Spojte se s námi


Hokej

Preview Sazka Fantasy sestavy: Ve druhém kole jasné volby na Švédy, Švýcary a Čechy

Mistrovství světa ve Finsku odstartovalo v pátek 13. května čtyřmi zápasy a pokračuje opět v sobotu dalšími šesti duely. Společně se šampionátem také odstartovala tradiční Fantasy liga od Sazky, kterou vás budeme po dobu letošního turnaje doprovázet. Ve druhém kole se nabízí do sestavy zařadit Švýcary, Čechy nebo také Švédy.

Publikováno

dne

Mistrovství světa ve Finsku odstartovalo v pátek 13. května čtyřmi zápasy a pokračuje opět v sobotu dalšími šesti duely. Společně se šampionátem také odstartovala tradiční Fantasy liga od Sazky, kterou vás budeme po dobu letošního turnaje doprovázet. Ve druhém kole se nabízí do sestavy zařadit Švýcary, Čechy nebo také Švédy.

Každý den vám nabídne jeden z redaktorů Ruiku svůj pohled a představí svou sestavu na následující den. Druhé dějství turnaje ve Finsku nabídne divákům na tribunách a u televizních obrazovek hned šest utkání.

Společně se tedy podíváme na to, o jakých jménech bychom mohli uvažovat v rámci nasazení do sestavy druhého hracího dne. Samozřejmě jsem se musel držet v základní 100 mil. hranici.

ZÁPASY
Dánsko – Kazachstán
Švédsko – Rakousko
Česká republika – Velká Británie
Švýcarsko – Itálie
Lotyšsko – Finsko
Slovensko – Německo
BRANKÁŘ

Dánové odehrají na letošním mistrovství světa ve Finsku svůj první zápas proti Kazachstánu a odtud pochází také volba na brankáře.

Ve velké konkurenci skupiny A bude chtít Dánsko do turnaje vkročit vítězstvím, přičemž naprostou jistotou v bráně by měl být Sebastian Dahm.

OBRANA

Do dvou obranných párů jsem zvolil tato jména – Jonathan Pudas, Moritz Seider, Radim Šimek a Sami Vatanen. Hokejisté Tre Kronor vstupují do turnaje zápase proti Rakousku, který nejenže dokáže podpořit ofenzivu, ale působí také jako neprostupný obranný štít.

Dále jsem do sestavy zařadil Němce Seidera, který se i přes svůj nováčkovský rok v NHL stal lídrem obrany Detroitu Red Wings a v 82 utkáních zapsal 50 kanadských bodů.

Finy čeká těžký úvodní duel proti Lotyšům, kteří jsou vždy nepříjemným soupeřem. Vatanen Sami reprezentoval finský národní tým už na olympijských hrách v Pekingu, v této sezóně si navíc za švýcarskou Ženevu připsal v 38 utkáních 39 bodů!

A konečně česká volba v sestavě Radim Šimek. Ten si připíše už třetí start na mistrovství světa a se svými zkušenostmi z NHL bude velmi platnou součástí defenzivy.

ÚTOK

Komu letošní turnaj ve Finsku sedne, to je momentálně stále velkou otázkou. Do sestavy jsem na následující utkání jsem nicméně zvolil hned dva švýcarské útočníky, a to Andrease Ambühla a Nico Hischiera.

I když první jmenovaný v září oslaví už své devětatřicáté narozeniny, stále má co nabídnout. Ve švýcarském Davosu si v právě skončeném ročníku připsal ve 49 utkáních 31 bodů a rovněž se jedná o jednoho z nejzkušenějších hráčů na turnaji. Hischier je kapitánem New Jersey Devils a na seniorský světový turnaj pojede už potřetí v řadě.

Velmi zajímavou volbou je německý útočník Tim Stützle. Už nyní oplývá tento mladý talent fantastickým myšlením a má skvělé vedení puku. Německu tak na turnaji ve Finsku ohromně pomůže.

Sobotní dějství, jak už výše píšeme, nabídne šest zápasů, přičemž velmi zajímavým bude duel mezi Slovenskem a Německem. Můžeme tedy předpokládat, že půjde o sveřepou bitvu, kde by své dovednosti z TPS Turku mohl využít Juraj Slafkovský.

Nutno podotknout, že Slafkovský reprezentoval Slovensko na obou juniorských šampionátech a byl klíčovou ofenzivní postavou celého reprezentačního výběru na olympijských hrách v Pekingu, když v sedmi zápasech nasázel sedm gólů.

V útočné formaci také nesmí chybět Švéd Linus Karlsson. Jeho Skelleftea letos sice skončila už ve čtvrtfinále play off, Karlsson však 52 zápasech základní části nastřílel 26 branek a na dalších 20 přihrál.

Posledním zástupcem útoku je Dominik Simon. Naši hráči chtějí bezpochyby vstoupit do turnaje proti Velké Británii vítězstvím. Je pravděpodobné, že fanoušci uvidí větší počet vstřelených branek. Jednoduše z důvodu úspěšného vstupu a zvýšeného sebevědomí. Prosadit by se tak mohli i útočníci z třetí, potažmo čtvrté lajny.

SESTAVA

Zdroj: Sazka Fantasy

Reklama

Hokej

Švýcarsko vs. Francie: Preview a tipy na sázení

Skupinová fáze mistrovství světa ve Finsku se blíží ke svému konci. V předposledním zápase v rámci skupiny A proti sobě nastoupí reprezentace Švýcarska a Francie. Švýcarsko v minulém zápase dokázalo porazit Kanadu a výhrou nad Francií si může zaručit postup do čtvrtfinále z prvního místa.

Publikováno

dne

Skupinová fáze mistrovství světa ve Finsku se blíží ke svému konci. V předposledním zápase v rámci skupiny A proti sobě nastoupí reprezentace Švýcarska a Francie. Švýcarsko v minulém zápase dokázalo porazit Kanadu a výhrou nad Francií si může zaručit postup do čtvrtfinále z prvního místa.

Švýcarsko na turnaji zatím nepoznalo přemožitele, z pěti zápasů získalo plný počet bodů. Postupně se mu podařilo porazit Itálii (5:2), Dánsko (6:0), Kazachstán (3:2), Slovensko (5:3) a Kanadu (6:3).

V každém zápase Švýcarska padá velké množství branek na obou stranách, a tak můžeme čekat, že Švýcaři jako favorit nastřílí několik gólů, avšak zapomenou na zadní vrátka a Francie se tím pádem také prosadí.

Francie nad postupovými pozicemi již přemýšlet nemůže, ale aspoň ji hřeje pocit, že nesestoupí z elitní skupiny pro šampionáty. Z pěti odehraných zápasů získali Francouzi stejný počet bodů.

Ještě do minulého zápasu živili naděje na postup, ale v souboji s Dánskem naprosto selhali. Prohráli poměrem 0:3 a na postup ztrácí čtyři body. Takže postupujícím ze čtvrtého místa se stane Slovensko nebo právě Dánsko.

Slabá produktivita trápí Francii během celého turnaje. Podařilo se jí vstřelit pouze 8 branek, zatímco jich 12 obdržela.

Naopak produktivita vůbec netrápí borce ze Švýcarska. Tento tým vstřelil už 25 branek na turnaji a obdržel jich 10. Denis Malgin na turnaji nasbíral už 10 bodů za 4 branky a 6 asistencí. V celkovém žebříčku mu patří druhé místo, ztrácí bod na Romana Červenku.

Mezi dalšími skvělými útočníky ve službách Švýcarska můžeme najít například Timo Meiera ze San Jose Sharks a Nico Hischiera z New Jersey Devils. Oba útočníci vstřelili na turnaji po třech brankách. Meier k tomu získal ještě 3 asistence a Hischier 2.

Nejvíce v tomto zápase budeme věřit útočníkovi ze San Jose. Očekáváme, že se mu podaří alespoň jednou skórovat a pomůže tak svému týmu k vítězství.

Zdroj: IIHF, Livesport

Pokračovat ve čtení

Hokej

Bitva mezi Američany a Švédy o lepší postavení v tabulce se rozhodovala až v prodloužení

Zajímavý souboj mezi reprezentací USA a Švédska se uskutečnil během sobotního dopoledne, kdy si oba týmy chtěly vydobýt co nejlepší postupovou pozici před blížícím se čtvrtfinále. Ani jedna strana však po 60 minutách nezvítězila.

Publikováno

dne

Zajímavý souboj mezi reprezentací USA a Švédska se uskutečnil během sobotního dopoledne, kdy si oba týmy chtěly vydobýt co nejlepší postupovou pozici před blížícím se čtvrtfinále. Ani jedna strana však po 60 minutách nezvítězila, a proto rozhodovalo až prodloužení.

Švédsko se před zápasem nacházelo na druhém místě se ziskem 11 bodů a zatím na turnaji nepoznalo přemožitele. Na druhé straně hráči USA jednou prohráli, a tak se nacházeli na třetím místě se ziskem 8 bodů.

Lépe utkání začalo pro Švédsko, které šlo brzy do vedení. Ve třetí minutě Lang poslal křižnou přihrávku před bránu, kde rychle letící puk tečoval Rasmus Dahlin. Tečovaný kotouč přeletěl brankářův beton a Švédové šli do vedení.

Tým USA se však brzy dočkal vyrovnání. Po necelých šesti minutách se na hranici pravého kruhu ocitl nehlídaný Adam Gaudette, který přesně zamířil do vzdálenějšího horního rohu branku. Švédský brankář na střelu neviděl a bylo srovnáno. Asistenci si připsal Meyers a Peeke.

První třetina byla velmi vyrovnaná, šance se vytvářely na obou stranách, přesto další branka v první dvacetiminutovce nepadla. Oba týmy šestkrát vystřelily na bránu svého soupeře.

V polovině zápasu se Švédsko opět dostalo do vedení, ale radovalo se jen chvíli, protože branka se zrušila po přezkoumání videem. Švédsko se dostalo do přečíslení, kde si Carl Grundström s Petersonem vyšachovali brankáře. Avšak na žádost Američanů se vstřelený gól musel přezkoumat. Trenérská výzva byla úspěšná, protože přechodu do útočného pásma předcházel ofsajd.

Vypadalo to, že druhá třetina skončí bez branek, i když se šance tvořily na obou stranách. Nicméně minutu před koncem se týmu USA podařilo využít přesilovou hru. Po kombinaci se prosadil Nate Schmidt, kterému přihrával Gaudette a Tynan.

Třetí třetina začala tedy za stavu 2:1 pro USA. S tím se však Švédové nechtěli smířit. Šance se opět tvořily na obou stranách, ani jedno z mužstev nepolevovalo.

Snaha se nakonec vyplatila Švédům, kteří vyrovnali. Americkému obránci Hughesovi se při rozehrávce zlomila hůl, a tak vyslal Carla Grundströma napříč osamocenému brankáři. Útočník mířil přesně do horního růžku a branky se nakonec v dnešním zápase dočkal, i když mu první byla odvolána.

Další branka však do konce základní hrací doby nepadla, a proto muselo přijít na řadu prodloužení. Dlouho to vypadalo, že dojde i na nájezdy, ale pár vteřin před koncem se Američané dostali do přečíslení, kde se podruhé v zápasy prosadil Adam Gaudette po přihrávce Tynana.

USA získává dva body do tabulky, zatímco Švédsko jediný. Pořadí se však nemění, protože Švédové mají 12 bodů a Američané 10. Večer se na USA může bodově dotáhnout naše reprezentace.

Zdroj: IIHF

Pokračovat ve čtení

Hokej

Norsko vs. Česká republika: Preview a tipy na sázení

Českou hokejovou reprezentaci čekají v rámci skupiny B na mistrovství světa ve Finsku pouze tři zápasy, přičemž první z nich nabízí nejlehčího soupeře. Češi nastoupí proti Norsku, kde by v klidu měli získat tři body před zápasy s USA a Švédskem.

Publikováno

dne

Českou hokejovou reprezentaci čekají v rámci skupiny B na mistrovství světa ve Finsku pouze tři zápasy, přičemž první z nich nabízí nejlehčího soupeře. Češi nastoupí proti Norsku, kde by v klidu měli získat tři body před zápasy s USA a Švédskem. Pojďme si shrnout, jak na tom Češi i Norové jsou, a kdo má jaké šance.

Norsko zatím na turnaji získalo pět bodů, když jednou zvítězili a jednou si došli pro výhru v nájezdech. K těmto ziskům si připsali i dvě porážky. Nicméně výhra nad Rakouskem (5:3) a nad Velkou Británii (4:3 po nájezdech) znamená, že stále mohou živit šance na postup do čtvrtfinále.

V cestě jim však stojí Česká republika, která nastřádala zatím 7 bodů. Na úvod turnaje si připsala vysokou výhru 5:1 nad Británii, poté podlehla Švédům 3:5, následovala překvapivá porážka 1:2 po nájezdech s Rakouskem. Naposled si však Češi zlepšili náladu, když se jim podařilo rozstřílet Lotyšsko 5:1.

V posledním českém zápase se k týmu připojil David Pastrňák, kterého dlouho všichni vyhlíželi. Jeho připojení k týmu bylo okamžitě znát. S Davidem Krejčím skvěle kombinovali a oba si připsali 2 body. Krejčí za dvě asistence a Pastrňák za gól a asistenci.

V zápase proti Norsku budou opět patřit k nejnebezpečnějším hráčům naší reprezentace a můžeme očekávat, že se oběma podaří bodovat.

Ze zápasu s Lotyšskem však přišla smutná zpráva. Jakub Vrána se zranil během druhé třetiny. Ve třetí se občas na ledě ještě objevil, ale po zápase mu bylo řečeno, že zápas s Norskem musí vynechat. Jedná se o poranění kolene.

Naopak k týmu se připojí další hráč z NHL. Jde o Davida Kämpfa, který přiletěl z Toronta. Trenér české reprezentace Kari Jalonen si jej velmi přál, protože se jedná o všestranného útočníka. Nejvíce se na něj spoléhají během hry v oslabení.

Čechům se proti norské reprezentace velmi daří. V posledních pěti zápasech se do norské brány dostalo 26 českých střel. Což značí pět branek na zápas. Na druhé straně Norsko v těchto zápasech skórovalo pouze pětkrát.

Statistiky hovoří jasně, takže bychom měli očekávat další pohodlnou výhru českého národního týmu. Duo Pastrňák – Krejčí soupeře několikrát prožene a podaří se jim bodovat. K pomoci bude i Tomáš Hertl, který v posledním zápase také skóroval.

Zdroj: IIHF, Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené