Spojte se s námi


Hokej

Program MS juniorů 2023: Semifinále hrají Češi v přívětivém čase

Česká hokejová reprezentace do 20 let se dostala na světovém šampionátu v Kanadě mezi čtyři nejlepší celky. Po dominantním vítězství ve čtvrtfinále proti Švýcarsku narazí v semifinále na další evropský celek.

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace do 20 let se dostala na světovém šampionátu v Kanadě mezi čtyři nejlepší celky. Po dominantním vítězství ve čtvrtfinále proti Švýcarsku narazí v semifinále na další evropský celek. Svěřence Radima Rulíka čekají ve středu Švédové. Jak vypadá program zbytku turnaje?

Ačkoliv se turnaj hraje v kanadských městě Halifaxu a Montconu, český divák si zatím nemusí nastavovat budíky na noční posezení u televize. Stejně tak tomu bude i v semifinále, kde český tým vyzve hokejisty Švédska.

Díky tomu, že ve druhém semifinále na sebe narazí týmy domácí Kanady a USA, utkají se Češi o postup do finále MS ve středu už od 20:30, tedy o hodinu později, než tomu bylo v případě čtvrtfinále se Švýcary, které český tým ovládl suverénním výsledkem 9:1.

ZÁPASY ČESKÉHO TÝMU NA MSJ 2023

ČESKO  5:2  Kanada
Rakousko  0:9  ČESKO
Švédsko  3:2p  ČESKO
ČESKO  8:1  Německo
ČESKO  9:1  Švýcarsko
ČESKO  vs.  Švédsko

Pro zámořské diváky je kvůli časovému posunu pochopitelně přívětivější pozdější hodina. Znamená to, že ve střední Evropě můžeme zámořské semifinálové derby sledovat ze středy na čtvrtek od 0:30.

Souboje o medaile pak budou vrcholit už o den později. O bronzový kov se bude hrát ve čtvrtek večer od 20:30. Poražený celek ze dvojice Kanada – USA tak bude mít na odpočinek velmi málo času, což může znamenat pro poražený evropský tým jistou výhodu.

Utkání o zlaté medaile se bude hrát ze čtvrtka na pátek od 0:30. Nevýhoda juniorských šampionátů v klasickém termínu je, že boje o medaile se hrají uprostřed pracovního týdne. Jinak to bylo pouze loni v létě, kdy se konalo MS v náhradním termínu.

PROGRAM MSJ 2023

Semifinále 1
středa 4. ledna 2023 – 20:30

ČESKO  vs.  Švédsko

Semifinále 2
čtvrtek 5. ledna 2023 – 0:30

USA  vs.  Kanada

O 3. místo
čtvrtek 5. ledna 2023 – 20:30

Finále
Pátek 6. ledna 2023 – 0:30

(*Začátky zápasů jsou uvedeny v českých časech, na východě Kanady je o 5 hodin méně)

Součástí zbývajícího programu turnaje jsou taky zápasy o udržení. V sérii na dvě vítězství bojují týmy Lotyšska a Rakouska, které se umístily na posledním místě v základních skupinách.

Úvodní duel vyhrálo Lotyšsko 5:2. Utkání číslo dvě je na programu už ve středu od 16:00. Případný rozhodující třetí zápas by se hrál o den později ve stejném čase.

Zdroj: MS juniorů 2023

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.