Spojte se s námi


Extraliga

Program play-off TELH: Kdo proti komu v předkole, kdy se hraje a kdy poznáme mistra?

Česká hokejová Tipsport Extraliga vstupuje do své druhé, daleko atraktivnější části sezony. Dvaapadesát kol základní části je za námi. Nyní nás čeká Generali play-off Tipsport Extraligy ledního hokeje, které začne tradičním předkolem. Dlouhá cesta k Masarykovu poháru může trvat až do 30. dubna 2023.

Publikováno

dne

Česká hokejová Tipsport Extraliga vstupuje do své druhé, daleko atraktivnější části sezony. Dvaapadesát kol základní části je za námi. Nyní nás čeká Generali play-off Tipsport Extraligy ledního hokeje, které začne tradičním předkolem. Dlouhá cesta k Masarykovu poháru může trvat až do 30. dubna 2023.

Karty pro první část play-off jsou rozdány. Na rozdělení dvojic pro předkolo jsme museli čekat až do posledního kola, takže stále bylo o co hrát, ačkoliv dvanáct vyvolených už mělo zajištěno pokračování sezony dva kola před koncem základní části.

Do čtvrtfinále se nakonec probojovaly týmy Pardubic, Vítkovic, Sparty a Hradce Králové. Další osmičku účastníků čeká předkolo, které začíná už ve středu 8. března. Hrát se v něm bude na tři vítězná utkání. O další čtyřce postupujících do čtvrtfinále bude jasno nejpozději 14. března, kdy jsou na programu případné páté zápasy.

LIBEREC vs. PLZEŇ

Bílí Tygři bojovali o přímý postup do čtvrtfinále až do posledního kola. Jenomže vražedná forma Mountfieldu jim vzala nakonec šance i přes dobré výsledky. Teď si budou muset šelmy razit cestu do čtvrtfinále přes předkolo, kde je čeká Plzeň.

Ještě v prosinci to vypadalo, že se indiáni poperou ještě o nejlepší čtyřku. Ale co se na konci základní části stalo, to zůstane záhadou. Deset porážek z posledních jedenácti zápasů staví plzeňské hokejisty do velmi těžké pozice. Zapnout na play-off mód budou muset ze dne na den. Nic lehkého.

TŘINEC vs. LITVÍNOV

V tabulce sice jsou Oceláři o třináct bodů lepší, ale současná forma hraje spíš pro Vervu. Třinec se od poloviny ledna, kdy přijel z Winter Classic v Bratislavě vyloženě hledal. Nějaké záblesky zlepšení se vyskytly v závěru, ale hromada ztracených bodů je připravila o čtvrtfinále.

To Litvínov končí základní část v naprosté pohodě, s pěti výhrami po sobě v zádech. Stalo se toho během posledních měsíců v Litvínově víc než dost. Těžkou bídu odnesl už na konci října Vladimír Růžička, jenomže trenérská rošáda zase tolik parády nenadělala. Litvínov bude chtít těžit z mohutného finiše základní části.

KOMETA vs. MLADÁ BOLESLAV

Ještě v lednu vypadala Kometa snad nejvyhasleji za posledních mnoho let. Pak se ale družina Libora Zábranského zvedla, v závěru základní části už opět budila očekávaný respekt. Mnoho expertů pasuje Kometu na černého koně letošního play-off.

Mladá Boleslav byla zase poměrně nevýrazná po většinu sezony. Několikrát se musela hrabat se sérií porážek, až to na začátku odnesl trenér Ladislav Čihák. Až na konci základní části se Bruslaři trochu vzchopili. Zachránit bídnou sezonu bude ale majstrštyk. Už loni se ale hokejisté Boleslavi přesvědčili, že sezonu dělá až play-off.

OLOMOUC vs. KARLOVY VARY

První polovinu sezony měla Olomouc jako z říše snů. Postupně se ale kouzlo Hanáků vytrácelo, až nakonec jen tak tak uhájili domácí prostředí pro předkolo. Pokud v Olomouci nebudou chtít hodnotit sezonu negativně, budou muset zavzpomínat na parádní podzim.

Jejich soupeř z nejzápadnějšího cípu v republice ale nebudí bůh ví jaký respekt. Deváté místo se zdá maximem, co mohly Karlovy Vary vyždímat. Už před sezonou ale věděli, že je nic jednoduchého nečeká. Teď musejí zabrat, jinak budou opět tam, kde se nacházejí poslední léta.

PROGRAM PLAY-OFF TELH

PŘEDKOLO PLAY-OFF

 12. března – 4. zápasy
Plzeň  (17:00)  Liberec
Mladá Boleslav  (18:00)  Kometa
Karlovy Vary  (15:30)  Olomouc

 14. března – případné 5. zápasy
Liberec  —  Plzeň
Třinec  —  Litvínov
Kometa  —  Mladá Boleslav
Olomouc  —  Karlovy Vary

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

 17. března – 1. zápasy ČF
Pardubice  —  osmý
Vítkovice  —  sedmý

 18. března – 2. zápasy ČF
Pardubice  —  osmý
Vítkovice  —  sedmý

 19. března – 1. zápasy ČF
Sparta  —  šestý
Mountfield HK  —  pátý

 20. března – 2. zápasy ČF
Sparta  —  šestý
Mountfield HK  —  pátý

 21. března – 3. zápasy ČF
osmý  —  Pardubice
sedmý  —  Vítkovice

 22. března – 4. zápasy ČF
osmý  —  Pardubice
sedmý  —  Vítkovice

 23. března – 3. zápasy ČF
šestý  —  Sparta
pátý  —  Mountfield HK

 24. března – 4. zápasy ČF
šestý  —  Sparta
pátý  —  Mountfield HK

 25. března – případné 5. zápasy ČF
Pardubice  —  osmý
Vítkovice  —  sedmý

 26. března – případné 5. zápasy ČF
Sparta  —  šestý
Mountfield HK  —  pátý

 27. března – případné 6. zápasy ČF
osmý  —  Pardubice
sedmý  —  Vítkovice

 28. března – případné 6. zápasy ČF
šestý  —  Sparta
pátý  —  Mountfield HK

 29. března – případné 7. zápasy ČF
Pardubice  —  osmý
Vítkovice  —  sedmý

 30. března – případné 7. zápasy ČF
Sparta  —  šestý
Mountfield HK  —  pátý

SEMIFINÁLE PLAY-OFF

2. dubna – 1. zápas SF
první  —  čtvrtý

3. dubna – 2. zápas SF
první  —  čtvrtý

4. dubna – 1. zápas SF
druhý  —  třetí

5. dubna – 2. zápas SF
druhý  —  třetí

6. dubna – 3. zápas SF
čtvrtý  —  první

7. dubna – 4. zápas SF
čtvrtý  —  první

8. dubna – 3. zápas SF
třetí  —  druhý

9. dubna – 4. zápas SF
třetí  —  druhý

10. dubna – případný 5. zápas SF
první  —  čtvrtý

11. dubna – případný 5. zápas SF
druhý  —  třetí

12. dubna – případný 6. zápas SF
čtvrtý  —  první

13. dubna – případný 6. zápas SF
třetí  —  druhý

14. dubna – případný 7. zápas SF
první  —  čtvrtý

15. dubna – případný 7. zápas SF
druhý  —  třetí

FINÁLE PLAY-OFF

18. dubna – 1. zápas finále
první  —  druhý

19. dubna – 2. zápas finále
první  —  druhý

22. dubna – 3. zápas finále
druhý  —  první

23. dubna – 4. zápas finále
druhý  —  první

26. dubna – případný 5. zápas finále
první  —  druhý

28. dubna – případný 6. zápas finále
druhý  —  první

30. dubna – případný 7. zápas finále
první  —  druhý

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Ostuda fanoušků Komety! Urážení Muellera i rasistické pokřiky na Lakatoše

Už před začátkem čtvrtfinálové série mezi Vítkovicemi a Kometou bylo jasné, že půjde o mimořádně pikantní souboj. Moravské derby s velkou fanouškovskou základnou, ale i následky přestupové bomby, která před letošní sezonou mezi těmito týmy vybuchla – to všechno podtrhovalo pikantnost celé série.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Už před začátkem čtvrtfinálové série mezi Vítkovicemi a Kometou bylo jasné, že půjde o mimořádně pikantní souboj. Moravské derby s velkou fanouškovskou základnou, ale i následky přestupové bomby, která před letošní sezonou mezi těmito týmy vybuchla – to všechno podtrhovalo pikantnost celé série.

Všechny předpoklady se naplnily. Natřískané zimáky viděly parádní zápasy s velkou bojovností a nasazením na obou stranách. Tohle modro-bílé derby bylo ozdobou na ledě i na tribunách, až na jednu černou kaňku. Tou je závěr celé série, kdy exbrněnský americký útočník Peter Mueller zmrazil vyprodané Rondo rozhodující trefou v prodloužení.

Červen 2022

Celý příběh za začal psát už v létě, kdy kanonýr Mueller vyhlížel v Kometě novou smlouvu. Jenomže šéf klubu Libor Zábranský se nakonec rozhodl ušetřit rozpočet na jiné posily a více rozložit sílu do širšího spektra kádru.

V tu chvíli přišlo nečekané laso z Vítkovic. Přestup Muellera do Ostravy je jednoznačně v rámci české extraligy považován za největší přestupovou událost za poslední léta. Čekalo se, že bude o extrémně produktivního cizince zájem. O to větší překvapení bylo, když zamířil Mueller právě do Vítkovic, které jako zázrakem našly finance na takovou hvězdu.

Březen 2023

Teď, o devět měsíců později, se stal v Kometě nechtěný Mueller nakonec katem brněnského celku ve čtvrtfinále Tipsport Extraligy. Nejen že v sérii zaznamenal šest bodů (3+3) v šesti zápasech, ale ještě k tomu rozhodl prodloužení šestého duelu ba ledě Komety, po které poslal svůj bývalý klub na dovolenou.

Takovouto ironii osudu však nemohou strávit brněnští fanoušci, kteří po rozhodující brance sborově skandovali pokřik: „Mueller je p*ča!” Jak šlechtěné od fanoušků týmu, ve kterém Mueller strávil předchozí čtyři sezony a patřil k největším oporám.

Rozdíl by možná byl, kdyby americký útočník z Komety utekl. Jenomže on se stal jen žhavým zbožím, o které už brněnský klub neměl zájem. Sám Mueller před přestupem několikrát řekl, že se v Brně cítí jako doma, v Kometě chtěl pokračovat. Nevraživost fanoušků je v tímto směru až příliš nepochopitelná, bez ohledu na to, jak moc se Mueller z vítězství a postupu svého týmu radoval.

Většinou to bývá tak, že se trefí hráč, který za soupeře dřív hrál. Peter je velice kvalitní hráč, je to střelec. Je mu to asi jedno, že působil právě tady, dneska to vzal na sebe a trefil to parádně,” kvitoval kouč Vítkovic Miloš Holaň v rozhovoru pro iDnes.

Rasismus na Lakatoše

Brněnští fanoušci si však z této série odnášejí ještě jeden škraloup, za který je bude hokejová veřejnost právem odsuzovat. Už v první třetině se na adresu vítkovického Dominika Lakatoše snášely z brněnského kotle rasistické nadávky.

Z tribun měly zaznít hesla, jako „Ty cikán zkur…” Tohle okamžitě vítkovický trenér odsoudil: „Jsem trenér, který se vždycky staví za hráče. Pro mě jedinou kaňkou na této sérii byly rasistické urážky na Dominika Lakatoše, to bylo přes čáru. Mně se to nelíbí, že to na stadionech je, je to nepotrestáno,“ pronesl Holaň.

Dříve se na českých stadionech za řízené urážlivé nadávky trestalo finančními pokutami. Fanoušci Komety patřili mezi ty vůbec nejvulgárnější, přesto se jich Libor Zábranský několikrát zastal. Uvidíme, jestli se vyjádří taky za rasistické narážky směrem k soupeři. 

Zdroj: Tipsport Extraliga, iDnes

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Smekám před Vítkovicemi klobouk! Jak okomentoval vyřazení z extraligového čtvrtfinále kouč Komety Patrik Martinec?

HC Kometa Brno neuspěla v šestém utkání čtvrtfinálové série a na svém ledě podlehla Vítkovicím 3:4 po prodloužení. Vítězství hostujícímu celku vystřelil bývalý hráč Komety Peter Mueller. Jak okomentoval vyřazení z extraligového čtvrtfinále kouč brněnského týmu Patrik Martinec?

Publikováno

dne

HC Kometa Brno neuspěla v šestém utkání čtvrtfinálové série a na svém ledě podlehla Vítkovicím 3:4 po prodloužení. Vítězství hostujícímu celku vystřelil bývalý hráč Komety Peter Mueller. Jak okomentoval vyřazení z extraligového čtvrtfinále kouč brněnského týmu Patrik Martinec?

Vítkovice zvítězily v rámci pondělního šestého zápasu čtvrtfinálové série na ledě Komety Brno 4:3 v prodloužení a po dlouhých dvanácti letech postupují do semifinále play off.

Domácí tým však byl v tomto zápas herně lepším a aktivnějším týmem, přesto ovšem už po necelých sedmi minutách prohrával 0:1, když se gólově prosadil Roberts Bukarts.

Svou herní aktivitu Kometa přetavila v gólovou radost až na začátku druhé třetiny. Po jedné minutě a padesáti vteřinách srovnal na 1:1 Jakub Flek a o minutu a půl později strhl vedení na stranu Brna Zdeněk Okál.

Podle průběhu druhé třetiny už se zdálo, že domácí právě prostřední část zápasu zvládnou a do třetí periody půjdou s jednogólovým náskokem. Jenže Vítkovice dokázaly udeřit ještě před sirénou, přičemž to byl opět Bukarts, který vlil hostům novou krev do žil.

V čase 41:42 strhl vedení na stranu Vítkovic Jakub Stehlík, který si tak ve dvaatřiceti letech připsal první gól v kariéře v extraligovém play off. O necelé dvě minuty později každopádně propálil vše Tomáš Kundrátek a bylo opět srovnáno.

Po základní hrací době tak šly oba celky do kabin za nerozhodnutého stavu 3:3. V první polovině prodloužení byli opět o něco aktivnější domácí, Kristián Pospíšil například nevyužil obrovskou šanci ke skórování.

Nutno podotknout, hráči Komety dali Vítkovicím možnost odehrát dvě přesilovky, přičemž ta druhá se jim stala osudnou. Peter Mueller z levého křídla trefil tyč, od které se puk odrazil do brány. Paradoxně se navíc jednalo o první využitou přesilovku Vítkovic v celé sérii.

Vítkovicím gratuluji, prodloužení může vyhrát jen jeden

„Gratuluji Vítkovicím k postupu a chtěl bych jim popřát hodně štěstí i dál. Co se týče zápasu, tak hráčům nemůžu nic vytknout. Smekám před nimi klobouk, nechali tam vše. Prodloužení může vyhrát jen jeden,“ řekl Martinec na tiskové konferenci.

„V tom zápase mě mrzí gól, který jsme dostali na konci druhé třetiny, když jsme vedli 2:1 a ten gól vlil Vítkovicím novou krev do žil, protože do té doby jsme byli lepší a to momentum zápasu bylo na naší straně. Ten gól byl z mého pohledu nesmyslný a ten zápas asi zlomil,“ dodal kouč Komety.

Zdroje: Tipsport Extraliga, HC Kometa Brno

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Peter Mueller o postupu do extraligového semifinále: Je to velká chvíle pro klub! Co řekl na adresu svého bývalého celku?

Vítkovice zvládly pondělní šestý zápas série s Kometou Brno a po dvanácti letech se tak radují z postupu do semifinále. Rozhodující trefu zaznamenal kanonýr Peter Mueller, který posléze v rozhovoru pro klubový web neskrýval své nadšení. „Je to velká chvíle pro klub,“ říká.

Publikováno

dne

Vítkovice zvládly pondělní šestý zápas série s Kometou Brno a po dvanácti letech se tak radují z postupu do semifinále. Rozhodující trefu zaznamenal kanonýr Peter Mueller, který posléze v rozhovoru pro klubový web neskrýval své nadšení. „Je to velká chvíle pro klub,“ říká.

Vítkovice zvítězily v rámci pondělního šestého zápasu čtvrtfinálové série na ledě Komety Brno 4:3 v prodloužení a po dlouhých dvanácti letech postupují do semifinále play off.

Navzdory průběhu v minulých utkání to ale v šestém zápase byla lepší Kometa, která si zkrátka vypracovala větší šance ke skórování a byla aktivnější. Gólový účet zápasu otevřel po necelých sedmi minutách Roberts Bukarts.

První třetina tedy výsledkově patřila Vítkovicím, na začátku druhé periody ovšem domácí rychle srovnali zásluhou Jakuba Fleka a Zdeňka Okála. 40 vteřin před koncem prostřední části nicméně na 2:2 srovnal opět Bukarts.

V čase 41:42 strhl vedení na stranu Vítkovic Jakub Stehlík, který si tak ve dvaatřiceti letech připsal první gól v kariéře v extraligovém play off. O necelé dvě minuty později každopádně propálil vše Tomáš Kundrátek a bylo opět srovnáno.

Rozhodnout tak muselo až prodloužení, které po 16 minutách a 22 sekundách rozhodl bývalý hráč Komety Brno Peter Mueller. „Jak symbolické,“ psali vítkovičtí fanoušci po zápase na sociálních sítích.

Pro klub je to velká chvíle

Americký čtyřiatřicetiletý forvard vsítil dva vítězné góly ve dvou po sobě jdoucích zápasech a stal se tak nejen klíčovým článkem ostravského celku, ale také jednou z největších hvězd této čtvrtfinálové série.

„Je to skvělý pocit! Byla to bitva mezi chlapy, mezi týmy. Musíme Kometě přiznat kredit za to, jak tvrdě hráli a bojovali. Ale my se nevzdávali, stále jsme tlačili. Jsme rádi za výsledek, a že jsme se prosadili v přesilové hře, protože naše přesilové hry nebyly takové, jaké jsme je chtěli mít. Ten gól byl hodně důležitý,“ řekl Mueller v rozhovoru pro klubový web.

„Tohle byl první kopec, na který jsme museli vyšplhat. Soustředíme se teď na další sérii. Je to velká chvíle pro klub. Celou sezonu se o něco snažíme a není to jen tato jedna série. Musíme se po této sérii dát dohromady a soustředit se na tu další,“ dodal.

Po rozhodující trefě se Mueller pochopitelně radoval spolu s dalšími vítkovickými hráči, od fanoušků Komety si však vysloužil pískot.

„Nosil jsem ten dres čtyři roky a tohle město bylo čtyři roky mým domovem, ale můj nový domov je teď v Ostravě. Fanoušci i celý klub mě přijal s otevřenou náručí. Před prvním zápasem, který jsem tady odehrál, mě přivítali potleskem, což bylo krásné. To, že jsme dali gól, bylo skvělé pro nás, ale pro ně zklamáním takže jsem určitě nečekal, že by mi tady někdo fandil,“ uzavřel.

Zdroje: Tipsport Extraliga, HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené