Živé výsledky
  • URY
    URY
    ESP
    ESP
  • CPV
    CPV
    SAU
    SAU
  • EGY
    EGY
    IRN
    IRN
  • Nov
    Nov
    BEL
    BEL
  • Lia
    Lia
    Sha
    Sha
  • Hen
    Hen
    Sha
    Sha
  • She
    She
    Che
    Che
  • Cho
    Cho
    TIA
    TIA
  • BEI
    BEI
    Wuh
    Wuh
  • PAN
    PAN
    Ang
    Ang
  • HRV
    HRV
    GHA
    GHA
  • COL
    COL
    PRT
    PRT
  • Dem
    Dem
    Uzb
    Uzb
  • JOR
    JOR
    ARG
    ARG
  • DZA
    DZA
    Rak
    Rak
  • Qin
    Qin
    Zhe
    Zhe
  • Dal
    Dal
    Sha
    Sha
  • ZAF
    ZAF
    CAN
    CAN
  • BRA
    BRA
    JPN
    JPN
  • Něm
    Něm
    PRY
    PRY

Růžička v Oktagonu? Novotný má jasno a chválí cestu, kterou se Mawar vydal

Růžička v Oktagonu? Novotný má jasno a chválí cestu, kterou se Mawar vydal
Foto: RFA

Tadeáš Růžička se nedávno rozhodl spojit svou budoucnost s PML, největší česko-slovenskou postojářskou organizací, která navíc spolupracuje s Oktagonem. Tento krok neunikl ani Ondřeji Novotnému, který zrušil doživotní stopku pro Mawara v největší evropské MMA organizaci a promluvil o možné společné budoucnosti.

  • Tadeáš Růžička se po návratu na svobodu představil nejdříve v Clashi
  • Před pár dny však spojil budoucnost s elitní sportovní ligou
  • To kvituje šéf Oktagonu Ondřej Novotný, který si umí představit i obnovení spolupráce

Objeví se Tadeáš Růžička někdy v Oktagonu?

Bývaly časy, kdy Tadeáš Růžička patřil mezi největší naděje české bojové scény. Zejména v období pandemie koronaviru, kdy se objevil na turnajích Oktagon Underground, si udělal velké jméno a vypracoval se mezi nejsledovanější bojovníky u nás. V Oktagonu si i vyzkoušel MMA zápas, v němž však prohrál s Dawidem Karetou.

Jenže v následujících letech si Mawar výrazně pošramotil reputaci chováním ve veřejném životě. Měl hned několik přešlapů. Dokonce se dostal za mříže. Ondřej Novotný, šéf Oktagonu, pak v návaznosti na všechny skandály prohlásil, že už nikdy v životě kontroverznímu bojovníkovi ve své organizaci šanci nedá.

Novotný odsoudil Růžičku: Už jsem v minulosti řekl, že už nikdy nedostane zápas v Oktagonu. Je to šílenství, překročilo to veškeré meze

Novotný odsoudil Růžičku: Už jsem v minulosti řekl, že už nikdy nedostane zápas v Oktagonu. Je to šílenství, překročilo to veškeré meze

Nyní je ale Růžička na svobodě. Už se objevil i na turnaji Clashe, kde zvítězil nad Filipem Roubíčkem. To ale zřejmě byla jednorázová záležitost, aby si finančně pomohl při životním restartu. Doufejme. Mawar totiž posléze podepsal kontrakt s PML, česko-slovenskou postojářskou organizací číslo jedna, která navíc pořádá i zápasy v MMA.

PML zřejmě nenabídne ostřílenému bijci takové finanční podmínky jako Clash, nicméně po sportovní stránce to může být pro Tadeáše obrovská výzva a možnost se vrátit zpět mezi elitu. Je to velká druhá šance, která, pokud ji využije, může Mawarovi změnit život.

Třeba i tak, že se opět objeví v Oktagonu. „Ten podpis s PML je dobré rozhodnutí z obou stran. Já jsem říkal, že už bychom u nás Mawarovi nikdy nedali zápas, ale po tom, co na něj dopadla společenská pomsta v podobě soudu a trestu, to také vnímám tak, že trest dostal, odseděl si ho a teď má právo na druhou šanci. Co má dělat? To, co mu jde nejlépe, tedy trénovat, zápasit a snažit se být lepším člověkem,“ vyjádřil se Novotný v podcastu MMA Letem světem.

Mawar by mohl bojovat pod atraktivními pravidly

Ondřej Novotný také prohlásil, že v minulosti chtěli s Oktagonem vybudovat Tadeáše Růžičku jako velkou hvězdu, ale prý to nešlo. Nyní však Mawarovi přeje, aby se vydal na správnou cestu, což podle něj podpis s PML bezesporu je, protože je to sportovní cesta bez rychlých zkratek, které by nabízely Clash či G MMA.

Šéf Oktagonu nastínil, jakou budoucnost si umí s Růžičkou představit. Největší evropská organizace totiž letos přišla s novým formátem boje pod názvem Stand and Bang, což jsou ryze postojářské bitvy v malých rukavicích bez kopů, zato však s povolenými údery lokty a klinči.

Díky těmto pravidlům mohl s Oktagonem podepsat kontrakt Josef Hála, který se rychle stal novou hvězdou. A bojovníků, kterým budou tato pravidla vyhovovat, je bezesporu více. Ideální by mohla být také pro Růžičku, který by v případě přesunu do MMA musel hodně pilovat práci na zemi.

Pokud tedy Růžička zvládne kráčet po správné cestě, umí si Novotný představit, že by dal Mawarovi šanci právě pod pravidly Stand and Bang. Otázkou je, jak by k nabídce přistoupil Růžička. Podobně jako šéf Oktagonu totiž kdysi prohlásil, že v Oktagonu už nikdy zápasit nebude.

Zdroj: autorský článek, MMA Letem světem

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Pytle na hlavách, zpívající Mikýř a drtivé KO: Oktagon přepsal pravidla MMA. Kdo získal smlouvu?

Pytle na hlavách, zpívající Mikýř a drtivé KO: Oktagon přepsal pravidla MMA. Kdo získal smlouvu?

David Kozma překvapil. Před těžkou bitvou na Štvanici vyzval německou legendu a chce titul

David Kozma překvapil. Před těžkou bitvou na Štvanici vyzval německou legendu a chce titul

Odmítl Vémolu i miliony z bizáru! Pirát dal košem Oktagonu

Odmítl Vémolu i miliony z bizáru! Pirát dal košem Oktagonu

Lelu nahradila Nela. Roušal však čelí kritice i kvůli přístupu k MMA a vybírání si soupeřů

Lelu nahradila Nela. Roušal však čelí kritice i kvůli přístupu k MMA a vybírání si soupeřů

UFC live stream zdarma: Kde sledovat UFC Freedom 250

UFC live stream zdarma: Kde sledovat UFC Freedom 250