Spojte se s námi


Hokej

Rusové touží po dalším olympijském zlatu: Na střídačku se vrací známé jméno!

S blížící se Olympiádou se postupně taky zvyšuje tep v hokejových svazech, obzvlášť u federací, jenž pomýšlí na olympijské zlato z hokejového turnaje. Mezi nimi je obvykle i Sborná, která patří tradičně mezi největší favority.

Publikováno

dne

S blížící se olympiádou se postupně zvyšuje tep v hokejových svazech, obzvlášť u federací, které pomýšlí na olympijské zlato. Mezi nimi je obvykle i Sborná, která patří tradičně mezi největší favority. S účastí hráčů NHL však bude jejich obhajoba mnohem náročnější úkol.

Přesto zní jasně. Tak jako už je to u Rusů zvykem, jejich heslo „zlato nebo nic“, zná celý hokejový svět. Na největší výzvy povolávají Rusové tradičně největší odborníky. Proto vlastně angažování Olega Znaroka na střídačku Sborné zase takové překvapení není.

S ohledem na význam nadcházejících olympijských her v čínském Pekingu se Ruská hokejová federace rozhodla svolat odbornou schůzi jejich rady. 

Setkání se konalo 27. září za účasti ruských olympijských vítězů Vladislava Tretiaka, Borise Michajlova, Valerije Kamenského, Alexeje Žamnova a Pavla Bureho. Poslední jmenovaný jako jediný na olympijské zlato ve své bohaté kariéře nedosáhl.

Jeho stříbrná medaile je hořkou vzpomínkou na památné finále s českým týmem v Naganu.

ŽAMNOV JAKO ŠÉF STŘÍDAČKY

Zcela překvapivě však Znarok nedostal funkci hlavního trenéra, jako tomu bylo v minulosti. Té se ujme padesátiletý Žamnov.

Věříme v dlouhodobou spolupráci se Žamnovem. Je důležité, abychom přemýšleli o několika cyklech dopředu. Ví, jak budovat vztahy s různými generacemi hráčů, je to silný stratég, motivátor a psycholog,” uvedl Tretiak na webu ruské hokejové federace.

Oleg Znarok a Valeri Bragin se pak připojí k týmu jako konzultanti: „Rádi bychom jim poděkovali za souhlas s nominací na tyto pozice. Tito zkušení profesionálové pomohou našemu týmu během přípravného období a účasti na olympiádě. Znarok má respekt mezi hráči z NHL. Věříme, že dá tým dohromady. Má charisma, je to šampion,“ doplnil.

Osmapadesátiletý Znarok necelé dva měsíce po olympijském triumfu v Pchjongčchangu v roce 2018 kvůli psychickému vyčerpání rezignoval.

V posledních dvou sezonách vedl v KHL Spartak Moskva. V tuto chvíli se nedá vyloučit ani jeho působení coby asistent trenéra na střídačce Sborné.

Zdroj: Ruská hokejová federace

Reklama

Extraliga

Nátlak fanoušků Zlína: Jestli si máme koupit permanentky, tak odstupte!

Pohár trpělivosti fanoušků zlínských Beranů přetekl. Ti se po ostudné porážce na domácím ledě s Mladou Boleslaví (2:7) rozhodli udělat rázný krok. Vedení klubu obdrželo dopis, který je součástí petice, aby se ze zlínského hokeje poroučelo.

Publikováno

dne

Pohár trpělivosti fanoušků zlínských Beranů přetekl. Ti se po ostudné porážce na domácím ledě s Mladou Boleslaví (2:7) rozhodli udělat rázný krok. Vedení klubu a zastupitelé města obdrželi dopis, který je součástí petice, aby se ze zlínského hokeje poroučeli.

Vyzýváme vrcholový managment klubu PSG Berani Zlín tímto k přijetí zodpovědnosti a k následujícím krokům,” začíná otevřený dopis od fanoušků, který putuje do kanceláře klubu.

Jeho součástí je striktní žádost o rezignaci nejvyšších zastupitelů Beranů, tedy jak prezidenta klubu Jiřího Korce, tak kompletní rady jednatelů. Fanoušci jsou přesvědčeni, že jedině tento krok povede k tomu, aby zlínský klub hrál důstojnou roli alepoň v Chance lize, kam tým Beranů v letošní sezoně směřuje.

Najděte pro klub zkušeného a kompetentního manažera, který za něj převezme zodpovědnost, práci pro klub bude vykonávat na plný úvazek a sestaví si tým spolupracovníků,” píší fanoušci podrobněji v jednom ze zásadních bodů.

Chceme tým podporovat i v první lize, chceme ve Zlíně chodit na hokej. Zároveň ale chceme, aby klub byl profesionálně a transparentně řízen,” stojí v závěru krátkého, ale vystiženého dopisu.

Dlouholetí fanoušci Ševců zároveň upozorňují, že pokud nebudou jejich uvedené požadavky splněny, nepodpoří klub nákupem permanentek na příští sezónu. Pod dopisem se podepsala organizace Žlutomodří z.s., která Berany podporuje i v těžkých časech.

Organizace zároveň vyzývá fanoušky k podepsání petice, která je veřejnosti dostupná na internetu. Nejen, že spokojenost z publika stojí dlouhodobě na bodě mrazu, Zlín zažívá taky výsledkové fiasko.

Po čtyřiceti odehraných zápasech se krčí suverénně v suterénu extraligové tabulky. K záchranné brzdě s názvem baráž, jim chybí na čtrnácté Kladno 14 bodů.

Poslední porážka na domácím ledě s Mladou Boleslaví však ukázala, že v současném stavu nemá tým šanci v závěru soutěže ještě katastrofický scénář zvrátit.

Zdroj: Žlutomodří z.s.

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Extraligové příklepy: Tradice klubů, spousta kilometrů a deprese Beranů

V dnešním vydání extraligového přehledu dostává docela velkou porci řádků Zlín, abychom si ho ještě trochu užili, než skončí v propadlišti dějin Tipsport Extraligy. Podíváme se taky, které týmy mají v nejvyšší české soutěži největší tradici, nebo kolik kilometrů musí hokejisté Energie urazit na dnešní zápas do Vítkovic. 

Publikováno

dne

V dnešním vydání extraligového přehledu dostává docela velkou porci řádků Zlín, abychom si ho ještě trochu užili, než skončí v propadlišti dějin Tipsport Extraligy. Podíváme se taky, které týmy mají v nejvyšší české soutěži největší tradici, nebo kolik kilometrů musí hokejisté Energie urazit na dnešní zápas do Vítkovic. 

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Velký návrat

Kometa v úterý oznámila poměrně nečekanou staronovou posilu. Do brankoviště se vrací strůjce dvou brněnských extraligových titulů, Marek Čiliak. Naposledy odchytal v klubu celou sezonu 2017/18, pak spíše přijal roli cestovatele.

Postupně od té doby vystřídal Zlín, České Budějovice a Poprad. „Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal. Je to kombinace radosti a štěstí. Udělám všechno pro to, abych splatil důvěru, kterou jsem teď dostal,” řekl krátce pro klubový web.

I když na fotkách příliš nadšeně Čiliak nepůsobí, na brněnský led se těší. Za Kometu doposud odchytal včetně play-off 276 utkání.

Zlín na hraně Chance ligy

Situace Beranů je na kritickém bodě prakticky celou sezonu, teď už se dá jejich situace označit za zcela alarmující. Další vysoká porážka na domácím ledě 2:7 s Mladou Boleslaví působí jen jako další hřebíček do extraligové rakve.

Beranům už nevěří nejen odborníci, ale ani fanoušci. Proti je taky matematický model, který věští sestup Zlína na 98 %. V týmu není odhodlání, energie ani peníze. Jediné, co může ještě ševce spasit, je zázrak a fatální kolaps kladenských Rytířů v závěru základní části. Zdá se však, že ti už se ze svých problémů dostatečně poučili.

Tradiční kluby

Smutně se bude fanouškům Zlína koukat i na tuhle historickou tabulku, kterou sestavil deník Sport. Představuje žebříček klubů, které mají v Česku (potažmo Československu) nejdelší tradici.

Vévodí Dynamo, které působí v nejvyšší soutěži už neuvěřitelných 72 sezon. I Dynamo však ještě pár sezon zpět sedělo hrobníkovi na lopatě, ale finanční situace v klubu byla tehdy oproti Zlínu rozdílná.

Jen o chlup za Pardubicemi je Sparta, v TOP trojce se pyšní ještě Litvínov. I ten má za sebou hodně krušná léta. Zlín je aktuálně na pátém místě – 42 sezon v řadě mezi elitou. Každá historie ale jednou končí. Ta beraní sice ještě dýchá, ale už bohužel hodně ztěžka.

Dnešní extraligový program

Ani dnes si Tipsport Extraliga nevydechne, jelikož musí dohánět karanténní resty. Na všechna tři utkání musely hostující týmy urazit spoustu kilometrů. Nejdelší vzdálenost počítají Karlovy Vary, které to mají od své haly do té vítkovické přes D1 rovných 500 km. 

Dále to mají v rámci extraligy už jen do Třince, kde to dělá ještě o 30 km víc. Utkaní Vítkovic proti Enegrii začíná v Ostravar Aréně od tradičních 17:30. Televizní stanice bohužel nechaly dnešní extraligový program v šuplíku.

43. kolo
Dynamo Pardubice — HC Olomouc
(17:00)

47. kolo
Vítkovice Ridera — Energie KV
(17:30)

52. kolo
Rytíři Kladno — Oceláři Třinec
(18:00)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Hokej

Čeští brankáři k nejlepšímu hokejistovi světa? Vejmelka či Vladař by mohli zamířit do Edmontonu

V NHL se mohou rýsovat velice zajímavé přesuny. Edmonton v čele s nejlepším hokejistou světa Connorem McDavidem nutně shání brankáře a na obzoru vysvitají dva čeští gólmani. Karel Vejmelka a Dan Vladař.

Publikováno

dne

V NHL se mohou rýsovat velice zajímavé přesuny. Edmonton v čele s nejlepším hokejistou světa Connorem McDavidem nutně shání brankáře a na obzoru vysvitají dva čeští gólmani. Karel Vejmelka a Dan Vladař.

Pokud byste hodnotili tým Edmontonu, mohli byste s klidem říct, že střecha je nádherná, pozlacená, ovšem chybí základy. A bez těch nikdy nic nepostavíte. Oilers nemají spolehlivého gólmana, ten je přitom při boji v play-off takřka nejdůležitější.

Dvojice Mike Smith a Mikko Koskinen patří k nejhorším brankářským duům v NHL, je tak logické, že se v Edmontonu hojně mluví o výměně mezi třemi tyčemi. Do uzavírky trejdů mají Oilers dva měsíce.

Jenže sehnat kvalitního gólmana v této části sezóny není nic lehkého. Vzhledem k platům McDavida (13 milionů dolarů) a Draisaitla (8 milionů dolarů) nemají Oilers pod platovým stropem moc místa. Nový gólman tak musí být levný, ale zároveň kvalitní.

Druhý problém je ten, že v této fázi se nikdo nebude chtít svých kvalitních gólmanů vzdát. Právě tyto dvě podmínky ale ukazují na dva české brankáře: Karla Vejmelku a Dana Vladaře.

25letý Vejmelka dělá zázraky v Arizoně. V nejhorším týmu ligy čelí průmerně 34 střelám za zápas, nejvíce se blýskl při výhře nad Torontem, kde pochytal 44 střel.

I v mizéri Coyotes si Vejmelka dělá jméno a přitahuje pozornost ostatních celků. Je už takřka jisté, že Arizona do play-off neproklouzne, Vejmelka by se tak s platem 842 tisíc dolarů mohl stát kořistí generálních manažerů ostatních klubů. Zejména Edmontonu.

Jiná situace je u Dana Vladaře. Ten v Calgary plní roli dvojky za Jacobem Markströmem, z devíti zápasů pět vyhrál. A opět řečí čísel – plat 725 tisíc dolarů, dvouletá smlouva, to hodně přitahuje generální manažery celků pokukujících po play-off. Spolehlivého brankáře s tak nízkým platem těžko v NHL najdete.

Flames si navíc do budoucna chystají mladou hvězdičku Justina Wolfa. 20letého Američana si vybrali v sedmém kole draftu a rozhodně s ním počítají. Ztráta Vladaře by tak Calgary nemusela až tolik mrzet.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené