Reklama

Rusové touží po dalším olympijském zlatu: Na střídačku se vrací známé jméno!

S blížící se olympiádou se postupně zvyšuje tep v hokejových svazech, obzvlášť u federací, které pomýšlí na olympijské zlato. Mezi nimi je obvykle i Sborná, která patří tradičně mezi největší favority. S účastí hráčů NHL však bude jejich obhajoba mnohem náročnější úkol.

Přesto zní jasně. Tak jako už je to u Rusů zvykem, jejich heslo “zlato nebo nic”, zná celý hokejový svět. Na největší výzvy povolávají Rusové tradičně největší odborníky. Proto vlastně angažování Olega Znaroka na střídačku Sborné zase takové překvapení není.

S ohledem na význam nadcházejících olympijských her v čínském Pekingu se Ruská hokejová federace rozhodla svolat odbornou schůzi jejich rady. 

Setkání se konalo 27. září za účasti ruských olympijských vítězů Vladislava Tretiaka, Borise Michajlova, Valerije Kamenského, Alexeje Žamnova a Pavla Bureho. Poslední jmenovaný jako jediný na olympijské zlato ve své bohaté kariéře nedosáhl.

Jeho stříbrná medaile je hořkou vzpomínkou na památné finále s českým týmem v Naganu.

ŽAMNOV JAKO ŠÉF STŘÍDAČKY

Zcela překvapivě však Znarok nedostal funkci hlavního trenéra, jako tomu bylo v minulosti. Té se ujme padesátiletý Žamnov.

Věříme v dlouhodobou spolupráci se Žamnovem. Je důležité, abychom přemýšleli o několika cyklech dopředu. Ví, jak budovat vztahy s různými generacemi hráčů, je to silný stratég, motivátor a psycholog,” uvedl Tretiak na webu ruské hokejové federace.

Oleg Znarok a Valeri Bragin se pak připojí k týmu jako konzultanti: „Rádi bychom jim poděkovali za souhlas s nominací na tyto pozice. Tito zkušení profesionálové pomohou našemu týmu během přípravného období a účasti na olympiádě. Znarok má respekt mezi hráči z NHL. Věříme, že dá tým dohromady. Má charisma, je to šampion,” doplnil.

Osmapadesátiletý Znarok necelé dva měsíce po olympijském triumfu v Pchjongčchangu v roce 2018 kvůli psychickému vyčerpání rezignoval.

V posledních dvou sezonách vedl v KHL Spartak Moskva. V tuto chvíli se nedá vyloučit ani jeho působení coby asistent trenéra na střídačce Sborné.

Zdroj: Ruská hokejová federace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené