Spojte se s námi


Extraliga

Redakce RUIKu tipuje předkolo TELH: Favoritem Dynamo a Plzeň, derby přinese pět zápasů 

Od posledního skončeného utkání základní části Tipsport Extraligy ještě neuběhlo ani 72 hodin, přesto už je na programu kompletní porce prvních zápasů předkola Play-off. Které série mají jasného favorita? A kde se naopak čeká tuhá bitva? Redakce Ruik přináší své tipy na konečné stavy jednotlivých sérií.

Publikováno

dne

Od posledního skončeného utkání základní části Tipsport Extraligy ještě neuběhlo ani 72 hodin, přesto už je na programu kompletní porce prvních zápasů předkola Play-off. Které série mají jasného favorita? A kde se naopak čeká tuhá bitva? Redakce Ruik přináší své tipy na konečné stavy jednotlivých sérií.

Po dvou letech se česká nejvyšší soutěž dočkala plnohodnotného Play-off. V roce 2020 byly vyřazovací boje z důvodu šíření koronaviru úplně zrušeny. Loni se zas hrálo výhradně bez diváků. Hrstka z nich se dostala až na finále. 

Letos to tak bude mít všechno o to větší grády. Ačkoliv návštěvnost značně trpěla i v průběhu tohoto ročníku, na Play-off může konečně neomezený počet diváků. Jaké série budete sledovat v předkole?

DYNAMO PARDUBICE  x  ENERGIE KARLOVY VARY

Série mezi Pardubicemi a karlovarskou Energií by měla mít na první pohled jasného favorita. Dynamo postoupilo do předkola z nejlepší pozice (5. místo), zatímco Energie si vybojovala postup až v posledním utkání základní části.

Jenomže hokejisté Pardubic se v závěru základní části rozhodně nepotýkali s nejlepší formou. Sérii osmi porážek zastavili až v posledním kole na ledě Zlína, kde už šlo však víceméně o povinnost zvítězit.

Všechno bude záležet na tom, jestli se dokáže Dynamo přepnout do režimu Play-off během tak krátké chvíle. Sérii však budou začínat doma, nepochybně před vyprodaným hledištěm. Karlovy Vary navíc přišli o halu, která byla poskytnuta ukrajinským uprchlíkům.

Favoritem je tak jednoznačně Dynamo. Dokonce tak velkým, že si nikdo z redakce Ruiku nedokáže představit jiný scénář, než hladký postup Pardubic.

Dynamo podle Ruiku vyhraje sérii 3:0.

ŠKODA PLZEŇ  x  MLADÁ BOLESLAV

Ani tady nevidí naši redaktoři příliš mnoho šancí pro papírově slabší tým. Mladá Boleslav zůstala letos hodně daleko za očekáváním. V závěru základní části to byla čistokrevná křeč. Ze 14 zápasů dokázali vyhrát pouze 3, z čehož šlo v jenom případě o Zlín.

Plzeň sice taky zakončila základní část třemi porážkami, ale jinak sbírali výhry víceméně v pravidelném rytmu, po celých šest měsíců. Ve velké formě hraje Michal Bulíř, který skončil na třetím místě produktivity.

I když se zdálo, že bez Milana Gulaše bude letos Škodovka poloviční, opak byl pravdou. Pokud dokáží zapomenout na rok starou vzpomínku, kdy je v předkole ve třech zápasech vyprovodila Olomouc, neměli by mít s rozpadlým systémem Mladé Boleslavi moc velké potíže.

Plzeň podle Ruiku vyhraje sérii 3:1.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC  x  KOMETA BRNO

Kdyby se tahle série hrála na podzim, pravděpodobně by to byla pro oko ne příliš pohledná bitva na pět zápasů. Tam se oba týmy velmi trápily. Jenomže Liberec se ve druhé části sezony z krize oklepal. Konec základní části už hráli Tygři přesně tak, jak je v posledních letech známe. 

To se bohužel nedá říct o Kometě. Ta ať dělala cokoliv, nic jí nepomohlo k výrazně zlepšeným výkonům. Během sezony se na střídačku opět vrátil Libor Zábranský, jenž pak zrežíroval návrat Marka Čiliaka do branky.

Všechno ale proběhlo bez výrazného efektu. Vyrovnaně vypadá série tak maximálně na papíře vzájemných zápasů, ze kterých si oba týmy utrhly stejnou porci šesti bodů. Jinak je ale v aktuálním rozpoložení a kvality favorit Liberec.

Liberec podle Ruiku vyhraje sérii 3:1.

VÍTKOVICE RIDERA  x  HC OLOMOUC

Nejvyrovnanější souboj předkola nastane podle naši redakce v měření sil mezi Vítkovicemi a Olomoucí. Napovídá tomu taky sousední umístění v tabulce a vyrovnané sázkové kurzy.

Vítkovičtí mají za sebou, na své poměry, vcelku vydařenou základní část. I když skončili nakonec na osmé pozici, dělali problémy i největším favoritům. Nedávno si vítkovičtí hokejisté dokonce ještě koledovali o přímý postup do čtvrtfinále.

Ve prospěch Olomouce hrají dva zásadní faktory. Precizní defenzíva a David Krejčí. Vzpomeňme si na loňské předkolo proti Plzni. K tomu si ještě přičtěme přehled a šikovné ruce Davida Krejčího, a máme tady opět vražednou zbraň, která může klidně ve správný čas vystřelit.

Bude to boj, pravděpodobně na nejvyšší možný počet zápasů. Některé z nich se mohou klidně rozhodovat až v pokročilé fázi prodloužení. Naše redakce ale přece jen lehce favorizuje Rideru.

Vítkovice podle Ruiku vyhrají sérii 3:2.

Zdroj: Tipsport Extra

Reklama

Extraliga

Uzavřel jsem byt v Dánsku a přiletěl, říká útočná posila Plzně

Česká extraliga je pro cizince oblíbenou destinací. Pokud se podíváme na soupisky jednotlivých týmů, najdete jich na českých kluzištích celou řadu. A mnoho z nich se výrazně zapsalo do historie jednotlivých klubů. V Plzni ale ještě nikdy nepůsobil žádný Dán, až do nadcházející sezony. Indiáni se domluvili na spolupráci s dánským útočníkem Nicolaiem Meyerem.

Publikováno

dne

Česká extraliga je pro cizince oblíbenou destinací. Pokud se podíváme na soupisky jednotlivých týmů, najdete jich na českých kluzištích celou řadu. A mnoho z nich se výrazně zapsalo do historie jednotlivých klubů. V Plzni ale ještě nikdy nepůsobil žádný Dán, až do nadcházející sezony. Indiáni se domluvili na spolupráci s dánským útočníkem Nicolaiem Meyerem.

Nicolai Meyer toho procestoval už poměrně hodně a je dokonce pravidelným členem reprezentačního výběru Dánska. Cesta na zápach Čech byla poměrně rychlá, sotva stihl zabalit.

„Minulý týden mi volal můj agent, že by Plzeň měla zájem a pro mě to pak bylo jednoduché – chtěl jsem sem jít. Začal jsem ihned balit, uzavřel byt v Dánsku a přiletěl jsem v neděli v noci, takže před prvním tréninkem v pondělí jsem toho moc nenaspal. (smích) Jsem tedy trochu unavený, ale to bude během pár dní v pohodě,“ komentuje Mayer svůj rychlý přesun do Plzně.

Plzeň je typická pro své bouřlivé prostředí a to neuniklo ani tomuto dánskému útočníkovi. Navíc než s Plzní podepsal, sledoval i videa o české extralize. „Jako první jsem poté hledal videa na internetu o fanoušcích, což je pro hráče důležité. Bylo hned poznat, že o hokej je zde zájem. Těším se tedy na místní atmosféru,“ doplnil Nicolai Meyer.

Meyer jde do nového prostředí, ale ze současného kádru zná osobně Ludwiga Blomstranga, neznámé mu není ani jméno Samuela Bittena.

„S Ludwigem jsem mluvil asi den poté, co došlo k podpisu a zveřejnění. Ludwig mě sám kontaktoval, vyprávěl mi, jak se mu zde líbí. Já jsem s ním již dříve hrál, věřím mu a moc se tedy těším. (úsměv). Osobně znám z kádru pouze Ludwiga. Ale když jsem se díval na soupisku, znám i Samuela Bittena, který hrál rovněž ve Švédsku,“ mluvil dánský útočník o nových spoluhráčích z Plzně.

Švédsko, Finsko nebo Rakousko, to byly všechny země, ve kterých Nicolai Meyer nastupoval. Může se nyní vrhnout do porovnání české extraligy s těmito soutěžemi. „Možná finská soutěž by mohla být podobná té české,“ řekl pro web hcplzen.cz dánský útočník Meyer.

Meyer musel v posledních letech hodně cestovat. I přesto si ale na poslední období nijak neztěžuje a vysvětluje, proč mu to možná vyhovuje více, než jiným hráčům.

„Přesto pro mě minulé roky byly příjemné, protože se mi vždy podařilo dobře adaptovat. Asi mám tu povahu, i hokejovou, zapadnout do kolektivu a i hrát to, co tým potřebuje. Je samozřejmě možné, že budu potřebovat nějaký čas, ale máme do soutěže spoustu času se připravit. To všechno ale ukáží nejbližší zápasy,“ doplnil Meyer.

Plzeň čeká první přípravný zápas ve čtvrtek 11. 8., kdy dorazí účastník Chance ligy Draci Šumperk. Jak se zápas nové akvizici Plzně podaří, budete moct sledovat už v tomto zápase.

Zdroj: HC ŠKODA Plzeň

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Unikát na Spartě, co se podařilo v hokejovém derby?

Letní přípravná utkání jsou hrána často na poloprázdných zimních stadionech a jde při nich cítit nádech léta. To byste ale nesměli přijít na jediné letošní pražské derby mezi extraligovou Spartou Praha a Slavií Praha z Chance ligy.

Publikováno

dne

Letní přípravná utkání jsou hrána často na poloprázdných zimních stadionech a jde při nich cítit nádech léta. To byste ale nesměli přijít na jediné letošní pražské derby mezi extraligovou Spartou Praha a Slavií Praha z Chance ligy. Tento zápas měl obrovský náboj a přinesl i jeden velmi zajímavý údaj.

Derby Sparty se Slavií bylo jedinečnou příležitostí, jak v této sezoně vidět špičkové derby mezi těmito rivaly. A opravdu to tak i bylo. Fanoušci dokázali na stadionu vytvořit skvělou atmosféru.

Navíc jich nepřišlo jen pár, ale rovnou 6 835. A to je na přípravné utkání neskutečné číslo. Některé kluby by za takovou návštěvu byly rády i během sezony.

Utkání se opravdu vymykalo přípravě, oba celky chtěly vyhrát. Utkání mělo skvělé parametry, jak z hlediska výkonů hráčů na ledě, tak ale i z hlediště.

„Extraligové parametry mělo hlavně z hlediska atmosféry, která byla úžasná! V létě jsem takovou návštěvu vůbec nečekal, fanoušci si zaslouží poděkování.

Po hokejové stránce to byl typický první zápas. Ve hře byla spousta věcí, na kterých je potřeba zapracovat,“ okomentoval první přípravné utkání Roman Horák pro web Sparty.

Nebylo to jen o divácích. Hokej, který mohli vidět, nebyl vůbec špatný. Ano, je potřeba brát stále do úvahy, že se jedná o přípravu, ale i tak se oba týmy nemají herně za co stydět. A obzvláště Slávia, která do derby vstupovala jako tým hrající ligu o úroveň níže.

„Je to derby, oba chtějí vyhrát. Klobouk dolů před slávistama, hráli výborně. Kulisa určitě pomohla. Všichni chtějí první zápas hrát, ale je tam spousta chyb. Pouštěli jsme Slavii do zbytečných přečíslení a úniků na branku. Musím pochválit Kořena, který chytal parádně! Na velké hodnocení je ale moc brzy,“ potvrdil Roman Horák.

„Bylo to vidět, že to byl první zápas, ale tempo utkání bylo slušné,“ přidal se svým postřehem i Daniel Přibyl. Unikátní bylo i to, že Daniel Přibyl skóroval za Spartu po 2320 dnech. Přibyl hrál v lajně s Formanem a Buchtelem, tedy s hráči, na které je více, než zvyklý.

„Bylo to déjà vu být zase spolu v lajně. Dlouho jsme spolu nehráli, ale chemii tam pořád máme. Věřím, že nám to takto půjde i v dalších zápasech,“ přidal svůj komentář Daniel Přibyl.

Je potřeba zhodnotit i výkon Slavie Praha, která odvedla pořádný kus práce. „Oba jejich gólmani chytali parádně! I mně ve třetí třetině parádně chytil šanci, aniž bych věděl jak. Šance jsme měli, něco jsme zbytečně přehrávali do prázdné branky.

I já jsem trošku známý, že někdy radši přihraju, než abych střílel. (usmívá se) Asi bych se choval jinak ve finále extraligy, ale byl to první zápas. Za stavu 2:0 jsme si chtěli trošku hrát, což se nám vymstilo. Jsme rádi, že Příba dal rozhodující gól a vyhráli jsme,“ doplnil Roman Horák.

Slavia Praha dokázala velmi dlouho držet se Spartou krok, až nakonec padla 2:3. Utkání pro web Slavie hodnotil mladý útočník Vladislav Houška, který možná našel i příčinu prohry.

„Příčiny bych hledal v přesnosti a v tom, že kluci hrají z nějakého důvodu o ligu výš. To se ukázalo, ale my můžeme být hrdí na to, jaký výkon jsme předvedli. Prohrát 2:3 s týmem, který hrál loni finále play-off, není vůbec špatné.“

Zdroj: HC Sparta Praha, HC Slavia Praha, Twitter

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Letní TELH: Výsledky přípravy jsou nepodstatné, zaujala sympatická návštěva. V Brně si myslí opak

Do začátku nového ročníku Tipsport Extraligy sice zbývá ještě více než měsíc, už teď to ale opět na ledě alespoň trochu jiskří. Mnoho týmů v úterním odpoledni po dlouhých měsících vyjeli na led k prvnímu přátelskému utkání v sezoně.

Publikováno

dne

Do začátku nového ročníku Tipsport Extraligy sice zbývá ještě více než měsíc, už teď to ale opět na ledě alespoň trochu jiskří. Mnoho týmů v úterním odpoledni po dlouhých měsících vyjeli na led k prvnímu přátelskému utkání v sezoně. Stejně nakonec ale největší kredit zaslouží fanoušci, kteří už nejspíš dychtivě prahli po hokeji.

Ano, pravdou je, že přípravná utkání nelze brát nějak příliš smrtelně vážně. Obzvlášť, vyjedou-li týmy po letní pauze k prvnímu utkání. Jako ideální příklad se nabízí loňský úvodní přípravný duel Třince na ledě Komety, ve kterém dostali Oceláři nařezáno 7:0. Stejně nakonec zvedli nad hlavu třetí titul v řadě. 

O nic nejde, trenéři si zkoušejí formace, ladí taktiku a poznávají své nové hráče, přičemž jim hledají ideální roli a místo v sestavě. Stejně tak pohyb na ledě je trochu odlišný od toho v tělocvičně. Tělo si po měsících zase musí zvykat na jinou zátěž. Tempo je logicky vážnější, nikdo si nechce přivodit zranění hned v přípravě.

Takový brankář Olomouce Branislav Konrád by vám mohl po loňském zásahu bruslí do krku vyprávět, neboť byl až do Vánoc mimo sestavu. Daleko větší radost měl však z toho, že celou hororovou scénu vůbec přežil. Jednalo se sice o nešťastnou náhodou, ale upřímně, které zranění si přivodíte schválně?

Proto ani tentokrát nelze brát nějak vážně první větší sadu výsledků z přípravy. Kometa prohrála doma s Třebíčí 2:3, Kladno deklasovalo Motor 7:2, nabitá Sparta se s průměrným prvoligovým celkem Slávie protrápila k jednobrankovému vítězství.

NATĚŠENÉ PUBLIKUM

Kvůli výše zmíněným faktorům to tak nebyli fanoušci, kteří tleskali hráčům na ledě k velkým výkonům, ale naopak samotní hráči, kteří museli ocenit početné publikum v letních dnech.

Na moravskoslezské derby mezi Třincem a Vítkovicemi se přišlo podívat téměř 2000 diváků, což ocenili po utkání i samotní hokejisté: „Na to, že to byl první zápas, tak to mělo i grády a skoro tam byla i bitka. Derby. Škoda, chybělo víc gólů,” hledal černou kaňku slovensky útočník v třineckém dresu Libor Hudáček, jenž hodnotil své první vystoupení v novém klubu pro iSport. Vítkovice udolaly aktuálního šampiona 2:1 v prodloužení po brance Petera Muellera.

Ještě větší kotel byl ve staré sportovní hale při tradičním derby pražských “S”. Při návštěvě 6835 diváků by člověk ani nevěřil, že šlo o přípravný duel.

Bylo to super. Byť to byl první zápas, takže tam bylo občas dost nepřesností, ale bylo opravdu skvělé si zahrát derby, navíc před takovou kulisou,” pochvaloval si sparťanský útočník Daniel Přibyl.

V další hokejové baště s názvem Kometa Brno přišlo do pověstného Ronda na hokej 1105 fanoušků. Sdružení fanoušků modrobílých s tímto číslem vyjádřilo velkou nespokojenost.

Komeťáci, není to tak dávno, co jsme nadávali na covidová opatření a nemohli jsme chodit na hokej. Přípravné zápasy nikdy nebyly atraktivní, ale vždy v Rondu byla důstojná návštěva a natěšenost na zápas, fandění a vše okolo bylo znát po dlouhé pauze.

To teď pravděpodobně vyprchalo, protože návštěva 1150 lidí je opravdu žalostná! Vstupné za 90,- a taková návštěva na tým s největší fanouškovskou základnou? Ostuda!” čertil se fanoušek podepsaný přezdívkou “Pinďa” na facebookové stránce supportu Komety.

Mnoho fanoušků vysvětluje svůj nezájem o tyto zápasy tím, že Kometa hraje rok co rok v přípravě se stejnými soupeři, se kterými se pak potkávají i v extralize. Mnohem raději by uvítali změnu v podobě mezinárodní konfrontace, která se stává čím dál tím oblíbenější u mnoha dalších extraligových týmů.

Zdroj: Tisport Extraliga, iSport, Facebook

Pokračovat ve čtení

Oblíbené