Spojte se s námi


Hokej

Program českých hokejistů a hokejistek na olympiádě v Pekingu 2022

Český hokejový fanoušek má po delší době konečně taky důvod k radosti, ale hlavně o důvod víc, proč si v únoru ráno zapnout televizi. Na olympijských hrách v Pekingu se poprvé v historii představí ženská i mužská reprezentace. Díky kompletnímu složení účastníků už známe i program, včetně časů zápasů.

Publikováno

dne

Český hokejový fanoušek má po delší době konečně taky důvod k radosti, ale hlavně o důvod víc, proč si v únoru ráno zapnout televizi. Na olympijských hrách v Pekingu se poprvé v historii představí ženská i mužská reprezentace. Díky kompletnímu složení účastníků už známe i program, včetně časů zápasů.

Na blížících se olympijských hrách to bude mimořádně atraktivní podívaná. Především v mužském turnaji, neboť po poslední přestávce v jihokorejském Pchjongčchangu se opět na scénu vrací nejlepší hokejisté planety, kteří válčí za normálních okolností výhradně v NHL.

HOKEJISTÉ V HRATELNÉ SKUPINĚ

Mužský hokejový turnaj odstartuje ve středu 9. února zápasem Ruska se Švýcarskem (9:40 SEČ), tedy týmy, které má Česká republika v základní skupině. Výběr Filipa Pešána se pak představí odpoledne středoevropského času od 14:10 v úvodním utkání proti Dánsku.

Ke kolizi pracovních povinností fanoušků s hokejem dojde poprvé v pátek, kdy hrají čeští hokejisté od 9:40 proti Švýcarsku. Vrcholem základní skupiny, ale zároveň pořádným testem před vyřazovací částí turnaje bude pak sobotní utkání s hvězdnými Rusy, které vypukne odpoledne ve 14:10.

PROGRAM MUŽSKÉ REPREZENTACE
9.2. 2022 – 14:10ČESKO vs. Dánsko
11.2. 2022 – 9:40ČESKO vs. Švýcarsko
12.2. 2022 – 14:10Rusko vs. ČESKO

Mužského turnaje se zúčastní celkem dvanáct týmů rozdělených do tří skupin. Rovnou do čtvrtfinále postoupí jejich vítězové a ten nejlepší z týmů, které se umístily na druhém místě. Zbylé reprezentace čeká podle umístění osmifinále, které se odehraje v úterý 15. února.

Samotný vrchol hokejového turnaje mužů je naplánován na závěrečný olympijský víkend. V sobotu 19. února se od 14:10 uskuteční zápas o bronz, finále se hraje v neděli, tedy na závěr olympiády. To už si budou muset diváci v České republice přivstat, jelikož zápas o zlatou medaili začne už v 5:10 ráno.

VELKÝ DÍVČÍ SEN POKRAČUJE

Mnoho lidí, včetně členů ženské reprezentace říká, že postupem na turnaj pod pěti kruhy zdaleka nic nekončí. Díky senzačnímu postupu v kvalifikaci se tak mohou čeští diváci těšit i na hokejové souboje v ženském provedení.

Zatímco mužský turnaj startuje až po šesti dnech olympiády, aby nedocházelo ke kolizím termínů, ženy začnou už 3. února, tedy den před samotným zahajovacím ceremoniálem.

Hned v úvodu čeká naše hokejistky boj s domácí Čínou. Na tento zápas si budeme muset přivstat, jelikož úvodní vhazování proběhne už v 5:10 SEČ. Další zápasy sehrají naše holky shodně od 9:40. 

Nejdříve v sobotu 5. února se Švédkami, o dva dny později narazí na Dánky, a v závěru základní skupiny se střetnou s Japonkami.

PROGRAM ŽENSKÉ REPREZETACE
3.2. 2022 – 5:10ČESKO vs. Čína
5.2. 2022 – 9:40ČESKO vs. Švédsko
7.2. 2022 – 9:40ČESKO vs. Dánsko
8.2. 2022 – 9:40ČESKO vs. Japonsko

Turnaje pod pěti kruhy se zúčastní celkem deset týmů. Skupinu A tvoří nejlepší týmy podle světového žebříčku (USA, Kanada, Finsko, Rusko a Švýcarsko). Všechny tyhle celky budou hrát základní skupinu pouze o umístění, do čtvrtfinále postoupí automaticky. Ze skupiny “B” pak postoupí do čtvrtfinále nejlepší tři.

Zdroj: Český hokej 

Reklama

Extraliga

Vítkovice uvolňují Vladimíra Svačinu. Zkušený útočník míří zpátky do organizace Ocelářů

V roce 2019 zvedal v třinecké Werk Aréně s drakem na prsou mistrovský titul. Podařilo se mu zkrátka to, čeho ve Vítkovicích, kde strávil většinu své kariéry, nikdy nedosáhl. Přesto se Vladimír Svačina do Ostravy vrátil. Po dvou letech je však jeho štace ve Vítkovicích u konce.

Publikováno

dne

V roce 2019 zvedal v třinecké Werk Aréně s drakem na prsou mistrovský titul. Podařilo se mu zkrátka to, čeho ve Vítkovicích, kde strávil většinu své kariéry, nikdy nedosáhl. Přesto se Vladimír Svačina do Ostravy vrátil. Po dvou letech je však jeho štace ve Vítkovicích u konce. Další kroky vedou jen o pár kilometrů zpátky na východ.

Určitě to pro rodáka ze Studénky nebyl žádný vysněný start do sezony 2021/2022.  V dresu s rytířem Vítkem odehrál letos dvacet utkání s mizernou bilancí 2+4. Tohle si určitě nepředstavoval jak klub, tak ani on sám.

Rozvázání smlouvy se tak jeví jako logický tah. Ve svých čtyřiatřiceti letech už nebude Svačina ve svých kvalitách výrazně stoupat, stále se však jedná o kvalitního a zkušeného útočníka.

Na svůj restart se po dvou letech vrací do organizace Ocelářů Třinec. Nejdříve však spustí své kotvy v prvoligovém Frýdku-Místku, což je farma mistrovského klubu. Rozhodně se tak nedá vyloučit, že se do extraligového Třince ještě vrátí.

Vítkovice se současně snaží jít cestou, kde pro starší hráče nebude tolik prostoru: „Rozhodli jsme se, že dáme prostor mladým hráčům i s výhledem do příštích sezon. Vladimírovi samozřejmě děkujeme za služby, které v našem modro-bílém dresu odváděl a přejeme mu hodně štěstí,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Možná si Svačina přál dohrát kariéru v mateřském klubu, ne vždy je však na oko ideální cesta skutečně ta správná.

Vrátil jsem se, víc lidí z okolí mě sleduje, vylezu ven a hned to poslouchám. Když se daří, tak většinou nikdo nic neřekne, jen pozdraví. Když se ale nedaří, tak to je hned: jste prohráli, že? A takové narážky,” svěřil se Svačina iSportu.

Navíc se vrací do organizace, kterou dobře zná. Není moc hokejistů, kteří by v posledních letech odcházelo z Třince nespokojených. Oceláři svůj partnerský klub ve Frýdku-Místku hojně využívají. Bonusem pro Svačinu je, že mu celé stěhování zabere sotva půl hodiny cesty.

Zdroj: Tisport Extraliga, HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Svačina končí ve Vítkovicích, stěhuje se ještě víc na východ. Vítkovice i Třinec aktuálně dominují extralize

Páteční extraligové menu je tady! Do 29. kola už nezasáhne Vladimír Svačina, který po dvou letech míří zpátky mezi Oceláře. Nejdříve si však o svou formu a pozici bude muset zabojovat ve Frýdku. Právě Třinec a Vítkovice patří v tuto chvíli k nejlepším týmům soutěže. S poklesem formy se naopak potýkají Olomouc a České Budějovice.

Publikováno

dne

Páteční extraligové menu je tady! Do 29. kola už nezasáhne Vladimír Svačina, který po dvou letech míří zpátky mezi Oceláře. Nejdříve si však o svou formu a pozici bude muset zabojovat ve Frýdku. Právě Třinec a Vítkovice patří v tuto chvíli k nejlepším týmům soutěže. S poklesem formy se naopak potýkají Olomouc a České Budějovice.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Svačina končí ve Vítkovicích

Docela překvapivá zpráva přilétla v pátečním dopoledni z Ostravy. Vladimír Svačina končí ve Vítkovicích. Důvodem má být slabá forma, častá zranění, ale i koncepce týmu. „Rozhodli jsme se, že dáme prostor mladým hráčům i s výhledem do příštích sezon,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Roman Šimíček.

Další kroky čtyřiatřicetiletého zkušeného útočníka povedou do prvoligového Frýdku-Místku, který je součástí organizace třineckých Ocelářů. S těmi Svačina vybojoval v roce 2019 mistrovský titul. Není tak vyloučeno, že se v dresu aktuálního mistra neobjeví znovu.

Aktuálně kralují Oceláři s Vítkovicemi

Pohled na extraligovou tabulku může být mnohdy zkreslující. Vidíme sice postavení všech týmů v dlouhodobějším horizontu, ale aktuální forma, ta se nejlépe pozná při pohledu na posledních ideálně pět odehraných zápasů.

Z tohoto pohledu vychází nejlépe moravskoslezské kluby. Jak Oceláři, tak Vítkovice dokázali z posledních pěti zápasů vydolovat čtyři výhry. Ostravané jsou na tom ještě o fous lépe, jelikož vyhráli v posledních čtyřech zápasech, což se v tuto chvíli nepodařilo nikomu jinému.

Velmi dobře je už na tom ale i Sparta, která má v tuto chvíli za sebou tři vyhrané duely. Zdá se, že se jim podařilo podzimní krizi zamést pod koberec.

Komu to nelepí?

Pak jsou tady pochopitelně týmy, kterým to v poslední době tak úplně neklape. S poklesem formy v podobě třech ztracených utkání po sobě evidujeme v tuto chvíli dva mančafty. Týmy Olomouce a Motoru České Budějovice si nedokázaly z posledních tří zápasů připsat do tabulky ani jeden bod.

Většina týmů teď prochází soutěží jako na houpačce, s větší či menší pravidelností střídají výhry a porážky, přičemž nejhůře z celého extraligového kolotoče zatím stále vychází Zlín. Ten na předposlední Kladno ztrácí jedenáct bodů, což se zatím jeví jako nedostižná ztráta. 

Program 29. kola extraligy

Dnešní extraligové kolo nabídne celkem šest utkání, jen duel mezi Motorem a Bílými Tygry se bude dohrávat až po novém roce.

Z celé porce se nám dnes nejatraktivněji jeví souboj Dynama s Oceláři. Pardubice naposledy po třech porážkách zabraly, teď ale musí svou pohodu potvrdit proti nejlepšímu celku soutěže.

Do Enteria Arény se vydají také kamery O2 TV Sport. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

17:30Verva Litvínov  –  HC Olomouc
17:30Škoda Plzeň  –  Karlovy Vary
17:30Vítkovice Ridera  –  Mountfield HK
18:00Kometa Brno  –  Rytíři Kladno
18:00Dynamo Pardubice  –  Oceláři Třinec
18:00Sparta Praha  –  PSG Zlín 
1. ledna 2022Motor ČB  –  Bílí Tygři Liberec

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Hokej

Palát gólem pomohl k výhře Tampy, Kubalík ukončil své střelecké trápení. Jak si vedli legionáři v NHL?

NHL za sebou má další večer plný zápasů, v akci opět bylo několik našich legionářů. Blýskli se zejména Ondřej Palát a Dominik Kubalík. Jak si všichni vedli?

Publikováno

dne

NHL za sebou má další večer plný zápasů, v akci opět bylo několik našich legionářů. Blýskli se zejména Ondřej Palát a Dominik Kubalík. Jak si všichni vedli?

Tampa Bay se po dvou prohrách v řadě postavila St. Louis, které naopak dvakrát vyhrálo. Poměrně velkým favoritem byli Lightning, kteří také tuto roli potvrdili a zvítězili 4:2.

Skóre utkání otevřel svým gólem Ondřej Palát, pro kterého to byla 5. branka v této sezoně. Celkově již odehrál 22 utkání a nasbíral 13 kanadských bodů.

Poněkud větší drama bylo vidění k Washingtonu, který na svém ledě hostil Chicago. Zápas skončil po prodloužení 3:3, vítězství po nájezdech si nakonec připsali Blackhawks.

K bodům pomohl svému týmu Dominik Kubalík, jenž se prosadil po dlouhých 15 zápasech. Po dvaceti odehraných duelech má na kontě 4 góly a 4 asistence.

Bohužel se však prosadil proti Vítu Vaněčkovi, který chytal svůj 13. zápas v tomto ročníku. Připsal si 89,29% úspěšnost zákroků.

Martin Nečas nastoupil do utkání s Ottawou v prvním útoku, do statistik se ale nikterak nezapsal. Jeho Carolina prohrála 2:3.

Gólovou přestřelku s vítězným koncem si mohl pro změnu užít obránce Radko Gudas, jehož Florida porazila Buffalo 7:4. Český bek zblokoval tři střely a připsal si čtyři hity.

Vítězné zápasy si užili také Radim Šimek a Tomáš Hertl, kteří byli u výhry San Jose s New Yorkem Islanders (2:1 po prodloužení). Výhru 2:0 nad Nashvillem si připsal Boston s Davidem Pastrňákem, Radimem Šimkem a Jakubem Zbořilem v sestavě.

Prohry svých týmů museli naopak snést Jakub Voráček a Pavel Zacha. Columbus nestačil na Dallas (2:3), New Jersey podlehlo Minnesotě (2:5).

Zdroj: Twitter, NHL

Pokračovat ve čtení

Oblíbené