Spojte se s námi


Hokej

Program MS juniorů 2023: Čeká nás noční bitva s Kanadou o zlato!

Česká hokejová reprezentace do 20 let se dostala na světovém šampionátu v Kanadě až do finále, kde změří síly proti domácímu výběru. Po dominantním vítězství ve čtvrtfinále proti Švýcarsku a ubojovaném semifinále se Švédy, si zahraje česká reprezentace o zlato po 22 letech. Jak vypadá program zbytku turnaje?

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace do 20 let se dostala na světovém šampionátu v Kanadě až do finále, kde změří síly proti domácímu výběru. Po dominantním vítězství ve čtvrtfinále proti Švýcarsku a ubojovaném semifinále se Švédy, si zahraje česká reprezentace o zlato po 22 letech. Jak vypadá program zbytku turnaje?

Ačkoliv se turnaj hraje v kanadských městech Halifaxu a Montconu, český divák si doteď nemusel moc často nastavovat budíky na noční posezení u televize. Teď se situace mění. S postupem do finále se totiž Češi dostávají do hlavního vysílacího času kanadského televizního vysílání.

Na výběr trenéra Radima Rulíka čeká poslední, ale skutečně velmi velké sousto. Kanadu se jim sice už porazit podařilo, když zaskočili favorita na úvod turnaje 5:2. Od té doby se ale hokejisté Kanady zvedli a vyhráli všechny zápasy.

ZÁPASY KANADY NA MSJ

ČESKO  5:2  Kanada
Kanada  11:2  Německo
Rakousko  0:11  Kanada
Kanada  5:1  Švédsko
Kanada  4:3p  Slovensko (ČF)
Kanada  6:2  USA (SF)
ČESKO  vs.  Kanada (FIN)

Už po první prohrané bitvě řekla největší hvězda kanadského týmu Connor Bedard, že Kanada by nebyla prvním týmem, kterému by se povedlo po úvodní porážce dojít až pro zlato. Právě tento sedmnáctiletý útočník se stal taky podle očekávání odborníků největší hrozbou pro soupeře.

Hned v dalším utkání proti Německu zaznamenal sedm bodů, proti Rakousku dalších šest. Celkově se dostal na turnaji na bilanci 9 gólů a 14 asistencí. Kromě Česka se trápila Kanada také ve čtvrtfinále se Slováky, kde musel právě Connnor Bedard hasit blížící se malér v podobě vyřazení až v nastaveném čase.

POMSTA ŠVÉDŮM

Česká dvacítka dokázala na úvodní triumf s domácí Kanadou skvěle navázat. S papírově slabšími soupeři si poradila prakticky zcela bez problémů. Jedinou ztrátu zaznamenali Češi v základní skupině proti Švédsku, kdy padli v prodloužení.

V nejdůležitější části turnaje však dokázali seveřanům tuhle porážku oplatit stejnou mincí. Až v poslední minutě semifinále vyrovnával při power play David Jiříček, zkázu hokejistu Tre Kronor pak dokonal v prodloužení Jiří Kulich. Nejen že český tým oplatil Švédům porážku ze základní skupiny, ale také porážku z letního šampionátu v utkání o bronz.

ZÁPASY ČESKA NA MSJ 2023

ČESKO  5:2  Kanada
Rakousko  0:9  ČESKO
Švédsko  3:2p  ČESKO
ČESKO  8:1  Německo
ČESKO  9:1  Švýcarsko (ČF)
ČESKO  2:1p  Švédsko (SF)
ČESKO  vs.  Kanada (FIN)

Švédové se nakonec podruhé za sebou utkají v utkání o bronzové medaile, kde vyzvou tentokrát tým USA. Také Američané byli pasovaní do role jednoho z největších favoritů turnaje. V základní skupině ale překvapivě padli se Slováky, díky čemuž se nevyhnuli Kanadě už v semifinále. 

PROGRAM MSJ 2023

O 3. místo
čtvrtek 5. ledna 2023 – 20:30

USA  vs.  Švédsko

Finále
Pátek 6. ledna 2023 – 0:30

ČESKO  vs.  Kanada

(*Začátky zápasů jsou uvedeny v českých časech, na východě Kanady je o 5 hodin méně)

Zdroj: MS v hokeji 2023

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.