Spojte se s námi

Ostatní

Rozdělení do košů před losem MS: Kdo bude ve skupině smrti?

Publikováno

dne

Fotbalové MS v Rusku 2018 už má kompletní seznam účastníků a zároveň je známé i rozdělení do čtyř výkonnostních košů před losem skupinové fáze.

Tento slavnostní ceremoniál se uskuteční 1. prosince v Moskvě.

Už před několika týdny Mezinárodní fotbalová federace zveřejnila nové pravidla rozdělení účastníků do košů. Střešní fotbal světového fotbalu rozhodl, že všechny čtyři koše sestaví výlučně na základě žebříčku FIFA.

Doteď platila zásada, že první koš zahrnoval nejlepší týmy ze zmíněného rankingu a ostatní tři koše obsadily na základě geografického kritéria.

Zajímavostí je skutečnost, že nejníže ze všech účastníků figuruje v rankingu FIFA organizátorská země – až na 65. příčce.

http://gty.im/541919744

Jednotlivé reprezentace jsou přiřazené do košů podle umístnění v říjnovém žebříčku FIFA. Při losu se v jedné skupině nemůžou ocitnout dvě země z té stejné konfederace. Výjimku tvoří Evropa, která může do jedné skupiny dodat až dva zástupce.

V prvním koši se krom hostitele turnaje Ruska objeví i obhájce titulu Německo, Brazílie, Portugalsko, Argentina, Belgie, Polsko a Francie.

Až v koši číslo dva se ocitly tři země, které v minulosti získali zlato na MS – Španělsko, Anglie či Uruguay.

Úplnými nováčky na scéně MS budou Island a Panama. Na příštím „mundiale“ se představí dohromady 20 reprezentací, které byly na MS 2014 v Brazílii.

Naopak na akci budou chybět 4-násobní mistři světa Italové, vítězové ostatních dvou ročníků Copa América Chilané, tradiční účastník USA či bronzový tým ze šampionátu v Brazílii – Holandsko.

Rozdělení do jednotlivých výkonnostních košů před losem skupinové fáze MS 2018 v Rusku:

1. koš: Rusko (organizátor – 65. místo v rankingu FIFA), Německo (1.), Brazílie (2.), Portugalsko (3.), Argentina (4.), Belgie (5.), Polsko (6. ), Francie (7.)

2. koš: Španělsko (8.), Peru (10.), Švýcarsko (11.), Anglie (12.), Kolumbie (13.), Mexiko (16.), Uruguay (17.), Chorvatsko (18. )

3. koš: Dánsko (19.), Island (21.), Kostarika (22.), Švédsko (25.), Tunisko (28.), Egypt (30.), Senegal (32.), Írán (34. )

4. koš: Srbsko (38.), Nigérie (41.), Austrálie (43.), Japonsko (44.), Maroko (48.), Panama (49.), Korejská republika (62.), Saúdská Arábie ( 63.)

Reklama

Oblíbené