Živé výsledky
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim
  • PAO
    PAO
    Hap
    Hap
  • SOS
    SOS
    Lus
    Lus
  • FLO
    FLO
    Mga
    Mga
  • NEF
    NEF
    MNS
    MNS
  • NIC
    NIC
    KAI
    KAI
  • LIL
    LIL
    Vik
    Vik
  • BOD
    BOD
    HAM
    HAM
  • BOH
    BOH
    BAL
    BAL
  • LEV
    LEV
    CRA
    CRA
  • BAS
    BAS
    INT
    INT
  • VAR
    VAR
    RIG
    RIG
  • PYU
    PYU
    Wre
    Wre
  • TRN
    TRN
    SOF
    SOF
  • ZEL
    ZEL
    BRA
    BRA

Preview Sazka Fantasy sestavy: Ve druhém kole jasné volby na Švédy, Švýcary a Čechy

Preview Sazka Fantasy sestavy: Ve druhém kole jasné volby na Švédy, Švýcary a Čechy
Zdroj: Minnesota Wild

Mistrovství světa ve Finsku odstartovalo v pátek 13. května čtyřmi zápasy a pokračuje opět v sobotu dalšími šesti duely. Společně se šampionátem také odstartovala tradiční Fantasy liga od Sazky, kterou vás budeme po dobu letošního turnaje doprovázet. Ve druhém kole se nabízí do sestavy zařadit Švýcary, Čechy nebo také Švédy.

Každý den vám nabídne jeden z redaktorů Ruiku svůj pohled a představí svou sestavu na následující den. Druhé dějství turnaje ve Finsku nabídne divákům na tribunách a u televizních obrazovek hned šest utkání.

Společně se tedy podíváme na to, o jakých jménech bychom mohli uvažovat v rámci nasazení do sestavy druhého hracího dne. Samozřejmě jsem se musel držet v základní 100 mil. hranici.

ZÁPASY
Dánsko – Kazachstán
Švédsko – Rakousko
Česká republika – Velká Británie
Švýcarsko – Itálie
Lotyšsko – Finsko
Slovensko – Německo
BRANKÁŘ

Dánové odehrají na letošním mistrovství světa ve Finsku svůj první zápas proti Kazachstánu a odtud pochází také volba na brankáře.

Ve velké konkurenci skupiny A bude chtít Dánsko do turnaje vkročit vítězstvím, přičemž naprostou jistotou v bráně by měl být Sebastian Dahm.

OBRANA

Do dvou obranných párů jsem zvolil tato jména – Jonathan Pudas, Moritz Seider, Radim Šimek a Sami Vatanen. Hokejisté Tre Kronor vstupují do turnaje zápase proti Rakousku, který nejenže dokáže podpořit ofenzivu, ale působí také jako neprostupný obranný štít.

Dále jsem do sestavy zařadil Němce Seidera, který se i přes svůj nováčkovský rok v NHL stal lídrem obrany Detroitu Red Wings a v 82 utkáních zapsal 50 kanadských bodů.

Finy čeká těžký úvodní duel proti Lotyšům, kteří jsou vždy nepříjemným soupeřem. Vatanen Sami reprezentoval finský národní tým už na olympijských hrách v Pekingu, v této sezóně si navíc za švýcarskou Ženevu připsal v 38 utkáních 39 bodů!

A konečně česká volba v sestavě Radim Šimek. Ten si připíše už třetí start na mistrovství světa a se svými zkušenostmi z NHL bude velmi platnou součástí defenzivy.

ÚTOK

Komu letošní turnaj ve Finsku sedne, to je momentálně stále velkou otázkou. Do sestavy jsem na následující utkání jsem nicméně zvolil hned dva švýcarské útočníky, a to Andrease Ambühla a Nico Hischiera.

I když první jmenovaný v září oslaví už své devětatřicáté narozeniny, stále má co nabídnout. Ve švýcarském Davosu si v právě skončeném ročníku připsal ve 49 utkáních 31 bodů a rovněž se jedná o jednoho z nejzkušenějších hráčů na turnaji. Hischier je kapitánem New Jersey Devils a na seniorský světový turnaj pojede už potřetí v řadě.

Velmi zajímavou volbou je německý útočník Tim Stützle. Už nyní oplývá tento mladý talent fantastickým myšlením a má skvělé vedení puku. Německu tak na turnaji ve Finsku ohromně pomůže.

Sobotní dějství, jak už výše píšeme, nabídne šest zápasů, přičemž velmi zajímavým bude duel mezi Slovenskem a Německem. Můžeme tedy předpokládat, že půjde o sveřepou bitvu, kde by své dovednosti z TPS Turku mohl využít Juraj Slafkovský.

Nutno podotknout, že Slafkovský reprezentoval Slovensko na obou juniorských šampionátech a byl klíčovou ofenzivní postavou celého reprezentačního výběru na olympijských hrách v Pekingu, když v sedmi zápasech nasázel sedm gólů.

V útočné formaci také nesmí chybět Švéd Linus Karlsson. Jeho Skelleftea letos sice skončila už ve čtvrtfinále play off, Karlsson však 52 zápasech základní části nastřílel 26 branek a na dalších 20 přihrál.

Posledním zástupcem útoku je Dominik Simon. Naši hráči chtějí bezpochyby vstoupit do turnaje proti Velké Británii vítězstvím. Je pravděpodobné, že fanoušci uvidí větší počet vstřelených branek. Jednoduše z důvodu úspěšného vstupu a zvýšeného sebevědomí. Prosadit by se tak mohli i útočníci z třetí, potažmo čtvrté lajny.

SESTAVA

Zdroj: Sazka Fantasy

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Kde sledovat sport živě: Televizní práva sportovních přenosů v ČR

Kde sledovat sport živě: Televizní práva sportovních přenosů v ČR

Hokejová válka graduje: Výkonný výbor schválil druholigovou licenci pro SK Prostějov 1913

Hokejová válka graduje: Výkonný výbor schválil druholigovou licenci pro SK Prostějov 1913

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek

Nejlepší hráči historie NHL aneb 10 legend. Zástupce má i Česká republika

Nejlepší hráči historie NHL aneb 10 legend. Zástupce má i Česká republika