Spojte se s námi

eSports

RIIJK se stává mistrem ČR ve hře FIFA 19 a pojede na turnaj do Paříže!

Zveřejněno

dne

Štěpán “RIIJK” Sobocki zvítězil v PlayStation Mistrovství České republiky ve hře FIFA 19. Zajistil si tak místo na PlayStation Contentinal Cupu, který se bude konat příští týden od 26. do 28. října v Paříži.

Zdroj: facebook.com/RIIJK94/

Velké finále Mistrovství České republiky se odehrálo včera na Veletrzích Brno. Turnaje se také účastnili hráči jako T9Laky, MrRici, Gogetinho či Emerickson, který se ale do vyřazovací fáze neprobojoval. Do finále turnaje se probojoval společně s vítězným RIIJKem i T9Laky, který svému soupeři podlehl 2:0.

Do Francie se tak podívá RIIJK, který se tak stal součástí 32 nejlepších hráčů svého oboru. Mimo kvalifikace do Continental Cupu také vyhrál 8000 Kč. Fandit jedinému českému zástupci v turnaji budete moci od 26. do 28. října, sledovat ho můžete živě na platformách Twitch, YouTube, Facebook nebo Twitter.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

eSports

Kořeny hry FIFA sahají až do roku 1993. Podívejte se na všechny vydané verze herní série FIFA

Zveřejněno

dne

Hra FIFA je nám všem velmi dobře známý fotbalový simulátor, který každý rok vydává studio Electronic Arts, pod značkou EA Sports. Hra byla poprvé představena v roce 1993 a to i s oficiální licencí od fotbalové federace FIFA.

Zdroj: video-games-museum.com

V samotných začátcích však FIFA měla velkou konkurenci ve fotbalových videohrách. Na trhu již byly od 80. let hry jako Sensible Soccer, Kick Off a Match Day. Později se stal jejich největším konkurentem Pro Evolution Soccer, avšak především kvůli licencím o dobrému podchycení online hraní je aktuálně FIFA nejprodávanější fotbalovou hrou.

FIFA International Soccer | V prvním díle hry FIFA jste si mohli zahrát pouze za národní týmy a reálná jména hráčů nemohla být použita.

Zdroj: youtube

FIFA Soccer 95 | Ve druhé verzi už se objevilo 8 ligových soutěží.

Zdroj: youtube

FIFA Soccer 1996 | První verze s “3D grafikou” a ve hře se již objevila reálná jména fotbalistů. Dále byli do hry přidány hodnocení, přestupy a možnosti vlastních úprav.

Zdroj: bestoldgames.net

FIFA 97 | Ve hře se objevily hlasy komentátorů Johna Motsona, Andyho Graye a Dese Lynama.

Zdroj: youtube

FIFA 98: Road to World Cup | Kvalita hry se v tomto ročníku velmi zvýšila, společně i s grafikou. Ve hře se objevilo ofsajdové pravidlo.

Zdroj: oldpcgaming.net

FIFA ’99 | Ve hře se objevila belgická a portugalská liga.

Zdroj: oldpcgaming.net

FIFA 2000 | Major League Soccer nahradil dřívější “American” ligu. Do hry pronikl i zpěvák Robbie Williams, pozdější soundtracky ke hře FIFA se stanou velmi oblíbené.

Zdroj: youtube

FIFA 2001 | Naprosto revoluční ročník, který umožnil poprvé hrát hráčům online.

Zdroj: youtube

FIFA 2002 | Od tohoto ročníku jsme až do hry FIFA 17 neměli možnost zahrát si za japonský národní tým, jelikož práva byly prodány společnosti Konami.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2003 | Ve hře se naprosto změnila hratelnost v porovnání s předchozími ročníky a také se objevila i novinka “Freestyle Control”.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2004 | Ve hře se objevily i druhé ligy a s tím i možnost postupu s týmy z nižších lig do nejvyšších soutěží.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2005 | Objevila se mexická liga a systém First Touch. Opět se vrací mód vytvoření hráče.

Zdroj: oldgames.com

FIFA 06 | Do hry bylo přidáno “Team Chemistry”.

Zdroj: xboxachievements.com

FIFA 07 | Ve hře se objevily stadiony Wembley a Emirates. Taktéž jste si mohli nově vytvořit svůj vlastní tým.

Zdroj: video-games-museum.com

FIFA 08 | Ve hře se objevilo “Be a Pro”, v němž jste si poprvé mohli zahrát pouze za jednoho hráče.

Zdroj: youtube

FIFA 09 | Komentátor Clive Tyldesley byl nahrazen Martinem Tylerem a nově mohlo hrát jeden zápas až 20 hráčů.

Zdroj: ocean0fgames.com

FIFA 10 | Výrazné zlepšení manažerského módu a herních prvků především v obraně a ve skluzech.

Zdroj: youtube

FIFA 11 | Hráči poprvé dostali možnost ovládat i brankáře.

FIFA 12 | Poprvé má FIFA stejný grafický engine a herní funkce jak na PC, tak na Xbox 360 a PlayStation 3.

FIFA 13 | Objevil se “Skill Games” a přišlo velké zlepšení driblinku a prvního dotyku s míčem.

FIFA 14 | Nově jste mohli oslavit góly ve stylu Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

FIFA 15 | EA Sports uzavřel smlouvu s Premier League a stal se jejich oficiálním partnerem. Ve hře se objevilo všech 20 stadionů z nejvyšší anglické soutěže.

FIFA 16 | Ve hře se objevují fotbalistky.

FIFA 17 | Startuje cesta Alexe Huntera.

FIFA 18 | V Ultimate team se objevují ikony.

FIFA 19 | EA Sports podepisuje smlouvu s UEFA a ve hře se objevuje Champions League a Europa League.

Herní série FIFA je od svého počátku s 260 miliony prodanými kopiemi pátou nejvíce prodávanou hrou na světě.

Pokračovat ve čtení

eSports

Rozhovor: Co teď čeká prvního profesionálního hráče MrRiciho v týmu Sparta eSports?

Zveřejněno

dne

Richard Růžička, známý pod přezdívkou MrRici je vůbec prvním českým profesionálním hráčem hry FIFA, kterého si pod svá křídla vzal český fotbalový klub. Přesněji je to Sparta Praha, která se rozhodla po vzoru zahraničních klubů vstoupit do světa eSportů. Co všechno musel MrRici podstoupit, aby mohl vstoupit do týmu Sparty?

Richard MrRici Růžička Zdroj sparta.cz

Zdroj: sparta.cz

Jaký byl váš dosavadní největší úspěch na turnajích FIFA, když pomineme to, že jste se stal členem profesionálního týmu Sparta eSports?

Na naší scéně mám spíše více takových menších úspěchů (3. místo na MČSR WINTER FINALS, 2. místo UNIZA Masters, 1. místo CZC cup) a držím se mezi špičkou scény. Na nějaký velký úspěch stále čekám, ale věřím, že s podporou Sparta eSports to nebude dlouho trvat.

Od kdy jste hrál FIFU? A vždy to byla FIFA nebo jste na chvíli odskočil k PES?

Poprvé jsem k FIFĚ čuchl ročníkem 2002 a od té doby jsem hrál víceméně každý ročník. FIFA 14 byl ročník, kdy jsem poprvé zkusil, jak bych si vedl na naší FIFA scéně a hned na první LAN akci jsem skončil druhý.

Hru Pro Evolution Soccer jsem samozřejmě zkoušel, přesněji PES 6 a PES 2010. Úplně mě tento titul ale nenadchl a zůstal jsem věrný FIFĚ.

Jak jste se vlastně o tomto novém projektu Sparty dozvěděl a jaká byla cesta na hlavní turnaj?

O turnaji jsem se dozvěděl přes média, kde vyšel článek, že AC Sparta Praha zakládá eSport. Na hlavní turnaj se mi podařilo kvalifikovat se hned v první kvalifikaci, která se hrála ještě formátem SWISS a následným pavoukem.

Tato kvalifikace byla tedy díky tomuto formátu tak dlouhá, že jsem u ní strávil 7,5 hodiny a byl jsem po ní psychicky úplně vyčerpaný.

Abyste se stal členem týmu Sparta eSports, tak jste nemusel být pouze nejlepší hráč, ale musel jste splnit i další věci, o co šlo a co pro vás bylo nejtěžší?

Je to tak, turnaj byl rozdělen na tři části (Herní, fyzická a mentální). Herní část byla klasicky FIFA turnaj, kde jsme byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech a do playoff postupovali dva. Ve skupinách se hrálo systémem BO1 a v playoff systémem BO2.

Fyzická část byla víceméně o nahnání vysoké tepové frekvence, při které jsme ve FIFĚ podstoupili skill games, kde jsme museli nastřílet, co nejvíce bodů. Poslední část byla pohovor s mentálním koučem, který otestoval naše jednání pod tlakem a udělal si o nás nějaký obrázek.

Nejtěžší část pro mě byla určitě ta herní, protože po skupinách už byl každý zápas vyrovnaný a rozhodovala každá chybička.

Zdroj: FB | @mrriciofficial

Co pak samotný herní průběh, jak se vám dařilo? A jaký hráč vám nejvíce ve hře pomohl?

Z těžké skupiny jsem postoupil na více vstřelených branek, protože v naší skupině jsme byli hned tři, kteří jsme dosáhli 6 bodů. Následovalo čtvrtfinále, přes které jsem se dostal víceméně v poklidu.

Semifinále s Emericksonem byla skvělá bitva, kde byl součet skóre po dvou zápasech 7:7 a tak se šlo na tzv. Golden gól, v čemž jsem byl úspěšnější. Celý turnaj jsem odehrál za Juventus, takže jsem sázel na nejkomplexnější tým v nové FIFĚ. Určitě mi nejvíce pomohli Cristiano Ronaldo a Paulo Dybala.

Sparta Praha je první tým v ČR, který se do světa eSportů pustil. Co to vlastně pro vás nyní znamená, že si vás vybrali do svého týmu?

Znamená to pro mě příležitost, která se nenaskytne jen tak někomu. S takovou podporou, které se mi pod křídly klubu AC Sparta Praha dostane, budu mít více času a prostoru k tomu, abych se ve FIFĚ mohl zlepšovat a využil svého potenciálu. Pevně věřím, že budu Spartě prospěšný.

Jsme na začátku spolupráce a zatím nemáme žádné turnaje jisté, takže na tuto otázku nemohu úplně odpovědět. Žádná klubová liga u nás zatím není, ale při zapojení dalších českých klubů do světa eSportu by nějaká taková liga mohla být i reálná.

Bude vás v týmu Sparta eSports postupem času více?

Taková možnost tu je, ale prozatím žádné bližší info nemám, takže tohle je na samotném klubu.

Zdroj: FB | @mrriciofficial

Na turnajích hrajete občas i 2v2, máte svého stálého spoluhráče?

Ano, je to tak, stálého spoluhráče mám a je jím Danky z mého bývalého týmu Gifted Gaming. Občas není vůbec od věci se odreagovat a zahrát si ve dvou, ale určitě to není kategorie, na kterou bych se chtěl zaměřit.

A co fotbal v reálném životě, hrajete nebo jste hrál za nějaký klub?

Fotbal hraji od svých čtyř let, prošel jsem mládeží v klubu FC Hradec Králové, kde jsem strávil 6 let. Poté jsem byl poslán na hostování do FC Olympia Hradec Králové, kde jsem už zůstal až do dovršení dorosteneckého věku. Do kategorie mužů jsem nastoupil už v dresu FK Vysoká nad Labem, kam jsem přestoupil a hraji zde dodnes.

Děkujeme MrRicimu za příjemný rozhovor a přejeme mnoho úspěchů nejen v herním světě. Snad se brzy dočkáme i dalších profesionálních hráčů, kteří budou reprezentovat ostatní kluby, aby měl MrRici s kým soupeřit.

Pokračovat ve čtení

eSports

Richard “MrRici” Růžička se stal prvním profesionálem Sparta eSports

Zveřejněno

dne

Česká republika má prvního profesionálního hráče hry FIFA, který bude působit pod fotbalovým klubem AC Sparta Praha. Pražský klub podepsal s Richardem Růžičkou profesionální smlouvu a zařadil ho do svého nově vznikajícího týmu Sparta eSports.

Richard MrRici Růžička Zdroj sparta.cz

Zdroj: sparta.cz

Richard Růžička, známý pod přezdívkou MrRici musel nejen ukázat, že umí skvěle hrát samotnou hru FIFA 19, ale také musel splnit test fyzických schopností a následně projít pohovorem s mentálním koučem, který ověřil jeho psychickou odolnost.

Tím vším si MrRici prošel, stejně jako 15 ostatních hráčů z České Republiky a Slovenska, složených z online kvalifikací a držitelů divokých karet. Akorát s tím rozdílem, že právě on se stal tím, kdo nyní bude moc reprezentovat Spartu na turnajích ve hře FIFA.

Poprvé budete mít možnost MrRiciho vidět už tento týden, kdy se v pražských Letňanech koná herní veletrh For Games.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené