Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Preview: Překvapí Peru i ve finále, nebo Brazílie získá titul na svém domácím šampionátu?

Publikováno

dne

Letošní mistrovství Jižní Ameriky čeká poslední zápas, finále. V něm se překvapivě utká Peru, které naposledy usedlo na trůn pro vítěze Copy América před 46 lety, s Brazílií, která vždy na šampionátu pořádaném svojí zemí získala titul. Budeme svědky překvapení, nebo Brazílie i podruhé na turnaji zostudí Peru?

Peru ve vyřazovací fázi turnaje dělá jedno překvapení za druhým, a to i přesto že postoupilo až ze třetího místa. Ve skupině totiž Peru nejprve zaváhalo s Venezuelou, když remizovalo 0:0. Ve druhém duelu, kdy jasně přehrávali Bolívii, s přehledem vyhráli 3:1. V posledním skupinovém mači poté schytali debakl 5:0 od domácí Brazílie.

Ve čtvrtfinále Copy América čekalo na Peru favorizovaná Uruguay. Uruguay byla v utkání lepším týmem, ale žádnou ze svých šancí v gól přetavit nedokázala. Respektive v 60. minutě se prosadil Luis Suarez, avšak gól byl po přezkoumání videem kvůli ofsajdu odvolán. Regulérní branka tedy během 90 minut nepadla a musely rozhodnout pokutové kopy. V nich byli úspěšnější Peruánci, kteří vyhráli v páté sérii 5:4.

V semifinále poté tým Ricarda Garecy čekal vítěz posledních dvou mistrovství, Chile. Jasná převaha Chilanů nestačila na výborný týmový výkon Peruánců, kteří v zápase vystřelili na branku pouze třikrát, avšak pokaždé úspěšně. Chile naopak neproměnilo ani penaltu a překvapivě prohrálo 3:0.

Brazílie je na domácím šampionátu zatím velmi úspěšná, avšak už mohla být z turnaje venku, když postoupila ve čtvrtfinále až na penalty. Celým turnajem zatím prochází bez inkasované branky. Turnaj rozjeli Kanárci úspěšně, když jednoznačně porazili Bolívii 3:0.

Ve druhém skupinovém duelu skórovalo Seleção dvakrát, ale obě branky byly díky videu odvolány a dle pravidel za celých devadesát minut Kanárci neskórovali ani jednou a připsali si tak s Venezuelou jen bod za remízu 0:0. Třetí duel Brazílie, jak již bylo řečeno, skončil drtivým výsledkem 5:0 nad Peru.

Čtvrtfinále v Porto Alegre se nesl ve znamení jasné převahy Brazílie. Paraguay byla celý zápas pod tlakem, avšak udržela celý zápas čisté konto. Penalty pak zvládla lépe domácí Brazílie, když v páté sérii pokusů vyhrála 4:3.

V semifinále proběhl zajímavý souboj mezi Brazilci a Argentinci. Vyrovnané utkání, kdy možná lehce navrch měla Argentina, skončilo výsledkem 2:0 pro Brazílii. Po zápase se strhla vlna kritiky, neboť rozhodčí očividně pomáhal domácímu týmu, což už byla ke spatření i v předchozích zápasech.

Finále má tedy jasného favorita. Brazílie se již jednou na mistrovství střetla s Peru a výsledek byl jednoznačný. I tentokrát se očekává podobný vývoj utkání, který očekávám i já. Myslím, že Brazílie neponechá nic náhodě a vyhraje minimálně o dvě branky. Ještě aby ne, když bude mít na své straně i rozhodčí.

Tip Ruik Football | výhra Brazílie minimálně o dvě branky v kurzu 1,96

Brazílie vs. Peru

Neděle, 22:00, Maracana – Rio se Janeiro

Pravděpodobné sestavy:

Brazílie: Alisson – Filipe Luis, Thiago Silva, Marquinhos, Dani Alvés – Casemiro, Arthur – Everton, Coutinho, Gabriel Jesus – Firmino

Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Yotún, Tapia – Carrillo, Cueva, Flores – Guerrero

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.