Rusové i přes slabší výkon porazili Dánsko 3:0 a odčinili prohru se Slovenskem

Rusové se ve svém čtvrtém utkání na šampionátu utkali s Dánskem a s outsiderem si poradili poměrem 3:0. Napravili tak prohru se Slovenskem a vyšvihli se do prozatimního čela tabulky skupiny A.

Zdroj: Fabien Perissinotto, CC BY-SA 4.0

Rusové v úvodním zápase porazili Česko, když 19 vteřin před koncem rozhodl Grigorenko. Následně deklasovali 7:1 Velkou Británii a poté přišlo překvapení, když podlehli 1:3 Slovensku.

Dánové nejprve šokovali výhrou 4:3 nad Švédskem, poté těsně podlehli 0:1 Švýcarsku. Ve třetím duelu nastoupili proti Velké Británii a utkání rozhodli až v prodloužení (3:2).

Rusové do utkání nevstoupili příliš dobře, už v čase 1:34 mířil na trestnou lavici Barabanov. Dánové ale přesilovku nevyužili, naopak za 3 minuty šli sami do oslabení. Ani Rusko ale početní výhodu nevyužilo a po první třetině byl tak stav nerozhodný.

Ve druhé třetině měli Rusové druhou možnost přesilovky, i ta ale zůstala nevyužita. Do třetice všeho dobrého už se to ale Sborné povedlo. Voronkov se snažil před brankovištěm zakončit, puk se ale dostal k Morozovovi, jenž překonal Dahma a poslal tak Rusy do vedení.

V úvodu třetí třetiny měli Rusové čtvrtou přesilovou hru, ta ale tentokrát zůstala nevyužita. Za 5 minut dostali početní výhodu Dánové, Samonova prostřelit nedokázali, byli ale blízko. Meyerovu střela zastavilo břevno, ruský brankář si poradil i s následnou tečí Alexandera Trueho.

10 minut před koncem zvýšil vedení Barabanov, který si počíhal na vypadlý puk ze souboje Tolčinského s Lauridsenem.

V 57. minutě definitivně rozhodl Voronkov, který střelou z levého kruhu překonal Dahma. Završil tak skóre na konečných 3:0 a Rusové se díky tomuto výsledku dostali do prozatimního čela tabulky.

Zdroj: Livesport