Spojte se s námi


Hokej

Rulíkova kritika v mediích je k ničemu. Hráči potřebují dostat sodu, jinak se český hokej nikam neposune

Kdo musel v pondělí ráno vstávat do práce a nechal si tak ujít závěrečné vystoupení české dvacítky v základní skupině juniorského šampionátu v Kanadě, dostal po probuzení velký šok. Svěřenci Radima Rulíka podlehli Lotyšsku, které původně nemělo na MS ani startovat.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Kdo musel v pondělí ráno vstávat do práce a nechal si tak ujít závěrečné vystoupení české dvacítky v základní skupině juniorského šampionátu v Kanadě, dostal po probuzení velký šok. Svěřenci Radima Rulíka podlehli Lotyšsku, které původně nemělo na MS ani startovat.

Velké ranní překvapení pro probouzející se. Pro fanoušky, kteří odložili na úkor juniorského hokeje svou večerku, zase doslova noční můra. Souboj s papírovým outsiderem z Lotyšska měl být pouhou formalitou. Obzvlášť po dobrém výkonu proti Finsku.

Pokud jsme však v pátek večer chrlili na mladé české hokejisty chválu, nezbývá nám nic jiného, než zase zvednout prst. Je pravda, že čtvrtfinále měl český tým jisté, přesto by měla být porážka s Lotyšskem nepřípustná. Navíc, připustíme-li fakt, že se soupeř dostal na šampionát jen na úkor vyřazeného Ruska.

Že došlo k podcenění soupeře, o tom netřeba vůbec diskutovat. V opačném případě by museli Lotyši předvést hokej jako z jiné planety. Protože ať už se náš mládežnický hokej nachází v jakékoliv krizi, tyhle porážky jsou nepřípustné. Hráči, kteří bojují o své kariéry v NHL, si nemohou dovolit takový zápas vypustit. Navíc v hokejem posvátné Kanadě, kde jsou na očích víc než jinde.

S hlavním koučem Radimem Rulíkem se nejspíš shodneme, když dáme stranou řeči o ztrátě sil: „Byl by alibismus říkat něco o únavě. V tomhle věku takoví hráči nemají s únavou problém, navíc ve třetí třetině byli dominantní. To bylo o hlavě. O motivaci a určité hrdosti, s kterou jsme nehráli,” má jasno kouč, kterého citoval hokej.cz.

Rulík rozhodně po utkání kritikou nešetřil: „My byli laxní, pomalí a nedůrazní. V podstatě jsme nehráli, z naší strany tam v podstatě nebyl tým po dvě třetiny. Nemohlo to vyústit v nic jiného,” uvědomuje si. Stejně tak řekl jeden holý fakt, že výkonem proti Lotyšsku český výběr zcela znehodnotil dosavadní výkon na turnaji, včetně zmíněného bojovného výkonu proti Finsku.

POMŮŽE KARTÁČ?

Slova hlavního kouče v mediálním prostoru potěší jen v tom, že se za nic neschovává. Řeči o mezinárodní ostudě bývají v mnoha případech přehnané, ale těžko po tomto utkání hledat jiný výraz. Kabina se po utkání zavřela, za zavřenými dveřmi probíhala grilovačka. Tedy doufejme, protože nic jiného by na místě teď ani nebylo.

Ideálně si vzpomenu na zázrak na ledě v podání mladých Američanů na olympiádě v Lake Placid z roku 1980. Tam se kouč s klukama nemazlil, bezprostředně po vypuštěném zápase zažili možná nejtvrdší tréninkový dril v jejich kariérách. Přesně to by teď potřebovali čeští mladíci, bez ohledu na to, jaký rok visí na hlavičce kalendáře.

Výsledek utkání tak nějak vysílá z Kanady do Česká signál: „Postup máme jistý, ser*me na to.” Tohle jim ale žádný z náročných českých fanoušků tolerovat nebude.

Teď čekají na české mladíky Američané. Za odměnu za svůj přesvědčený výkon vyfasovali toho nejtěžšího soupeře. po právu, nic jiného si nezaslouží. V podstatě jen postup by mohl částečně zahladit stopy této blamáže. I když ani ten by si snad teď ani nezasloužili. A pokud ano, budou to muset ukázat. Sami se dostali do těžké situace, sami se potom budou koukat českým fanouškům na ulici do obličeje.

Zdroj: MS juniorů 2022

Reklama

Hokej

Konec spekulací! Ruským hráčům NHL na cestě do Prahy nic nebrání

Přetahovaná ohledně ruských hráčů působících v NHL, kteří mají za týden přiletět na NHL Globe Series do Prahy, je u konce. Po posledním telefonátu mezi českým Ministerstvem zahraničí a centrálou NHL se došlo k závěru, že týmy San Jose Sharks a Nashville Predators nebudou omezovány.

Publikováno

dne

Přetahovaná ohledně ruských hráčů působících v NHL, kteří mají za týden přiletět na NHL Globe Series do Prahy, je u konce. Po posledním telefonátu mezi českým Ministerstvem zahraničí a centrálou NHL se došlo k závěru, že týmy San Jose Sharks a Nashville Predators nebudou omezovány.

Problém, který se táhne přibližně dva týdny, je vyřešený. Ministerstvo zahraniční tehdy poslalo oběma týmům NHL dopis, ve kterém stálo, že ani Česko, ani žádný jiný stát schengenského prostoru by v tuto chvíli neměl ruským hráčům vydat vízum pro vstup na území České republiky.

Generální manažer San Jose Mike Grier však jasně odpověděl, že pokud budou muset některé své hráče nechat v Americe, neodcestuje do Evropy nikdo z nich. Také zástupce komisionáře NHL Bill Daly na tohle téma řekl, že nemá žádné obavy, že by se ruští hráči zápasů v Praze nemohli zúčastnit.

V pondělí ještě ministr zahraničí Jan Lipavský uvedl, že hráčům nebudou vystavena víza. Zároveň však dodal, že pokud budou mít již platná víza, tak by měli být vpuštěni. Sám ale očekával ještě na tohle téma diskuse.

Nyní by měla být celá situace vyřešená: „Jedná se o soukromou akci, víza mají, takže z pohledu státu není důvod je nevpustit. Národní bezpečnost jejich přítomnost rozhodně neohrožuje. A to ani nezmiňuji, že kromě schengenských víz mají dlouhodobá pracovní víza americká a žijí v USA,“ uvedl pro Seznam zprávy ministr pro evropské záležitosti Tomáš Pojar.

Za ruské hokejisty se před několika dny postavili také čeští hráči Sharks Tomáš Hertl a Radim Šimek, kteří uvedli podobně jako generální manažer San Jose, že tito hráči nejsou součástí války a není důvod, proč by měli být trestání.

S těmito výroky určitě nebude souhlasit Dominik Hašek, který proti ruským hráčům v Praze několik týdnů tvrdě bojuje. Prohlásil, že pokud vedení NHL najde pro ruské hokejisty do Prahy cestu, bude to brát jako podraz. Na sociální síti Twitter také uvedl, že NHL ponese za tohle rozhodnutí následky.

Zdroj: NHL, Seznam zprávy

Pokračovat ve čtení

Hokej

Šílený start Zlína do Chance ligy nebere konce. Syn jeho trenéra rozhodl o výhře Prostějova

Ve Zlíně zažívají po startu Chance ligy pořádně tvrdé probuzení do reality. Tým soutěží neproplouvá ani zdaleka tak hladce, jak se očekávalo. Ve středu přidali Berani již čtvrtou porážku z šesti zápasů a spadli až na 12. místo.

Publikováno

dne

Od

Ve Zlíně zažívají po startu Chance ligy pořádně tvrdé probuzení do reality. Tým soutěží neproplouvá ani zdaleka tak hladce, jak se očekávalo. Ve středu přidali Berani již čtvrtou porážku z šesti zápasů a spadli až na 12. místo. Poměrem 2:1 v prodloužení je porazil poslední Prostějov a aby byla ironie dokonána, o obě trefy hostů se postaral syn zlínského trenéra.

Takhle si to po sestupu do druhé nejvyšší české soutěže ve Zlíně rozhodně nepředstavovali. Po porážce od Kolína přišla sice výhra v Šumperku a po nájezdech i v Jihlavě, následovala ale ponižující prohra ve velkém derby se Vsetínem, neúspěšný výlet až do Sokolova a nejčerstvěji také prohra s Prostějovem.

Na Zimní stadion Luďka Čajky dorazilo ve sváteční den lehce přes dva tisíce lidí, z toho několik desítek příznivců Jestřábů, kteří celý zápas neúnavně povzbuzovali a vytvářeli výbornou atmosféru, zatímco na druhé straně probíhalo po frašce se Vsetínem veskrze neorganizované, leč nakonec též vcelku solidní povzbuzování.

Zřejmě nejvíce se příchozí bavili v první třetině, kdy po osmi minutách otevírala z dorážky skóre letní prostějovská posila a zlínský odchovanec Roman Vlach, mimochodem syn hlavního kouče Beranů Rostislava Vlacha.

Těsně před odchodem do šaten se pak domácí dočkali vyrovnání, když byl při zakončování do prázdné branky faulován Petr Mrázek a tentýž hráč následně krásnou kličkou do bekhendu taky využil nařízeného trestného střílení.

Pak, jak už se ve zlínských zápasech stalo smutným zaběhnutým zvykem, branka až do třetí sirény nepadla. Přestože žlutomodří ve druhé polovině utkání hýřili aktivitou soupeře téměř permanentně drželi pod tlakem, nebyli schopni vytvořit brankovou akci.

Rozhodovalo se tak v prodloužení, kdy se Zlínští nechali vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě a prakticky s uplynutím trestu Prostějov rozhodl o svém vítězství. Katem topícího se Vlachova Zlína nebyl nikdo jiný než Vlach.

„Je jen otázkou času, kdy půjdou nahoru. Není tak jednoduché zvyknout si na tuhle soutěž. Některým týmům to trvalo hodně dlouho. Mají výborné trenéry a myslím si, že je to opravdu jen otázka času a trpělivosti,” řekl o zlínském trápení v pozápasovém vyjádření prostějovský kouč Aleš Totter.

Problém mužstva z Baťova města přitom tkví především v produktivitě a nedisciplinovanosti. Pouhých devět vstřelených branek je suverénně nejhorší číslo z celé soutěže. Hráči proměňují sotva pět a půl procenta střel a co hůř, mají výrazně jasně největší počet trestných minut – 73 jen po šesti zápasech!

Oporou je alespoň brankář. Tedy od té doby, co Daniel Huf před třetí třetinou úvodní bitvy s Kolínem vystřídal Libora Kašíka. Aktuálně má druhá nejlepší čísla z Chance ligy, ať už jde o statistiku procentuální úspěšnosti nebo průměrného počtu obdržených gólů.

„Bojujeme se střeleckou potencí, která nám dělá problém už od samého začátku té ligy a zatím se nám z toho nepodařilo dostat. Herně se to mírně zvedlo, ale je na čem pracovat,” uvědomuje si Rostislav Vlach, hlavní kouč mužstva.

Zlín po porážce od posledního celku ligy klesl až na 12. místo. Přitom má i právě s Prostějovem stejný počet bodů. V sobotu vyjíždí na led aktuálně čtvrté Třebíče, jejíž dosavadní zisk je takřka dvojnásobný.

Zdroj: Hokej.cz, PSG Berani Zlín

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Preview a tipy 6. kola TELH: Na výhru čeká poslední tým. Šlágr kola se hraje v Pardubicích

Tipsport Extraliga pokračuje ve zběsilém tempu. Šesté kolo nabídne v následujících dvou dnech šest utkání, Energie a Litvínov budou tentokrát odpočívat. Největším hitem bude páteční televizní utkání na ledě Dynama, kde přijede pražská Sparta.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga pokračuje ve zběsilém tempu. Šesté kolo nabídne v následujících dvou dnech šest utkání, Energie a Litvínov budou tentokrát odpočívat. Největším hitem bude páteční  televizní utkání na ledě Dynama, kde přijede pražská Sparta.

čtvrtek 29. září 2022 – 18:00
VÍTKOVICE RIDERA  vs. MLADÁ BOLESLAV

I tomuto utkání by slušela nálepka “šlágr”, jelikož se střetnou dva týmy, které skvěle zahájily sezonu. Pro Vítkovice to bude teprve druhé domácí utkání. Z celkových pěti dokázali vyhrát tři a nasbírat do tabulky deset bodů. Naposledy však padly na Spartě.

Naopak Mladá Boleslav pokračuje ve vítězném tažení, když vyhrála už tři poslední zápasy. Jediné klopýtnutí zaznamenali Bruslaři na ledě Olomouce ve druhém kole. Bodově jsou na tom úplně totožně, jako jejich soupeř. Využijí výhodu domácího prostředí?

Vítkovice jsou podle sázkových kanceláří favoritem v kurzu 2,20.

čtvrtek 29. září 2022 – 18:00
RYTÍŘI KLADNO  vs.  OCELÁŘI TŘINEC

Kladno – 4. místo – 10 bodů, Třinec – 11. místo – čtyři body. Asi drtivá většina fanoušků v republice čekala, že po pěti extraligových kolech to bude spíš naopak. Takový je však hokej.

Kladno dokázalo bodovat ve všech pěti zápasech, poslední tři duely končili Rytíři vítězně. A to je fér přiznat, že neměli vůbec jednoduchý los. Proti budou stát tentokrát Oceláři, kteří dokázali zvítězit až na pátý pokus v posledním utkání na Kometě. Tady to smrdí remízou v kurzu 4.20.

Třinec je podle sázkových kanceláří mírným favoritem v kurzu 2,15.

čtvrtek 29. září 2022 – 17:30
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC vs.  ŠKODA PLZEŇ
(O2 TV Sport)

Remízový král z Liberce směle pokračuje v prapodivném začátku sezony a ničí svými vyrovnanými duely sázkařům tikety. Pět remíz za sebou od začátku sezony ve své historii extraliga nepamatuje. Co může Bílé Tygry trochu trápit je fakt, že v posledních dvou případech odešli z ledu poraženi.

Tápající Plzeň konečně zabrala! Stejně jako Třinec čekala Škodovka na výhru pět zápasů, než se jí podařilo doma nasázet šest gólů Karlovým Varům. Na druhou výhru Indiánů v řadě vypsali bookmakeři kurz dokonce 4,02, takže favorit je zřejmý. Nebo že do šestice remíza Liberce? 

Liberec podle sázkových kanceláří favoritem v kurzu 1,72.

pátek 30. září 2022 – 17:30
MOTOR ČB  vs.  HC OLOMOUC

Po dobrém startu se českobudějovický Motor náhle zadrhnul. V prvních třech duelech braly České Budějovice vysoká i překvapivá vítězství, pak ale dvakrát po sobě klopýtly. Co víc, najednou nedokáží vstřelit víc než jednu branku. Znovu se ukazuje, jak je Motor závislý na gólech Milana Gulaše. Dvakrát mlčel, nyní by mohl zase udeřit.

Na úvod sezony rozhodně překvapila Olomouc, která však po třech úvodních výhrách padla proti silnému Dynamu. Teoreticky by mohla využít slabší chvilky Motoru. Jedno je jasné. Kdo vyhraje, vrátí se na vítěznou vlnu.

Motor je podle sázkových kanceláří favoritem v kurzu 1,90.

pátek 30. září 2022 – 18:00
KOMETA BRNO  vs.  MOUNTFIELD HK

Kometa začala letos padat a vyhasínat daleko dřív, než jsme čekali. Má sice na kontě dvě výhry, ale vedení klubu v čele s Liborem Zábranským určitě čekalo víc. Navíc mají v tabulce výsledků porážky od papírově slabšího Kladna a tápajících Ocelářů. Přišel by vhod návrat marodů. V opačném případě se nejspíš bude Kometa trápit dál.

Mountfield v dosavadním průběhu sezony zatím předvádí vyrovnané výkony. Vyhrál sice jen tři z pěti zápasů, ale v žádném nepropadl. Ani jednou nedostal Hradec víc než dvě branky. Proti Kometě by to mohlo být podobné s kurzem 1,76. Podle bookmakerů však utkání favorita nemá.

Na oba týmy je vypsán shodný kurz 2,45.

pátek 30. září 2022 – 18:00
DYNAMO PARDUBICE  vs.  SPARTA PRAHA
(O2 TV Sport)

Šesté kolo ozdobí také souboj těžkých vah a dvou aspirantů na titul. Dynamo zatím šlape přesně podle představ fanoušků i náročného klubového majitele, bodovalo ve všech pěti dosavadních zápasech. Čtyřikrát z toho braly Pardubice vítězství. Logicky budou tak v domácím prostředí favorité oni.

Sparta pokračuje ve svých tradicích ze začátků sezón, kdy jsou jejich výkony jak na houpačce. Prohrála s Olomoucí a Mladou Boleslaví, výhry si připsala postupně proti Litvínovu, Plzni a posledně doma s Vítkovicemi. Až teď je ale čeká papírově opravdu silný soupeř. I proto jsou sázkovky k případnému vítězství Pražanů skeptičtí, s čímž se asi dá souhlasit.

Dynamo je podle sázkových kanceláří favoritem v kurzu 2,10. 

Mimo hru zůstanou tentokrát týmy Karlových Varů a Litvínova, kteří své utkání v rámci 6. kola sehrají až 4. října.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Tipsport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené