Reklama

První gay v historii NHL! 19letý talent se dočkal veřejné podpory

Devatenáctiletý hokejista, který nyní patří Nashvillu Predators, na sociálních sítích oznámil, že je gay. Na sociálních sítích se dočkal velké podpory, postavil se za něj i komisionář NHL Gary Bettman.

Luke Prokop byl před rokem draftován Nashvillem Predators ve třetím kole. V NHL si sice ještě nezahrál, nicméně nyní o něm i bez toho mluví celý hokejový svět.

V pondělí totiž na sociálních sítích oznámil, že je gay, čímž se stal vůbec prvním hokejistou pod kontraktem v NHL, který šel s pravdou na veřejnost.

„Od mladého věku jsem snil o tom, že budu hráčem NHL. Věřím, že život v pravdě mi umožní převést na hřiště to nejlepší a zvýší to šance na splnění mých snů,“ napsal Prokop na sociálních sítích.

K vyjádření by se prý nikdy neodhodlal bez svých přátel a bez své rodiny, celé jeho blízké okolí mu dodalo odvahu.

Teprve začátkem minulého roku přitom Zach Sullivan, tehdy člen Manchesteru Strom, prvoligového celku z Angliie, byl vůbec prvním profesionálním hokejistou, který prozradil, že je bisexuál.

Na podzim téhož roku se k homosexuální orientaci přihlásil Yanic Duplessis hrající QMJHL, tedy juniorskou kanadskou soutěž. Mezi ženami to zase tak neobvyklé není, ovšem mezi muži je to velice ojedinělé.

Právě jedna z žen se stala vůbec první osobou s homosexuální orientací, která pracovala pod pokličkou NHL. Jednalo se o Meghan Dugganovou, manažerku rozvoje hráčů pro New Jersey Devils.

V USA jsou muži z LGBTQ komunity v nejvýznamnějších sportovních soutěžích vzácností. Například před měsícem se přiznal k homosexualitě Carl Nassib, hráč Vegas Raiders v NFL. Rovněž se stal prvním, kdo tak v soutěži učinil.

Za Prokopa se však postavila organizace Nashville Predators i komisionář NHL Gary Bettman.

„Jako rodič i prarodič věřím, že lidé se musí cítit dobře ve vlastní kůži a musí být přijímání takoví, jací jsou, aby mohli vést pohodlný život. Za NHL Lukeovi děkujeme za odvahu,“ nechal se slyšet Bettman.

Následně dodal, že NHL pomůže kterémukoliv hráči, který by chtěl Prokopa následovat. Také věří, že lidé potřebují vzory a 19letý hokejista Predators se nyní stal jedním z nich.

Zdroj: NHL, Sportsnet

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené