Spojte se s námi


Extraliga

Proč Oceláři (zatím) tápou? Kudy vede cesta k pověstné dračí síle?

KOMENTÁŘ – V Třinci zažívají po sérii zlatých gejzírů radosti něco, co od prvního titulu v roce 2011 nepamatují. Pokud znáte pojem “mistrovská kocovina”, pak jej můžete letos v kádru Ocelářů pozorovat v celé jeho kráse. Po pěti zápasech se krčí obhájci titulu na spodu tabulky bez jediné výhry, s jediným bodem.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – V Třinci zažívají po sérii zlatých gejzírů radosti něco, co od prvního titulu v roce 2011 nepamatují. Pokud znáte pojem “mistrovská kocovina”, pak jej můžete letos v kádru Ocelářů pozorovat v celé jeho kráse. Po pěti zápasech se krčí obhájci titulu na spodu tabulky bez jediné výhry, s jediným bodem. Horší už je jenom Plzeň, která stihla vyměnit i trenéry. Hrozí podobný scénář i v Třinci?

Po dlouhé sezoně následují tradičně dlouhé oslavy, což se razantně promítne i do kondiční přípravy na novou sezonu. Pod pevnou rukou Václava Varadi však tým šlapal stále stejně, ať dopadla sezona jakkoliv. Lépe řečeno, protože se vyhrávalo a slavilo, mistrovskou kocovinu dokázal tým z pod Javorového udržet jen v oblasti bájí a povídek.

S nástupem nového trenérského dua je však náhle všechno jinak. Zdeněk Moták a Vladimír Országh fanouškům před začátkem sezony slibovali, že jsou na náročnou misi v prostorách moderní Werk Arény plně připraveni. Zatím však místo aplausu slýchají u nespokojených tribun pískot a zlost.

Na tohle nejsou fanoušci v Třinci zvyklí. Zahrneme-li do posledních let koronavirovou sezonu, když se play-off nehrálo, a prohrané finále v roce 2018, je to pět let, kdy se Oceláři k suterénu tabulky nepřiblížili. Snad jen s výjimkou nepodařeného začátku sezony 2018/2019, když Třinec prohrál čtyři z úvodních pěti duelů. I tento nezdar už ale dokázali Oceláři letos překonat.

JAKÁ BUDE DŮVĚRA V TRENÉRY?

Mnoho třineckých fanoušků na tribunách i na sociálních sítích má jasno – Moták ven! Zároveň si je však třeba uvědomit, jak velkým zásahem angažování (jakýchkoliv) trenérů do týmu bylo. Ten pět let nějak fungoval právě pod Varaďou, takže je logické, že nemusí teď od podlahy fungovat všechno na 100 %. I tohle chce čas.

Navíc, jak by mohl Třinec ukvapenou výměnu řešit? Respektive kým? Trenéři jsou začátkem sezony na trhu rozebráni, návrat Varadi v tuto chvíli ve hře taky nejspíš nebude. Kdo je zkušený a volný? Možná Miloslav Hořava, který loni s Josefem Jandačem vedl Spartu. Nikdo jiný mě z fleku ani nenapadá.

A řešit trenérskou výměnu tím, že povolá vedení do ačka kouče z juniorky nebo dorostu? Tohle taky není řešení. Ostatně, stačí se podívat do Plzně. Kdyby mělo v Třinci na výměnu trenérů dojít, muselo by to dávat smysl. Muselo by být stoprocentně jisté, že je to ta jediná a správná volba.

Na ukvapené závěry je poměrně brzo. Pořád je to začátek sezony, jsou odehrané pouhé čtyři zápasy. Olomouc je nahoře, Třinec je dole. Kolik podobných překvapivých výsledků už začátky sezony přinesly? Nespočet. Postupem času se karty obrátí, tohle má na starost spravedlivý dlouhodobý systém základní části. Tady nerozhoduje momentální forma, jako je tomu později v play-off.

Snažíme se hrát tak, abychom uspěli. Že to teď nelepí, je momentální věc. Věřím, že se to brzo otočí. Všichni se snažíme najít cestu. Máme tlak, máme všechno, nehrajeme úplně špatně, ale něco nám chybí, něco, co by nás nasměrovalo k výhře,” řekl pro iDnes brankář Ondřej Kacetl, jenž byl jedním z hlavních strůjců dvou posledních titulů. 

ZTRÁTY A ZRANĚNÍ

Spíš by se to chtělo vrátit k nepopulárnímu defenzívnímu stylu hry. Takový ten poctivý a nezáživný hokej, který hrál tým pod Varaďou. Zároveň ale ten hokej, který dovedl klub na zlatou éru.

Nic jednoduchého to nebude už kvůli tomu, že Oceláři přišli v létě o dvojici obránců Tomáše Kundrátka a Davida Musila. O jednoznačně TOP extraligové beky. Lotyšský reprezentant Karlis Čukste je zatím spíš nevýrazný.

V útoku se určitě čekalo více od Libora Hudáčka nebo Miloše Romana. Vlastně, od celého týmu se určitě v tuto chvíli čekalo více. Nejpřísnější měřítka nesplňuje aktuálně nikdo, včetně brankářů. Borci na ledě musí zabrat, o tom nemůže být řeč.

I tak je tady ale pramálo důvodů, aby Oceláři na dně tabulky setrvali třeba někde do poloviny soutěže. Je jasné, že jsou situace, kdy to nejspíš bude trochu bolet. Fyzicky i psychicky. Pro nové trenéry je to křest ohněm, se kterým asi tak brzo nepočítali. V záloze má tým ještě porouchaný kanón v podobě Erika Hrni nebo kapitána Petra Vránu. Až se tihle dva vrátí z marodky, zase půjde útočná síla Ocelářů o level výš.

Navíc organizace v minulosti několikrát ukázala, že má čich na posily i během sezony. Ze zahraničí můžeme vypíchnout jména jako Ethan Werek, Jack Rodewald nebo Wojtek Wolski. A když bude nejhůř, vytáhnou další eso, protože v penězích problém nebude. 

Statisticky je zatím Třinec letos po střelecké stránce nejaktivnější tým ze všech. Efektivita zatím mizerná, ale sezona je dlouhá. Vzhledem ke kvalitě a zkušenostem v kádru by v tom byl čert, aby se to nezlomilo. Většina republiky si momentálně sice mne ruce. Ovšem netřeba zapomínat na to, že se pořád jedná o nejúspěšnější klub posledních let.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Reklama

Extraliga

Dynamo měnilo v extralize s Energií. Přichází staronová posila, opačným směrem odchází nadějný mladík

Pardubické Dynamo nepřestává posilovat svůj kádr. Do už tak nabitého kádru přichází z Karlových Varů útočník Tomáš Vondráček. Opačným směrem odchází na západ Čech Filip Koffer.

Publikováno

dne

Pardubické Dynamo nepřestává posilovat svůj kádr. Do už tak nabitého kádru přichází z Karlových Varů útočník Tomáš Vondráček. Opačným směrem odchází na západ Čech Filip Koffer.

Jednatřicetiletý Tomáš Vondráček už na východě Čech v minulosti působil. V letech 2017-19 odehrál za Dynamo ve dvou sezónách celkem 63 zápasů, ve kterých zaznamenal pouhých 15 bodů (6+9). Oba ročníky však zakončoval v Kometě Brno, kde také získal jeden mistrovský titul.

„Jdu do týmu, který hraje na předních pozicích, takže pocity po příchodu jsou dobré. Doufám, že pomůžu Dynamu k nějakému velkému úspěchu,“ řekl pro klubový web Vondráček, který v Pardubicích podepsal smlouvu do konce sezony 2025/2026.

Před návratem do Pardubic působil Vondráček v Karlových Varech, ve kterých se mu mimořádně dařilo. Týmu dokázal pomoci vždy postupem do play off a i v individuálních statistikách dosáhl výrazného zlepšení. V celkem 171 zápasech za energii si přispal 96 kanadských bodů (56+40).

„Myslím si, že jsem v minulých sezónách trochu vyzrál a jsem rád, že se mi dařilo bodově. Budu se na to snažit v Dynamu navázat,“ popsal zkušený forvard.

Tah s Vondráčkem je jistě přípravou na budoucí boje v play off. „Očekáváme od Tomáše velký přínos co se týče nasazení, bruslení a práce v oslabení.

Je to velice nebezpečný a silný hráč, výborný do defenzívy, dovede ale také skvěle podpořit útok,“ popsal své očekávání trenér Dynama Radim Rulík.

Naopak Dynamo opouští a opačným směrem do Energie míří nadějný mladík jednadvacetiletý útočník Filip Koffer.

Koffer je pardubickým odchovancem, který doposud v žádném jiném extraligovém klubu nepůsobil. V Karlových Varech by měl získat větší prostor na ledě a získávat tak další cenné zkušenosti.

V minulosti si Koffer zahrál na MS hráčů do 18 let i MS do 20 let. S Energiií podepsal smlouvu do konce sezony 2024/25.

„V první řadě chceme Filipovi poděkovat za odvedenou práci pro náš klub. Filip se stal svojí pílí a přístupem stabilním členem A týmu a svoji roli zvládl výborně.

Nicméně pro jeho další rozvoj potřebuje udělat další krok dopředu a s touto změnou by se pro něj měla otevřít možnost většího herního prostoru a jiné role, než měl u nás. Vše bude záležet na něm. Přejeme mu hodně úspěchů v další kariéře,“ okomentoval Kofferův odchod sportovní manažer Dušan Salfický.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice, Twitter, livesport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

HC Dynamo Pardubice vs. HC Verva Litvínov: Preview a tipy na sázení

V rámci dohrávky 25. kola české Tipsport extraligy přivítají Pardubice na svém ledě Litvínov. Domácí Dynamo prohrálo dvakrát v řadě a ztratilo tak vedoucí postavení v tabulce, Litvínovu se naopak podařilo vyskočit na 12. příčku, když v posledním zápase jasně zvítězil.

Publikováno

dne

V rámci dohrávky 25. kola české Tipsport extraligy přivítají Pardubice na svém ledě Litvínov. Domácí Dynamo prohrálo dvakrát v řadě a ztratilo tak vedoucí postavení v tabulce, Litvínovu se naopak podařilo vyskočit na 12. příčku, když v posledním zápase jasně zvítězil.

Pardubice patří k nejlepším týmům v extralize a dlouho se drželi na prvním místě. Forma z posledních zápasů však zapříčinila, že klesli na druhé místo. Z posledních pěti zápasů dokázalo naplno bodovat jen jednou.

Poslední dva zápasy prohráli, s Libercem 1:3 a Hradcem 0:4, před tím dokázali zvítězit 4:3 po nájezdech nad Kometou, porazili 3:1 Karlovy Vary a Vítkovice 5:4 po nájezdech. Právě Vítkovice od této porážky zaznamenali pět výher v řadě a dostali se tak před Pardubice.

Dynamo Pardubice má však jeden zápas k dobru. A právě po této dohrávce s Litvínovem se může vrátit na první místo extraligy. Zatím z odehraných 25 zápasů dokázali získat 54 bodů.

Nejlepším hráčem Pardubic je Lukáš Radil, který se s třineckým Růžičkou dělí o druhé místo v bodování extraligy. Podařilo se mu nasbírat 27 kanadských bodů za 10 branek a 17 asistencí. Bod za ním se nachází Tomáš Zohorna, který vstřelil 12 gólů a zaznamenal 14 asistencí.

Litvínov zatím nezažívá povedenou sezónu. Nachází se sice na 12. místě, ale poslední Kladno má stejně bodů. Za 25 zápas nasbírala Verva Litvínov pouze 28 bodů, v základní hrací době zvítězili jen v 7 případech.

Z posledních pěti zápasů se jim podařilo dvakrát zvítězit, jednou prohráli po prodloužení (s Třincem 1:2) a dvakrát zaznamenali porážku. Každé vítězství Litvínova od začátku listopadu však přineslo minimálně pět vstřelených branek od střelců tohoto týmu.

Nejlépe bodujícím litvínovským hráčem je Kanaďan Giorgio Estephan, který nasbíral 22 bodů za 7 vstřelených branek a 15 asistencí. V zápasu za ním se nachází Šimon Stránský s 21 body za 7 gólů a 14 asistencí.

Letos se už tyto týmy jednou potkaly, Pardubice v Litvínově zvítězily 1:0. V minulé sezóně se potkaly čtyřikrát, pokaždé zvítězily Pardubice (7:4, 4:2, 5:1 a 6:5 po prodloužení). Pokaždé se jednalo o utkání bohaté na branky, jen letos v jejich zápase padl jediný gól.

Očekáváme však, že fotbalový výsledek se opakovat nebude. Pardubice chtějí hodit dvě porážky v řadě za hlavu a v utkání s Litvínovem jednoznačně zvítězit.

Zdroj: Tipsport extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Kometa Brno vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy si pro nás připravilo souboj mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Utkání těchto rivalů vždy nabízí velmi zajímavé momenty plné hezkých branek a tvrdých zákroků. Brno nezažívá nejlepší formu, zatímco Sparta přijíždí ve skvělé náladě.

Publikováno

dne

Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy si pro nás připravilo souboj mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Utkání těchto rivalů vždy nabízí velmi zajímavé momenty plné hezkých branek a tvrdých zákroků. Brno nezažívá nejlepší formu, zatímco Sparta přijíždí ve skvělé náladě.

Brněnská Kometa se ještě nedávno nacházela v nejlepší čtyřce extraligy, ale forma z posledních zápasů jí postupně zajistila propad tabulkou. Po 24 zápasech nasbírali brněnští hokejisté 38 bodů a patří jim šesté místo.

Z posledních 5 zápasů získali pouze 3 body, když zvítězili nad Olomoucí 1:0 po nájezdech a získali bod za prohru 3:4 po nájezdech s Pardubicemi. Zápasy s Libercem, Mladou Boleslaví a Vítkovicemi prohráli a zaznamenali v nich skóre 2:12.

Nejlepším hráčem Komety je útočník Petr Holík, kterému se podařilo nasbírat 24 kanadských bodů. V letošní sezóně vstřelil zatím pouze 4 góly, ale zaznamenal hned 20 asistencí. Jde o nejlepšího nahrávače v extralize.

Sparta Praha přijíždí do Brna v naprosto fantastické formě, když se jim podařilo zvednout zespodu tabulky a probojovat se až na osmé místo. Zaznamenali 36 bodů a v případě výhry mohou Kometu předběhnout v extraligové tabulce.

Nejlepší sparťanským hráčem je Roman Horák, který letos nasbíral 19 kanadských bodů za 8 branek a 11 asistencí.

Tito rivalové se v letošní sezóně už jednou utkali. Kometa dokázala v Praze zvítězit 3:2, i když domácí měli většinu zápasu navrch. Sparta Kometu přestřílela 38:19, ale Dominik Furch dokázal sparťanskou ofenzivu zastavit.

Zápas nemá jasného favorita, i když jeden z týmů jde do zápasu ve skvělé formě. Tyto zápasy totiž předchozí utkání nerozhodují, stát se může cokoliv. My očekáváme podívanou bohatou na góly.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené