Spojte se s námi


Hokej

Rulík nominoval na Švýcarské hokejové hry! Kapitán je zpět, hvězdné bratrské duo nebude kompletní. Nechybí ani nováčci

Švýcarské hokejové hry se blíží, trenér národního hokejového týmu Radim Rulík už zveřejnil českou nominaci. Vrací se do ní kapitán týmu, z hvězdné bratrské dvojice pojede pouze jeden ze sourozenců.

Publikováno

dne

Švýcarské hokejové hry se blíží, trenér národního hokejového týmu Radim Rulík už zveřejnil českou nominaci. Vrací se do ní kapitán týmu, z hvězdné bratrské dvojice pojede pouze jeden ze sourozenců.

Radim Rulík nominoval do Švýcarska, těšit se čeští fanoušci mohou například na návrat kapitánské hvězdy Romana Červenky, společně s nímž se vracejí i další tradiční jména.

Řeč je o Michalu Kempném, Tomáši Kundrátkovi, ale i o Davidu Kašem, ten oblékl dres národního týmu naposledy před více než dvěma lety, a to v listopadu roku 2021.

Hvězdné bratrské duo z Litvínova, které dříve působilo i ve slavné NHL, ovšem nebude kompletní. Zatímco David v nominaci nechybí, jeho bratra Ondřeje v ní nenajdete.

Ve 27členné nominaci najdeme dva gólmany, 10 zadáků a 15 útočníků. Rulík povolal hned 18 hokejistů, kteří mu při jeho premiéře pomohli triumfovat na Karjala Cupu. V nominaci se objevili i úplní nováčci, jako jsou bek Motoru Mikuláš Hovorka nebo útočník Bílých Tygrů Jakub Rychlovský.

Oproti nominaci na první akci jsme udělali určité změny, ale nemyslím si, že jsou zásadní. Vzali jsme čtyři nové obránce, pět útočníků a jednoho brankáře, kteří s námi nebyli,“ uvedl trenér pro iSport.

Při sestavování nominace se přihlíželo i k tomu, jakou roli hrají hráči ve svých týmech nebo na jakou stranu drží hokejku. „K tomu všemu jsme přihlídli, ale zároveň jsme chtěli zachovat většinu týmu a pokračovat v práci s týmem a hráči, kteří se nám osvědčili,“ dodal Rulík.

V brance národního týmu se objeví Dominik Pavlát z Plzně nebo Roman Will z Pardubic. Oba mohou svými výkony zabojovat i o pozvánku na mistroství světa, které se bude konat v příštím roce v Praze a Ostravě.

Nominace českého týmu na Švýcarské hokejové hry:

Brankáři: Dominik Pavlát (HC Škoda Plzeň), Roman Will (HC Dynamo Pardubice)

Obránci: Michal Kempný (HC Sparta Praha), Filip Král (Lahti Pelicans, FIN), Jakub Galvas (Malmö Redhawks, SWE), Mikuláš Hovorka (HC Motor České Budějovice), Tomáš Kundrátek (HC Oceláři Třinec), Martin Jandus (Kärpät Oulu, FIN) Dominik Mašín (Ilves Tampere, FIN), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), Libor Zábranský (Ässät Pori, FIN), Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec)

Útočníci: Roman Červenka (SC Rapperswil-Jona Lakers, SWI), Michael Špaček (HC Ambri-Piotta, SWI), David Kaše (HC Verva Litvínov), Jakub Rychlovský (Bílí Tygři Liberec), Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (oba Mikkelin Jukurit, FIN), Matěj Stránský (HC Davos, SWI), Pavel Kousal, Michal Řepík (HC Sparta Praha), Radan Lenc (HV71, SWE), Jakub Flek (HC Kometa Brno), Daniel Voženílek (HC Oceláři Třinec), Tomáš Filippi (Bílí Tygři Liberec), David Tomášek (Färjestad Karlstad, SWE)

Zdroje: iSport, Česká hokejová reprezentace

Reklama

Oblíbené