Reklama

Rusko vs. Švédsko: Preview a tipy na sázení

Je tady předposlední den základních skupin tohoto šampionátu, kde proti sobě svedou souboj dvě těžké váhy. Oba výběry sice patří z dlouhodobého hlediska k absolutní světové špičce, nicméně nálada obou táborů je značně odlišná. Zatímco pro Rusy by měl být postup po čtvrtfinále už jen formalitou, Švédové stále doufají s nožem na krku v zázrak.

Zdroj: Pixabay

Tento den je na letošním MS prakticky tím posledním, kdy se při hokejových zápasech nebudou bavit fanoušci přímo v hledišti. I tak je tady ale dostatek předpokladů, abychom viděli zajímavý hokej.

VZÁJEMNÁ BILANCE

Tyhle dva národy na sebe naráží poměrně často. Je to pochopitelně dáno především vzájemnými zápasy v rámci EHT, ale i právě proto, že spolu často bojují o nejvyšší pozice na světový šampionát či olympijských hrách.

Historie čítá celkem 75 vzájemných zápasů! Ve 42 případech se radovala Sborná, Švédové triumfovali ve 32 zápasech. Celkový počet zahrnuje i jednu remízu. I skóre je tím pádem nakloněno Rusům, a to poměrem 221:198.

ROZDÍLNÁ CESTA NA ŠAMPIONÁTU

Rusko si zatím jakožto favorit turnaje počíná v Rize skvěle. Z pěti odehraných zápasů ztratilo pouze jeden, překvapivě se Slovenskem. Kromě toho drží velmi pozitivní skóre 19:8. 

To Švédové jsou na tom podstatně hůř. Nejvíce se na jejich nepříjemné situaci podepsal hrůzostrašný začátek. Hned na úvod šampionátu ztratili všechny body s Dánskem a Běloruskem.

V posledních zápasech už sice nějaké body sbírají, nicméně nabrali natolik velkou ztrátu, že si už nesmí dovolit jediné zaváhání. S pravděpodobně nejtěžším soupeřem na turnaji, to však může být při současné formě docela problém.

POSLEDNÍ NADĚJE ŠVÉDŮ 

Oba týmy se během svých zápasů na turnaj stále zlepšují. Rusové se z jediné porážky vypadá dostatečně poučili. Ačkoliv Švédové potřebují za každou cenu zvítězit, aby se udrželi ve hře, dosavadní výkony na turnaj na Rusy stačit pravděpodobně nebudou. Museli by ze sebe dostat mnohem víc.

Švédsko dokázalo dominovat pouze v jednom utkání, když deklasovali Švýcarsko vysoko 8:0. Jinak jejich hra postrádá lehkost a jistotu, kterou jindy výborní Švédi mají.

Lehkost však nechybí právě Rusům. Dá se tak předpokládat, že jim k vítězství v kurzu 1,92 nic nestojí. 

Žádná velká přestřelka se neočekává. Je dost pravděpodobné, že Švédi budou po bodech sahat do posledních okamžiků. Však jim taky nic jiného už nezbývá.

Závěrečný tlak s odkrytou brankou jim však muže přinést místo vyrovnání definitivní K.O. Ruští hráči totiž výborně zvládají hru pod tlakem. Vidíte to podobně? Potom si můžete vylepšit tiket gólem do prázdné klece krásným kurzem 2.90.

Tip na sázení | Vítězství Ruska v kurzu 1,92 u Tipsportu

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Dánsko vs. Belgie: Preview a tipy na sázení

Ve čtvrtek odpoledne nás čekají další zápasy na evropském šampionátu. Jedním z nich bude souboj mezi Dánskem a Belgií, která je papírovým favoritem. Potvrdí tuto roli i na hřišti?

Český tým na Euru v TV příliš netáhne! Hokej sledoval takřka dvojnásobek lidí

Český fotbalový tým oproti hokejovému příliš netáhne. Úvodní zápas se Skotskem vidělo 692 000 lidí, oproti tomu sledovanost hokejového týmu na mistrovství světa nepadla pod milion. Co za tím je?

Itálie vs. Švýcarsko: Preview a tipy na sázení

Ve středu jsou na programu evropského šampionátu úvodní zápasy druhého kola základnách skupin. Jedním z nich bude i souboj Itálie s nevyzpytatelným Švýcarskem. Jak duel dopadne?
Reklama