Spojte se s námi


Hokej

Rozpis zápasů play-off MS 2022: Ve finále Kanada s Finskem, Češi mají bronz!

Základní skupiny světového šampionátu v hokeji pro rok 2022 patří historii. Do vyřazovací části postoupilo osm nejlepších týmů, čtyři z každé skupiny. V tomto přehledu naleznete program i s aktualizovanými výsledky play-off mistrovství světa ve Finsku.

Publikováno

dne

AKTUALIZUJEME – Play-off mistrovství světa ve Finsku spěchá do finiše! Do vyřazovací části postoupilo osm nejlepších týmů, čtyři z každé skupiny. Do finále se probojovaly týmy Finska a Kanady. V tomto přehledu naleznete program i s aktualizovanými výsledky play-off mistrovství světa ve Finsku.

Do předání zlatých medailí a poháru pro novopečené mistry světa, zbývá odehrát poslední dvě utkání. Čtvrtfinále se ještě tradičně odehrálo v obou arénách, jak v ledovém paláci v Helsinkách, tak ve zbrusu nové Nokia Aréně.

Tak jako před čtvrtfinále, tak i před semifinále dostali postupující den volna. Semifinále a finále, potažmo zápas o bronz, patří tradičně závěrečnému víkendu turnaje.

V neděli odpoledne od 14:20 začne utkání o bronzové medaile. Finálový souboj vypukne od 19:20 ve zcela určitě zaplněném moderním stánku v Tampere.

ČEŠI HRAJÍ O BRONZ

Česká hokejová reprezentace skončila v základní skupině B na třetím místě. Ve čtvrtfinále si poradili svěřenci Kariho Jalonena s výběrem Německa, když zvítězili 4:1. 

V semifinále ale bohužel česká reprezentace nestačila na silnou Kanadu, se kterou podlehla vysoko 1:6. Ve druhém semifinále porazili domácí hokejisté Finska výběr USA 4:3, v neděli večer si tak s Kanadou zahrají finále.

PROGRAM PLAY-OFF MS 2022
ČTVRTFINÁLE 
(čtvrtek 26. 5. 2022)

15:20 – Helsinki Ice Hall
🇩🇪 Německo  1:4  ČESKO 🇨🇿

15:20 – Nokia Arena
🇸🇪 Švédsko  3:4p  Kanada 🇨🇦

19:20 – Helsinki Ice Hall
🇨🇭 Švýcarsko  0:3  USA 🇺🇸

19:20 – Nokia Arena
🇫🇮 Finsko  4:2  Slovensko 🇸🇰

SEMIFINÁLE
(sobota 28. 5. 2022)

13:20 – Nokia Arena
🇫🇮 Finsko  4:3  USA 🇺🇸

17:20 – Nokia Arena
🇨🇦 Kanada  6:1  Česko 🇨🇿

O3. MÍSTO
(neděle 29. 5. 2022)

14:20 – Nokia Arena
🇺🇸 USA  4:8  Česko 🇨🇿

FINÁLE
(neděle 29. 5. 2022)

19:20 – Nokia Arena
🇫🇮 Finsko  4:3p  Kanada 🇨🇦

Zdroj: IIHF

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené