Příbramští volejbalisté nenavázali na bodový zisk z minulého kola, v Ostravě nezískali ani set

Příbramští kocouři, jak si říkají volejbalisté Příbrami, nenavázali na překvapivé vítězství z minulého kola proti Kladnu, v Ostravě nezískali ani set a prohráli jednoznačně 3:0.

Zdroj: Pixabay

Před zápasem bylo poměrně těžké určit, kdo je větší favorit tohoto zápasu. Ostrava se držela na 11. místě tabulky mužské extraligy, Příbram byla dvanáctá.

Průběh prvního setu byl však poněkud jednoznačný, Ostrava v jednu chvíli vedla dokonce 11:3. Kocouři se přiblížili na rozdíl čtyř bodů, avšak za stavu 15:9 ztratili šanci na zisk prvního setu. Ten nakonec skončil 25:16 pro domácí Ostravu.

Druhý set byl poměrně vyrovnanější, ale vezl se na podobném skóre. Příbramští se dokonce za stavu 16:17 ujali vedení, dostali se dokonce na skóre 16:19. Ostravští se však vzpamatovali a koncovku zvládli lépe, zvítězili těsně 25:23.

Třetí set byl vyrovnaný, až za stavu 17:15 pro Ostravu se zápas zlomil, Kocouři vypadli z tempa zápasu a i přes nevyužití 4 matchballů skončil poslední set 25:20 pro Ostravu, která tak zvítězila poprvé od 20. září, kdy 3:0 porazila Kladno.

Příbram nenavázala na minulé kolo, kdy porazila Kladno 3:2. V příštím utkání se Ostrava utká v “derby” proti Beskydům, Příbram nastoupí na palubovce druhých Českých Budějovic.