Spojte se s námi


Hokej

Program národního týmu před MS: EHT v Brně, přáteláky v Německu a Rakousku

Česká hokejová reprezentace už zná kompletní program před začátkem mistrovství světa v Rize a Tampere. Vrcholem přípravné fáze reprezentační sezony 2022/2023 bude květnový turnaj ze seriálu EHT (Euro Hockey Tour) v Brně.

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace už zná kompletní program před začátkem mistrovství světa v Rize a Tampere. Vrcholem přípravné fáze reprezentační sezony 2022/2023 bude květnový turnaj ze seriálu EHT (Euro Hockey Tour) v Brně. Svěřenci Kariho Jalonena se také představí v sousedních zemích v rámci přípravných zápasů.

Nejprve se čeští hokejisté vydají na dvě utkání do Německa. 13. dubna sehrají utkání proti německé reprezentaci v Kasselu a o dva dny později ve Frankfurtu nad Mohanem. Na další přípravný dvojzápas se vydá národní tým do ostravské Poruby, kde se přestaví 20. a 21. dubna proti Slovensku.

Následně český reprezentační tým zakotví v Brně, které se stane jeho základnou pro přípravné období. Ještě před turnajem EHT odehraje výběr Kariho Jalonena ve čtvrtek 27. dubna přátelský duel s Rakouskem v Linci, v sobotu 29. dubna pak odvetu už v brněnské Winning Group Arény.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY NÁRODNÍHO TÝMU

Čtvrtek 13. dubna – 19:30
Německo – Česko (Kassel)

Sobota 15. dubna – 17:00
Německo – Česko (Frankfurt nad Mohanem)

Čtvrtek 20. dubna – 17:10
Česko – Slovensko (Ostrava-Poruba)

Pátek 21. dubna – 17:10
Česko – Slovensko (Ostrava-Poruba)

Čtvrtek 27. dubna – 18:30
Rakousko – Česko (Linec)

Sobota 29. dubna – 16:00
Česko – Rakousko (Brno)

V Brně setrvá český tým také na poslední turnaj z letošního seriálu turnajů EHT: „Čeká nás poměrně náročná příprava. Rozhodli jsme se vytvořit pomyslnou základnu pro celou přípravu v Brně, kde nám Kometa poskytne ideální podmínky pro trénink, jak na ledě, tak i mimo led,“ řekl pro hokej.cz manažer reprezentace Milan Hnilička.

České hokejové hry začnou jen osm dní před startem samotného šampionátu. Zápasy proti Finsku, Švédsku a Rakousku budou znamenat poslední ostrou přípravu před odletem do Rigy, kde český tým odehraje základní skupinu.

PROGRAM EHT V BRNĚ 2023

Čtvrtek 4. května:
18:20, Finsko – Česko 

Sobota 6. května:
12:00, Švýcarsko – Finsko
16:00, Česko – Švédsko

Neděle 7. května:
12:00, Švédsko – Finsko
16:00, Česko – Švýcarsko

Naposledy se turnaj EHT v Brně konal před čtyřmi lety, kdy Češi se ziskem tří bodů skončili na posledním místě. Organizátoři věří, že návrat do moravské metropole se jim vyplatí i s ohledem na zájem fanoušků.

Atmosféra byla skvělá,” vzpomíná na poslední turnaj v Brně předsedkyně představenstva společnosti BPA Sport marketing Jana Obermajerová. 

Těšíme se na zápasy v Brně i Ostravě. Připravujeme pro fanoušky co nejvíce zábavy, aby si zápasy užili. Hráčům budeme držet palce, ať doma naladí dobrou formu,“ dodává zástupkyně společnosti, která vlastní marketingová práva české hokejové reprezentace.

Celkem tak sehraje národní tým před odletem do Rigy devět utkání. Turnaj v Brně končí v neděli 7. května, jen pět dní před prvním utkáním na mistrovství světa. Česká hokejová reprezentace zahájí šampionát hned první hrací den v pátek od 15:20 ve federálním derby proti Slovákům. 

Poté budou následovat zápasy s Kazachstánem, Lotyšskem, Slovinskem a Norskem, které by měl výběr Kariho Jalonena zvládnout. Předposlední zápas ve skupině proti Švýcarsku by už měla být větší zkouška. Základní skupinu uzavřou Češi v tradiční třaskavé bitvě proti Kanadě.

PROGRAM NÁRODNÍHO TÝMU NA MS 2023

pátek 12. května – 15:20
Česko – Slovensko

neděle 14. května – 19:20
Česko – Kazachstán

pondělí 15. května – 19:20
Česko – Lotyšsko

čtvrtek 18. května – 15:20
Česko – Slovinsko

sobota – května – 11:20
Česko vs. Norsko

neděle 21. května – 19:20
Česko – Švýcarsko

úterý 23. května – 15:20
Česko – Kanada

V našem kompletním přehledu se můžete podívat na všechny důležité informace ohledně blížícího se světového hokejového šampionátu, včetně kompletního programu.

Zdroj: Český hokej, hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.