Spojte se s námi


Hokej

Říha ve Zlíně končí! Vedení klubu odvolalo celý trenérský štáb, kdo teď Berany povede?

Ve Zlíně se momentálně dějí věci. Miloš Říha mladší končí jako trenér A-mužstva kvůli neuspokojivým výkonům. Vedení klubu ovšem odvolalo nejen jeho, nýbrž celý trenérský štáb. Funkci po nich převezmou Jan Srdínko a Zdeněk Sedlák.

Publikováno

dne

Ve Zlíně se momentálně dějí věci. Miloš Říha mladší končí jako trenér A-mužstva kvůli neuspokojivým výkonům. Vedení klubu ovšem odvolalo nejen jeho, nýbrž celý trenérský štáb. Funkci po nich převezmou Jan Srdínko a Zdeněk Sedlák.

Miloš Říha mladší převzal hokejisty Zlína loni na začátku prosince a úkol zněl jasně. Přiblížit Berany herně i výsledkově k postupu zpět do elitní soutěže.

Jenže to se nepovedlo, načež Říha s Berany doposud nemířili k nejvyšším příčkám ani v Chance lize.

Nyní je Zlín s prozatímním ziskem 33 bodů na šestém místě ligové tabulky, přičemž na devátou Jihlavu má náskok pouze jednoho bodu. První Poruba je vzdálena o propastných 20 bodů, druhý Vsetín o deset.

Říha naposledy se svými již bývalými svěřenci posledně zaznamenali ztrátu v Třebíči, kde prohráli 3:4 v prodloužení. A to byla pro vedení zlínského klubu, jak se říká, poslední kapka.

To Říhu mladšího odvolalo spolu s celým trenérským štábem. Na lavičce Beranů končí také asistenti Petr Leška s Oldřichem Horákem. Říha tedy nevydržel na lavičce Zlína ani jeden rok, mužstvo dočasně povedou Jan Srdínko a Zdeněk Sedlák.

Říha neuspěl, podaří se to jeho nástupcům?

Oba dva muži ale pravděpodobně nejsou ti, kteří by měli Zlín dovést zpět do nejvyšší soutěže. Srdínko je přece jen dosavadním trenérem juniorky, Sedlák šéftrenérem mládeže.

Vedení klubu se sice snaží měnit věci směrem k lepšímu, zatím to však na výsledcích a herním projevu tolik vidět není. Výraznou změnou nebyla ani nedávná zahraniční posila. Může to být ale jeden díl do celé skládačky s názvem postup do Tipsport Extraligy.

„Výkony, kterými se mužstvo v dosavadním průběhu sezóny prezentovalo, nenaplňovaly očekávání vedení klubu, a proto jsme se rozhodli dát týmu nový impuls,“ řekl generální manažer Zlína Jan Pravda v rozhovoru pro klubový web.

„Milošovi, Petrovi a Oldovi bychom však chtěli poděkovat za odvedenou práci a popřát jen to nejlepší do budoucna,“ dodal.

Zdroje: PSG Berani Zlín, Chance liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.