Spojte se s námi


Bojové sporty

Roman Paulus si došel pro výhru problémům navzdory. Odhalil detaily ze zákulisí. Je ve hře zápas s Magardem?

Bojoval s nepřízní osudu. Už od odletu do Anglie musel Roman Paulus řešit nepříjemnosti. „Zlý začátek, dobrý konec,“ říkali mu jeho trenéři. Stejným směrem se ubíral i jeho zápas s anglickou nadějí Nathanem Haywoodem. V rozhovoru pro Ruik slovenský talent dal nahlédnout do zákulisí a prozradil i své plány.

Publikováno

dne

Bojoval s nepřízní osudu. Už od odletu do Anglie musel Roman Paulus řešit nepříjemnosti. „Zlý začátek, dobrý konec,“ říkali mu jeho trenéři. Stejným směrem se ubíral i jeho zápas s anglickou nadějí Nathanem Haywoodem. V rozhovoru pro Ruik slovenský talent dal nahlédnout do zákulisí a prozradil i své plány.

Roman Paulus bojoval s nepřízní osudu

Sympaťák, profík každým coulem. To je Roman Paulus. Navíc se jedná o zajímavý slovenský prospekt, který má velké ambice. V poslední době to však neměl snadné. Čelil těžkým soupeřům, střídal prohry a výhry. V Newcastlu se na galavečeru OKTAGON 52 chtěl dostat zpět na vítěznou vlnu.

Jeho soupeřem byl Nathan Haywood, nadějný Angličan. Pro slovenského bojovníka to byl první zápas v bantamové váze, jenže bohužel váhu nesplnil. Důvod? Do Anglie mu nedorazila zavazadla.

„Je za tím delší příběh, který v zákulisí nikdo moc neví. Ve čtvrtek ráno jsme jeli na letiště a v Bratislavě byla taková nehoda, že jsme asi hodinu stáli v koloně. To nám sebralo moc času. Sotva jsme stihli odlet. Když jsme naložili batohy, tak už je nestihli odvézt do letadla, protože to bylo na poslední chvíli,“ přiznal Paulus nepříjemné komplikace v rozhovoru pro Ruik.

„Hrozilo, že nestihneme let. Přijel jsem s jedním batohem, kde jsem měl věci na trénování a chránič na zuby. Doplňky, čaje na odvodnění apod. mi nedorazily. Ale zabojovali jsme s tím. Myslím, že jsme to zvládli celkem dobře. Až budu do bantamu shazovat příště, bude to lepší. Stalo se to. Bojovali jsme až do konce,“ dodal.

Něco takového pochopitelně může mít velký vliv na psychiku: „Byl jsem v první moment dost naštvaný. Hodně mi to ovlivnilo psychiku. Stále jsem nadával, že proč tohle a proč tamto. Trenéři ale říkali, že zlý začátek, dobrý konec, tak jsem tomu nějak uvěřil, kousl jsem se, hecnul jsem se a že pojďme do toho.“

Paulus tedy chtěl požádat o catchweight, trenér mu to ale nedovolil. Přetrvalo tak odhodlání splnit bantamovou váhu a minimálně může být slovenská naděje spokojená s tím, že to nevypustila.

„Ráno v den zápasu už jsem byl v hlavě v pohodě, ale byl jsem naštvaný a zklamaný sám ze sebe, protože jsem neudělal váhu, přičemž jsem profík a je to moje povinnost,“ říká.

Slovenská naděje zvládla další obrat

Během staredownu po vážení došlo k zajímavému momentu. Nathan Haywood pronesl několik slov a Roman Paulus svému soupeři úplně nerozuměl: „Říkal něco o váze. Nevím, jak to myslel. Bral jsem si to tak, že se mi směje. Věděl, že jsem nesplnil váhu. Myslel jsem, že do mě rýpe, proto jsem mu odpověděl, že si to další den vyříkáme v kleci. Zbytek jsem ani nevnímal. Byl jsem odpálený a unavený.“

Když pak došlo na zápas, nezahájil ho slovenský bojovník nejlépe. Angličan působil nečitelně, kreativně. První kolo ovládl. Pak ale Roman začal zápas otáčet, což, jak už dříve ukázal, velmi dobře zvládá.

„Haywood dopředu říkal, že bude držet distanc a čekat, že na něj budu tlačit. Sám říkal, že mám dobrý box. Čekali jsme, že tedy bude držet distanc a okopávat nohu. Nakonec jsme na něj našli recept. Minutu před koncem prvního kola jsem mu ale dal zbytečně koleno, po němž mě hodil na zem a odkontroloval mě. Kdyby se to nestalo, mohlo to kolo jít i na mou stranu,“ pustil se do hodnocení zápasu.

„Ale bylo otevřené bodování, takže jsme viděli, že prohrávám. Od druhého kola jsem si ale našel prostor a když jsem s ním boxoval, tak šlo vidět, že mu to nechutná. Byl rozbitý a krvavý, chytil jsem mu nos, pak už to bylo dobré,“ dodal Paulus, jenž ve třetím kole necelou minutu před koncem vyhrál na rear-naked choke.

Bude další na řadě Magard?

Váhu sice Roman Paulus nesplnil, to se však dá za zmíněných okolností absolutně chápat. Proto stále teprve 23letý bojovník hodlá zůstat nadále v bantamové divizi.

„Nechci si stěžovat na ty věci ohledně bagáže, ale všechno ti to ovlivní. Shazování bylo náročné, ale jsme zkušenější a víme, že se to dá dělat líp. Cítil jsem se v té váze dobře, sedělo mi to, cítil jsem se v tom silný. Byl jsem rychlý, výbušný, dost tvrdý. Chtěl bych v bantamu zůstat. Uvidíme, jak to bude dál. Asi jsem jediný československý zápasník, co zápasí v bantamu, což by mohlo být fajn,“ má jasno.

„Pro Oktagon by mohlo být dobře, že bude mít i v téhle váze zástupce z Česka nebo Slovenska. Je tam hodně zahraničních bojovníků. Doufám, že se posunu v rankingu. Topallaj (minulý soupeř Pauluse – pozn. red.) byl přidaný do 66, i když převážil o tři kila a ani se nesnažil do té váhy shodit. Ani se jí nepřiblížil, takže bych Ondru Novotného poprosil, aby mě přidal do rankingu v bantamu,“ doplnil.

A co bude dál? Ve hře byl zajímavý zápas a obrovská výzva, jíž by se ani do dalších měsíců Roman Paulus nebránil. Jméno dalšího soupeře sice Novotnému v kleci neřekl, ale v rozhovoru byl o něco sdílnější.

„Jméno jsem Ondrovi nechtěl říct i kvůli tomu, že jsem převážil. Naposledy jsme ale řešili zápas s Jonasem Magardem do Německa v catchweight, ale on teď zápasí s Cartwrightem. Takže uvidíme. Nevím. Jsou tam tihle dva i další v tom rankingu,“ prozradil Paulus.

„Magard byl šampion divize, ale co mám říct? Ne? Musel bych nastoupit, kdyby mi ho nabídli. Je tam celkově hodně soupeřů. Je tam například šampion Lima či Gustavo Lopez,“ přemýšlel nad dalšími možnými soupeři.

Roman Paulus si pochvaluje Anglii a Newcastle

Slovenský bojovník udělal svým výkonem dojem. A nejen ním. Anglické publikum si Roman Paulus získal i tím, že se po zápase v kleci snažil mluvit anglicky, přičemž si nevedl vůbec zle. Jeho snahu fanoušci i ocenili.

Sám talent slovenského MMA přiznává, že se na své angličtině snaží pracovat a zlepšuje si ji, jak jen to jde. Nicméně jak už vyplynulo ze zbytku rozhovoru, když vysvětloval situaci ze staredownu, nerozumí úplně všemu.

Proto se nabízela otázka, jak by si poradil s trashtalky, kterými se proslavili Magard i jeho sobotní soupeř Jack Cartwright. „Kdyby na mě šli s tou jejich angličtinou, tak nevím, co bych jim řekl. Slovensky bych na ně asi nemluvil. Ten přízvuk je strašný,“ promluvil zejména na adresu Cartwrighta.

V duelu Magard vs Cartwright pak Roman Paulus neviděl favorita. Tipoval, že zápas skončí před limitem. To se nestalo. Na body jej ovládl dánský Shark. Tedy muž, s nímž by se potenciálně mohl utkat, byť je zřejmé, že Magard má úplně jiný cíl. Titul.

Nicméně na závěr rozhovoru Paulus řešil jiné věci. Byl vděčný své rodině, trenérům i bojovníkům, co mu pomáhají s přípravou. Mimo to prozradil, že si duel v Anglii navzdory komplikacím užil.

„Je to moje poprvé v Anglii. Nerad létám, nemám to rád, takže jsem se moc do zahraničí nedostal. Byl jsem už v Německu, teď v té Anglii a Newcastle se mi líbí. Líbí se mi aréna, je to tu fajn, není to tu tak velké, ale mělo to tu dobrou atmosféru a užil jsem si to,“ uzavřel Paulus rozhovor.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.