Spojte se s námi


Hokej

První zápas Channel One Cupu se nesl ve speciálním duchu! Proč ruský tým nastoupil v dresech SSSR?

Ve naprosto speciálních duchu se nesl úvodní zápas turnaje Channel One Cup 2021. Ruští hokejisté totiž nastoupili v dresech připomínající kdysi slavnou éru Sovětského svazu. Důvod je jednoduchý a zcela pochopitelný.

Publikováno

dne

Ve naprosto speciálních duchu se nesl úvodní zápas turnaje Channel One Cup 2021. Ruští hokejisté totiž nastoupili v dresech připomínající kdysi slavnou éru Sovětského svazu. Důvod je jednoduchý a zcela pochopitelný.

Nebylo to první představení ruských hokejistů v dresech SSSR. V roce 2008 v podobných dresech natoupili do zápasu s Itálií v rámci světového šampionátu.

V roce 2015 se zase na retro dresech dohodli s národním týmem Finska při příležitosti utkání Euro Hockey Tour. Tenkrát to Rusům navrhli sami Finové jako poctu zesnulému trenérovi sovětského mužstva Valerijovi Belousovovi.

No a včera, 15. prosince, při příležitosti úvodního duelu proti Kanadě oblékli dresy Sovětského svazu znovu. Ostatně to před turnajem v Moskvě avizoval i Vladislav Treťjak. Sborná totiž slaví 75 let ruského hokeje. Na tuto počest tedy národní tým oblékl slavný červený úbor.

„Nyní je před námi prosinec, měsíc, ve kterém oslavíme 75 let ruského ledního hokeje. V souvislosti s tímto výjimečným výročím uspořádáme řadu slavnostních akcí,“ prozradil Treťjak v jeho nedávném vyjádření k Channel One Cupu a k událostem s oslavou spojeným.

Na adresu těchto retro dresů se vyjádřil i aktuální trenér seniorské reprezentace, Alexej Žamnov.

„Připomnělo mi to dětství, když jsem sledoval Sovětský svaz na různých turnajích a mistrovství světa. Jsem rád, že jsme na stadionu mohli přivítat veterány ruského hokeje, udělali toho pro něj opravdu hodně,“ řekl Žamnov v jednom z pozápasových rozhovorů.

Nutno podotknout, ruskému národnímu týmu se zápas povedl, a to nejen výsledkově. Celkově vzato měli více ze zápasu a to se samozřejmě projevilo na výsledku. Kanada dokázala ve třetině pouze korigovat výsledek, Rusku tak podlehla 3:4.

Zdroje: Ruská hokejová federace, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.