Spojte se s námi


Motorsport

Čeští motorističtí fandové uvidí vozy WRC v Praze! Středoevropská rallye startuje

Čeští příznivci motoristického sportu se mají na co těšit. Světový šampionát v rallye hostí ve dnech 26. – 29. října Česká republika, Rakousko a Německo. Slavnostní start je ve čtvrtek v Praze, druhý den zavítají jezdci na Šumavu.

Publikováno

dne

Čeští příznivci motoristického sportu se mají na co těšit. Světový šampionát v rallye hostí ve dnech 26. – 29. října Česká republika, Rakousko a Německo. Slavnostní start je ve čtvrtek v Praze, druhý den zavítají jezdci na Šumavu.

Organizátoři mluví o historické události. Soutěž mistrovství světa se poprvé pojede ve třech zemích. Středoevropská rallye, to je osmnáct rychlostních zkoušek v celkové délce 313 kilometrů. I s přejezdy čeká závodníky za volantem 1650 kilometrů.

Světová špička se sejde ve čtvrtek 26. října v Praze na Hradčanském náměstí, kde je slavnostní start rallye. Poté posádky vyrazí na speciálně vytvořený okruh na závodišti v Chuchli. Piloti tu absolvují dva kilometry na mixu asfaltu a šotoliny.

Z Prahy se rallye přesune na Šumavu

Ještě ve čtvrtek se závod přesune do Čínova u Klatov, kde se jede v rámci mistrovství světa okruhová erzeta. Je to velká rarita, kterou je možné zažít pouze v Česku. Trať v okolí Klatov se v této podobě jede naposledy.

V pátek 27. října se bude závodit znovu na Šumavě. Motory budou burácet ve Vlachově Březí a v Šumavských Hošticích na Prachaticku, a také ve Zvotokách v okrese Strakonice. Šumavské rychlostní zkoušky budou měřit dohromady 61 kilometrů a pojede se dopoledne i odpoledne.

„Kulisy pražského Hradu a divácká erzeta na Výstavišti přinesou atraktivní podívanou. Píšeme historii rallye v České republice a věříme, že přijede co nejvíc fanoušků nejen v Praze, ale i na Šumavě, kde se pojede sedm rychlostních zkoušek na tradičních tratích na Klatovsku,” řekl Deníku Tomáš Kunc, generální sekretář Autoklubu ČR a jednatel Středoevropské rallye.

V sobotu a v neděli bude šampionát v rallye pokračovat na rakouských a německých tratích. Jezdit se bude v blízkém příhraničí, takže čeští příznivci budou mít příležitost na vlastní oči sledovat hvězdy světové rallye i o víkendu. Nový mistr světa bude korunován v neděli v německém Pasově.

Favoritem na celkové prvenství je Fin Rovanperä

Neblíže k trůnu má Fin Kalle Rovanperä, neboť v průběžném pořadí světového šampionátu má náskok 31 bodů před druhým Britem Elfynem Evansem. Dalšími hvězdami jsou Belgičan Thierry Neuville, ten je momentálně třetí, a také Francouz Sébastien Ogier, který se může pyšnit osmi tituly mistra světa.

Na startu budou i Češi, ve startovní listině najdeme jedenáct českých posádek. Nejvíc se věří Eriku Caisovi, který bude usilovat o světové body v kategorii WRC2. Podle jeho názoru jsou tratě Středoevropské rallye jakýmsi mixem Monte Carla a Chorvatska.

„Určitě to bude zajímavé, hlavně divácky. Bude to nové, celá rallye je nová, a vidět vozy WRC v Praze na Hradčanském náměstí a v ostrém tempu ve Velké Chuchli, to se jen tak nepoštěstí. My se moc těšíme a věříme, že nás na premiérové světové rallye v České republice podpoří co nejvíc diváků,“ řekl Deníku Erik Cais.

Zdroj: Deník, WRC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.