, který už jen pohodlně trefil puk do poloodkryté branky Hlavaje – 3:1.

Následující minuty přinesly už trochu vyrovnanější hokej. Slováci mohli udeřit v polovině utkání, když hráli přesilovou hru, ale tuto nabídnutou možnost zahodili. Po čtyřiceti minutách tak svítilo na ukazateli skóre dvoubrankového vedení Kanady.

3. třetina 

Hned v úvodu třetí části byly k vidění dvě obrovské šance. Nejdříve na slovenské brance zvonila tyč. O pár vteřin později mířil Brandon Hagel už do odkryté branky, ale z velkého úhlu minut branku. Chvíli na to hrála Kanada přesilovku, ale také ta zůstala bez efektu.

Pak se ale dostal favorit do trháku. Ve 47. minutě nejdříve vytáhnul Hlavaj famózní zákrok, ale na následnou střelu Dylana Guenthera už nedosáhnul. A aby toho nebylo málo, zvyšoval o dvacet vteřin později Brandon Tanev na 5:1 pro Kanadu.

Výživná pasáž hry pokračovala dále. Od pátého kanadského gólu neuběhla ani půl minuta, když se z rychlého protiútoku prosadil Miloš Kelemen. Pak už to vypadalo, že Kanaďané kontrolují hru, ale Slováci se přece jen ještě chytili stébla naděje.

Tři minuty před koncem Marek Hrivík využil přesilovku pět na tři a následně slovenský tým odvolal brankáře. Více už toho ale vymyslet nedokázal. Nick Paul naopak trefil odkrytou klec a stvrdil postup Kanaďanů do semifinále.

Zdroj: MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.