Spojte se s námi


Hokej

René Fasel nesouhlasí s vyloučením Ruska a Běloruska z hokejového MS

Čestný předseda IIHF René Fasel se pro ruský server Championat vyjádřil k vyloučení Ruska a Běloruska z nadcházejících akcí včetně květnového mistrovství světa ve Finsku.

Publikováno

dne

Čestný předseda IIHF René Fasel se pro ruský server Championat vyjádřil k vyloučení Ruska a Běloruska z nadcházejících akcí včetně květnového mistrovství světa ve Finsku.

K němu došlo v pondělí večer po mimořádném jednání IIHF. Pozastavení účasti platí jak pro reprezentace, tak i kluby a platí až do odvolání.

Rusku také bylo odebráno pořadatelství světového šampionátu juniorů, které se mělo konat na přelomu roku v Novosibirsku a Omsku.

René Fasel toto vše nese nelibě. V minulosti se prohlásil za přítele Rusů a Vladimíra Putina, jemuž dokonce asistoval při jeho exhibičních akcích.

„Jsem si na sto procent jistý, že nikdo z těch sportovců válku nepodporuje. Doufám, že lidé najdou společnou řeč a nakonec řešení. Válka není řešením, ale neměli bychom používat sport jako sankci. To není jeho účel.“

„I během studené války Sovětský svaz hrál se Spojenými státy, s Kanadou… I v tak napjaté situaci, jaká dnes panuje, musí sport přinášet mírové poselství a spojovat lidi.“

„V minulosti proběhlo mnoho válek, takže bylo hodně příležitostí někoho z federace vyloučit, ale nedělali jsme to,“ řekl Fasel.

Nynější prezident IIHF Luc Tardif, který v čele organizace nahradil Reného Fasela vysvětloval vyloučení obou zemí tím, že je třeba zajistit bezpečnost všech účastníků turnajů.

„Byli jsme neuvěřitelně šokováni, když jsme viděli obrázky, které pocházejí z Ukrajiny. Byl jsem v úzkém kontaktu se členy ukrajinské hokejové federace a doufáme za všechny Ukrajince, že tento konflikt bude možné vyřešit mírovou cestou a bez nutnosti dalšího násilí,“ dodal pro oficiální stránky IIHF.

Vedení ruského hokeje naznačilo, že by se proti vyloučení ze všech akcí Mezinárodní hokejové federace mohlo bránit u Mezinárodní sportovní arbitráže.

Zdroje: Championat, IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.