Spojte se s námi


Tenis

První hrací den United Cupu: Češi prohrávají 0:2 s Američany, snížit může v noci Kvitová

První den United Cupu přinesl zatím zklamání v českém táboře. Velcí favorité celého turnaje Američané totiž vyhráli oba své noční zápasy a vedou 2:0 na body. Už v noci se ale naskytne příležitost zamíchat kartami. Hrát totiž bude Petra Kvitová a Tomáš Macháč.

Publikováno

dne

První den United Cupu přinesl zatím zklamání v českém táboře. Velcí favorité celého turnaje Američané totiž vyhráli oba své noční zápasy a vedou 2:0 na body. Už v noci se ale naskytne příležitost zamíchat kartami. Hrát totiž bude Petra Kvitová a Tomáš Macháč.

Premiérový ročník United Cupu, který nahradil původní ATP Cup, zahájil zápas Jiřího Lehečky (81.) proti objevu minulé sezony Tayloru Fritzovi (9.).

Ten potvrdil roli favorita a navázal na velmi úspěšnou minulou sezonu. Rodák z Mladé Boleslavi Lehečka mu ale byl po většinu zápasu vyrovnaným soupeřem.

V prvním setu rozhodl druhý gem, ve kterém finalista turnaje Next Gen Lehečka ztratil své první podání a nedokázal se do konce první sady propracovat k brejkbolu.

Ve druhém setu to už bylo ještě o něco lepší. Lehečka si jistě držel servis a vypracoval si hned dvě brejkové šance. Jenže ani jednu nevyužil a v devátém gemu po tuhém boji ztratil svůj servis a tím i celý zápas.

Taylor Fritz (9.) – Jiří Lehečka (81.) – 2:0 (6:3, 6:4)

Do druhého zápasu v ženském singlu nasadil trenér českého výběru Jiří Vaněk stále velmi nadějnou Marii Bouzkovou (24.). Tu také nečekala lehká práce, protože se proti ní postavila aktuálně 11. hráčka světového žebříčku Madison Keysová.

Zápas měl velmi podobný průběh jako utkání Lehečky, s tím rozdílem, že Bouzková byla v obou setech o jeden brejk napřed.

Ani tyto výhody ale nakonec 24letá Bouzková nevyužila, její soupeřka zabrala v koncovkách setů a zápas dokázala ovládnout ve dvou setech.

Madison Keys (11.) – Marie Bouzková (24.) – 2:0 (6:4, 6:3)

Češi tak nedokázali uhrát v prvním hracím dnu United Cupu ani jeden set. Šanci snížit na rozdíl jednoho bodu bude mít v noci 30. 12. o půlnoci Petra Kvitová.

Ta se střetne se světovou trojkou Jessicou Pegulovou. Kvitová má s Američankou kladnou bilanci zápasů 2-1. Následovat bude utkání Tomáše Macháče (97.) a Francese Tiafoeo (19.).

Zakončit by utkání měla smíšená čtyřhra podle formátu známého Hopman Cupu. Do čtyřhry jsou zatím nominováni Jessica Malečková a Dalibor Svrčina.

Zdroj: United Cup

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.