Spojte se s námi


Motorsport

Rovanperä to opět dokázal! Finský závodník obhájil titul ve WRC. Čech Erik Cais dosáhl na skvělý výsledek

Kalle Rovanperä to dokázal! Po středoevropském podniku tento třiadvacetiletý finský závodník obhájil mistrovský titul. Všem tak jasně ukázal, že je v současné době nejlepším jezdcem ve WRC. K celkovému prvenství mu přitom stačily pouze čtyři vítězství.

Publikováno

dne

Kalle Rovanperä to dokázal! Po středoevropském podniku tento třiadvacetiletý finský závodník obhájil mistrovský titul. Všem tak jasně ukázal, že je v současné době nejlepším jezdcem ve WRC. K celkovému prvenství mu přitom stačily pouze čtyři vítězství.

Rovanperä se po Středoevropské rallye může radovat z obhajoby mistrovského titulu. Finský závodník měl přitom obrovskou šanci na zisk druhého celkového prvenství v řadě už od sobotního rána, kdy v jedenácté erzetě havaroval Elfyn Evans.

Lídrem průběžného pořadí podniku, jež začínal na území České republiky, byl Thierry Neuville. Belgičan ve službách týmů Shell Mobis Hyundai WRT postupně navyšoval svůj náskok na své nejbližší pronásledovatele.

Neuville se tedy stal vítězem Středoevropské rallye, když si na druhého Rovanperu vypracoval náskok v podobě necelých 58 vteřin. Třetí skončil Ott Tänak, jenž už ztratil poměrně výrazně, a sice 1 minutu a téměř 53 sekund.

Sezónu Rovanperä začal druhým místem v Monte-Carlu, poté zaznamenal tři čtvrtá místa ve Švédsku, Mexiku a Chorvatsku. Vyhrát se mu podařilo až v pátém podniku letošní sezóny – v Portugalské rallye.

Další stupně vítězů získal v Itálii (3.) a v Keni (2.), v Estonsku poté znovu ochutnal, jak chutná vítězství. Finskou domácí rallye Rovanperä nedokončil, v řecké a zároveň legendární Acropolis rallye ale zase vyhrál.

V Chile následně skončil čtvrtý, no a po nehodě Evanse mu ke korunovaci druhé místo ve Středoevropské rallye bohatě stačilo.

Rovanperä o obhajobě titulu, Cais jedenáctý

„Cítím se opravdu dobře. Myslím, že letošní rok byl pro mě osobně důležitější než ten loňský. Konkurence byla těsnější a my jsme odvedli opravdu dobrou práci,“ řekl již dvojnásobný šampion v rozhovoru pro oficiální web WRC.

„Největší dík samozřejmě patří Jonnemu – je to také nejlepší spolujezdec na světě. Tenhle ročník si užiju víc než ten první,“ dodal Rovanperä.

Nejlepším českým závodníkem byl Erik Cais, který v kategorii Rally2 skončil druhý! V celkovém pořadí, i spolu s královskou kategorií WRC, dosáhl na velmi slušné jedenácté místo. Právě v kategorii Rally2, tedy druhé nejvyšší soutěži, slaví zisk titulu Nor Andreas Mikkelsen.

Zdroj: WRC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.