Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Rusové zvolili netradiční řešení při navýšení kapacity fotbalového stadionu

Publikováno

dne

Rusko bude hostit fotbalové Mistrovství světa 2018, ale jeden ze stadionů neodpovídal požadavkům FIFA.

O ruském světovém šampionátu se toho popsalo už mnoho. Přes porušování lidských práv při výstavbě stadionů, až po obrovské překročení rozpočtu. Organizátoři však zaujali vyřešením problému stadionu v Jekatěrinburgu.

Central Stadium Jekatěrinburg se bude přes mistrovství jmenovat Jekatěrinburg Arena, která je domovským stánkem FC Ural v první ruské Premier League. Je taky jedním z dvanácti stadionů, na kterých se bude konat Mistrovství světa 2018. Má ovšem jenom 27-tisíc sedadel.

 

Podle příručky požadavků na fotbalové stadiony Mezinárodní fotbalové unie (FIFA), tak stadion nesplňoval minimální požadavky.

Raději než postavit nový stadion přišli ruští konstruktéři s kreativním nápadem. Obrovským lešením přidali k stadionu novou tribunu. V jednom okamžiku tak zvýšili kapacitu z 27-tisíc na 45-tisíc sedadel.

Tribuna ovšem na stadionu zůstane jenom dočasně a po šampionátu se vrátí do původního stavu.

Záběry ukazují, že sledovat zápas z nové tribuny bude jako sedět doma a dívat se na něj v televizi. Stěny stadionu totiž hřiště ohraničují.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.